Airpods Yedek Parça

Sırala
Toplam 16 ürün bulundu.
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Airpods Yedek Parça Fiyatlar?

Apple’ın, uzamsal ses teknolojisi gibi önemli yenilikler sunan kablosuz kulaklık modeli Airpods, benzersiz bir multimedya deneyimi sunması ile çok tercih edilmektedir. Apple Airpods modellerinde, şarj kutusu ya da kulaklıklardan birinin kaybolması durumunda ise, Airpods yedek parçaları satın alınmaktadır. Müzik, TV programı ve filmlerin yanı sıra, telefon görüşmesi sırasında da harika bir deneyim sunan Airpods'larda, ihtiyaç duyulan yedek parçalar kolay bir şekilde temin edilebilmektedir. Özel tasarımı ile öne çıkan Airpods'larda, yedek parça ihtiyacında ise akla ilk gelen konu, Airpods tek kulaklık fiyatı olmaktadır. İki kulaklıktan birinin kaybolması durumunda, sağ ya da sol kulaklık modeli satın alındığında, yeniden eşleştirme yapılarak ilk günkü deneyim elde edilebilmektedir. 

Airpods yedek parça fiyatları üzerinde birçok farklı etken söz konusudur. Kulaklıkların kablosuz olmasından ötürü, günlük yaşam içinde zaman zaman düşerek kaybolması ya da bir yerde unutulması söz konusu olabilmektedir. Airpods yedek parça çeşitleri ile, sağ ya da sol Airpods tek kulaklık modelleri ve diğer parçalar bulunabilmektedir. Airpods tek kulaklık ya da batarya, Airpods kutusu gibi parçaların değişiminde, fiyat üzerinde en önemli kriter kulaklığın modelidir. Airpods 2. nesil, 3. nesil ya da Pro gibi modellerde fiyat farklı olmaktadır. Bununla birlikte, orijinal Airpods parçası ve yan sanayi parçalarında da, fiyat değişebilmektedir. Ancak Airpods kalitesini en iyi şekilde yaşamak adına, yedek parçalarda yalnızca orijinal ürünler tercih edilmelidir. 

Airpods Yedek Parça Çeşitleri  Nelerdir?

Airpods modelleri, kablosuz kulaklık deneyimini en iyi şekilde yaşamak adına 2 adet tek kulaklık, şarj kutusu ve bir şarj kablosu ile gelmektedir. Hızlı şarj özelliğine sahip olan Airpods modellerinde, 5 dakikalık bir şarj işleminin ardından 1 saate kadar kullanım sunulması, Airpods’u ön plana çıkaran özellikler içindedir. Airpods yedek parça modelleri şu şekildedir:

  • Airpods kulaklıkları
  • Airpods şarj kutusu
  • USB Lightning kablosu

Airpods yedek parça çeşitleri içinde, tek kulaklıklar dahil olmak üzere tüm donanımlar tekli olarak satın alınabilmektedir. Apple Airpods yedek parçaları, bir parçanın kaybolması durumunda harcama konusunda tasarruf edebilmek adına tekli olarak alınabilmektedir. Bu süreçte bilinmesi gereken konu ise, Airpods 2. nesil ya da Airpods Pro gibi farklı modellerde, hangisinin yedek parçasının satın alınacağıdır. Hem yedek parça fiyatları, hem de uyumluluk konusunda bir sorun yaşamamak adına, uygun parça satın alınmalıdır. 

Airpods Yedek Parçaların Garantisi Var mı?

Apple’ın en çok tercih edilen aksesuarları içinde yer alan Airpods'larda, garanti süresi yedek parçaları da kapsamaktadır. Bununla birlikte, Airpods’un güncel garanti durumu ve satın alınan yedek parçanın orjinalliği en önemli konular içinde yer almaktadır. Hasar durumunun yanı sıra, kayıp ve farklı durumlarda Apple’ın prosedürleri değişmektedir. Apple’ın gerçekleştirdiği onarım işlemleri ile, orijinal Airpods yedek parçalarının farklı bir şekilde temin edilmesi süreci değiştirmektedir. Airpods ya da ürünün şarj kutusunun kaybedilmesi durumunda, değiştirme ürünü olarak kullanılmamış, sıfır bir ürün verilmektedir. 

