Apple Watch Yedek Parça

Sırala
Toplam 88 ürün bulundu.
Toplam 88 ürün görüntüleniyor.

Apple Watch Yedek Parça Fiyatlar?

Apple Watch, Apple’ın en çok tercih edilen giyilebilir teknoloji ürünleri içinde yer almaktadır. Akıllı saat modeli, gelişmiş işlevlerinin yanı sıra, şık tasarımları ile günlük yaşamda, spor aktivitelerinde tercih edilmektedir. Her gün kullanılan bir ürün olması nedeniyle, Apple Watch’ta zaman zaman çeşitli sorunlar ve hasarlar söz konusu olmaktadır. Apple Watch ekran değişimi ve Apple Watch pil değişimi ise, en çok tercih edilen yedek parça onarımı ve değişimi hizmetlerindendir. Akıllı saatin kullanımında, ekran ya da pil gibi önemli sorunlara yol açabilen parçaların değişimi durumunda, Apple Watch sahipleri için Apple Watch yedek parça fiyatları en çok araştırılan konular içindedir. Akıllı saatlerin, sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli olan yedek parçalarda, fiyatları etkileyen birçok faktör vardır.

Apple Watch yedek parçalarının fiyatları üzerinde en önemli konu, Apple Watch modelidir. Farklı nesiller içeren Apple Watch akıllı saat modelleri, ekranın yanı sıra batarya ve şarj aleti konusunda değişken özellikler sunmaktadır. Dokunmatik ekrana sahip olan ve iphone başta olmak üzere birçok akıllı telefonla eşleştirilen Apple Watch’larda, yedek parça satın alınarak değişim kısa süre içinde yapılabilmektedir. Apple Watch yedek parça fiyatlarında, modelin yanı sıra orijinal Apple aksesuarları, önemli kriterlerdendir. Şık ve gelişmiş bir ürün olması nedeniyle, Apple Watch yedek parçalarında birçok kullanıcı yalnızca orijinal yedek parçaları tercih etmektedir. Yurt dışından getirilen orijinal Apple Watch yedek parça modellerinde fiyatlar, güncel kur ve yedek parçanın türüne göre değişmektedir. 

Apple Watch Yedek Parça Çeşitleri  Nelerdir?

Minimalist ve şık bir giyilebilir teknoloji ürünü olan Apple Watch, klasik bir saat yapısına ek olarak kablosuz şarj olmaya izin veren bir özellik ile gelmektedir. Apple Watch modellerinde, saat ile ilgili ya da şarj etme ekipmanı ile ilgili oluşabilecek bir sorunda, yedek parça temin edilerek sorun çözülmektedir. Saatin iç donanımları ile ilgili bir sorun varsa, ekran ya da kasa ile ilgili bir kozmetik problem söz konusuysa, ilgili yedek parçalar temin edilerek değişim yapılabilmektedir. Apple Watch yedek parça çeşitleri içinde aşağıdaki parçalar yer almaktadır:

  • Apple Watch ekran
  • Apple Watch bataryası
  • Apple Watch cam

Apple Watch cam değişimi ya da diğer parça değişim işlemlerinde, akıllı saatin modeline göre işlem yapılmaktadır. Yedek parça çeşitleri, ürünün jenerasyonunun yanı sıra, özelliklerine göre de değişmektedir. Apple Watch batarya modelleri, her üründe farklı bir kapasite sunmaktadır. 7. nesil Apple Watch modellerine bakıldığında, 309 miliamper (mah) kapasiteli batarya kullanılmaktadır. 6. nesil Apple Watch modellerinde 303 miliamper olan batarya kapasitesi, diğer modellerde de değişmektedir. Batarya ve diğer teknik parçaların kapasitesi ve içerdiği teknoloji, Apple Watch yedek parça fiyatları üzerinde de en önemli faktörler içinde yer almaktadır. 

Apple Watch, dokunmatik bir akıllı saat olması nedeniyle en önemli parçaları içinde, ekran yer almaktadır. Apple Watch ekran modellerine bakıldığında, çok tercih edilen akıllı saat modellerinde farklı ekran yapıları kullanıldığı görülmektedir. Apple Watch Series 3 modellerinde, suya dayanıklı retina ekran mevcuttur. Apple Watch’un popüler modellerinden Apple Watch SE’de, 3. nesile göre yüzde 30 daha büyük bir retina ekran kullanılmıştır. Apple Watch Series 7 ise, hep açık retina ekran yapısına sahiptir. Buna ek olarak, saatin toza karşı dayanıklılık derecesi IP6X seviyesindedir. Apple Watch dokunmatik ekran yapısı, hem kullanım kalitesi bakımından, hem de camın kalite standartları bakımından farklıdır. 

Apple Watch Yedek Parçaların Garantisi Var mı?

Apple Watch yedek parça değişim sürecinde, Apple’ın resmi bakım ve onarım süreci resmi onarım merkezlerinde ortalama olarak 5 iş günü sürmektedir. Bununla birlikte, garanti kapsamı sürecinde olan yedek parça değişimleri ücretsizdir. Kullanıcı hatasından kaynaklanan ve garanti kapsamında olmayan Apple Watch kasa değişimi ve diğer yedek parça süreçleri ise ücretlidir. Apple, akıllı saat modellerinde 2 yıllık bir garanti süresi sunmaktadır. Bu süre içinde, teknik nedenlerden kaynaklı yedek parça sorunlarında, ücretsiz değişimin yanı sıra, yeni bir Apple Watch modeli verilmesi de söz konusu olabilmektedir. Ancak ekranın kırılması, çatlaması ya da kasanın çizilmesi gibi durumlarda Apple Watch yedek parça değişimi, ücretlidir. Hasarlı cam değişimi ya da pil servisi işlemlerinde, orijinal parçalar kullanılarak kısa süre içinde tamir işlemi yapılmaktadır. 

Apple Watch yedek parça modelleri ile yapılan değişim işlemlerinde, garanti süresi değişim işleminin ardından 90 gün olarak ifade edilmektedir. Apple Watch’ta ekran, kasa, batarya ya da farklı bir değişim işleminde, orijinal yedek parça ile resmi bir serviste yapılan onarım işlemi, 90 gün garanti sunmaktadır. Bununla birlikte ürünün kendi garanti süresi mevcutsa ve 90 günün üzerindeyse, uzun olan süre baz alınmaktadır. 2 yıllık Apple Watch garantisinin ilk yılı içinde, Apple resmi servisinde orijinal parça ile yapılan bir değişimde, 90 günlük garanti yerine 1 yıllık kalan garanti süresi kullanılmaktadır. 

Apple Watch Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Apple Watch servis işleminde satın alınması gereken yedek parçaların seçiminde birçok konuya dikkat etmek gereklidir. Apple Watch LCD film flex ve diğer akıllı saat parçalarında, en çok dikkat edilmesi gereken konu, ürünün yedek parçasının orijinal olmasıdır. Bununla birlikte, Apple Watch’u servise hazırlama süreci de dikkatli olunması gereken bir aşamadır. Servis öncesinde Apple Watch’un şarj edilmesi ve iPhone ile eşleşmesinin kaldırılması faydalıdır. Apple sınırlı garantisi ve diğer garanti, onarım süreçlerinde hem pil, hem de ekran ile ilgili değişimlerde model ile uyumlu parça satın alınmalıdır.

Apple Watch yedek parça modelleri içinde ürün tercih ederken, Apple Watch Series 7, Apple Watch SE, Apple Watch Series 3 gibi en popüler modellerin yedek parçalarında uyumlu parçalar tercih edilmelidir. Akıllı saat seçenekleri, farklı jenerasyonlar ile gelmesine ek olarak, kasa boyutu bakımından da farklıdır. 38 mm ya da 44 mm Apple Watch modellerinde kasa, ekran ve kordon gibi parçalar değişmektedir. Bu nedenle, akıllı saat kullanıcıları, Apple Watch serisi ve kasa boyutu ile uyumlu yedek parçaları satın alarak, en iyi deneyimi yaşayabilir. 

Apple Watch Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Apple’ın tüm ürün ve aksesuarlarında, her zaman orijinal parça tercih etmek gerekmektedir. Apple Watch modellerinde batarya, ekran, kasa ya da şarj kablosu gibi farklı parçalarda, fiyat ve diğer faktörler nedeniyle orijinal olmayan parçalar tercih edilebilmektedir. Bununla birlikte, yüksek teknoloji ürünü olan Apple Watch’ta, ekran başta olmak üzere tüm öğelerde sadece orijinal parça tercih etmek, sorunsuz bir akıllı saat deneyimi için oldukça önemlidir. Dokunmatik ekran yapısına sahip olan Apple Watch modellerinde, saatin kullanımı ve girilen etkileşimin sorunsuz olması adına, orijinal Apple Watch yedek parçası satın alınmalıdır.

Apple Watch’larda, yedek parçanın orijinal olması servis ve onarım sürecinde garanti kapsamı sunmaktadır. Apple, akıllı saat parça değişiminde orijinal ürünlerde 90 gün garanti süresi vermektedir. Orijinal olmayan yedek parçalarda ise, böyle bir garanti söz konusu olmadığı gibi, saatin kullanımı ile ilgili ortaya çıkabilecek tüm sorunlar, Apple’ın güvencesi dışında kalmaktadır. Batarya ya da ekran gibi, akıllı saatin en önemli bileşenlerinde sorunsuz bir kullanım adına, Apple Watch orijinal yedek parçaları tercih edilmelidir. Apple Watch orijinal yedek parça fiyatları içinde, indirimli ve ucuz modeller, Apple Watch yedek parça satış siteleri üzerinden erişilebilmektedir.