Airpods yedek parçalarının her birinin garantisi mevcuttur. Airpods 3. nesil ya da pro’larda tek kulaklık modellerinin yanı sıra, kablosuz şarj kutusu ve Magsafe şarj kutusu gibi ürünlerde, kayıp ücreti alınmaktadır. Apple’ın garanti prosedürü, Airpods ve diğer ürünlerinde, bir yıllık bir üretim hatası garanti kapsamını sunmaktadır. Yedek parça değişimi esnasında, Apple 90 günlük bir garantinin yanı sıra, ürünün kendi garanti kapsamında değerlendirilmektedir. 90 günlük parça değişimi garantisi ile birlikte, ürünün kendi garantisi içinde hangisi daha uzunsa, geçerli olmaktadır. Airpods mikrofon ya da Airpods batarya değişimi gibi durumlarda, yedek parça garantisinin ne kadar olduğunu öğrenmek için, Airpods modelinin güncel garantisi hakkında bilgi edinmek gerekmektedir. 

Airpods Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Airpods modelleri, gelişmiş teknik özellikleri ile en çok tercih edilen kablosuz kulaklık modelleri içindedir. Hem günlük kullanım için, hem de profesyonel iş yaşamında önemli bir aksesuar olan Airpods, müzik dinlerken ya da iş toplantılarına katılırken tercih edilmektedir. Airpods ile ilgili bir sorun yaşandığında, hasar ya da kayıp durumunda yedek parçaların Airpods’un kalite standartlarında, orjinal olması çok önemlidir.

Airpods’un yedek parçaları içinde, en önemli öğeler arasında tek kulaklıklar gelmektedir. Kulaklığın birinin kaybolması durumunda yeniden bir ürün almak yerine tek kulaklık satın almak, hem daha pratik hem de uygun maliyetlidir. Bununla birlikte, bir Airpods yedek parçası satın alırken, dikkat edilecek en önemli şey orijinal olmasıdır. Ürünün orjinal olmaması durumunda, telefon ve bilgisayar ile eşleşmesinde sorunlar yaşanabileceği gibi, aynı zamanda uzamsal ses, gürültü engelleme ve diğer gelişmiş özelliklerin deneyimlenmesinde de sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Airpods yedek parça satın alma sürecinde, kullanılan nesil ile uyumlu parçalar alınması ise diğer bir önemli konudur. Airpods 2. nesil, Airpods 3. nesil ya da Airpods pro gibi modellerin tek kulaklık yapılarının yanı sıra, şarj aletlerinin farklı olması da dikkate alınmalıdır.

Airpods Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Airpods, en gelişmiş kablosuz kulaklık modellerinden biri ve alanının öncüsü bir konsepttir. Apple’ın özel tasarımı ve gelişmiş teknolojisi ile üretilen Airpods modellerinde, yedek parça ihtiyacı durumunda yalnızca orijinal seçenekler tercih edilmelidir. Hem Airpods tek kulaklık seçeneklerinde, hem de Airpods pil değişimi ihtiyacında, Apple’ın orijinal ürünleri tercih edilmelidir. Bunun en önemli nedeni, orijinal olmayan yedek parçaların bir garantisinin olmamasıdır. 

Apple’dan ya da yetkili bir servisten Airpods parçası değişimi talep edildiğinde, orijinal bir parçanın 90 günlük bir garanti süresi söz konusudur. Bununla birlikte, ürünün 1 yıllık garantisi mevcutsa, uzun olan süre baz alınmaktadır. Orijinal olmayan parçalarda, bu garanti söz konusu olmadığından, kullanıcı açısından koruyucu bir durum söz konusu değildir.

Airpods 2. nesil kulaklık, Airpods pro ya da diğer modellerde, tek kulaklık seçeneklerinin yanı sıra Lightning kablosu, şarj kutusu ve MagSafe gibi ürün seçenekleri, Airpods’u en iyi şekilde kullanmak için önemli aksesuarlar içinde yer almaktadır. Kulaklık aksesuarları ile ilgili, orijinal kaliteyi sunmayan bir ürün, Airpods’un kullanımında da sorun yaratabilir. Şarj aksesuarlarında orjinal yerine yan sanayi ürün tercihi, ürünün iyi bir şekilde şarj olmasını engellerken, orijinal olmayan kulaklık ise istenen ses deneyimini veremeyecektir.