Asus Batarya Fiyatları

Sırala
Toplam 17 ürün bulundu.
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

Asus Batarya Fiyatları? 

Geniş ürün bandı ile her ihtiyaca uygun üretilen asus batarya çeşitleri uygun fiyatları ile alıcıların beğenisine sunulmaktadır. Kendi klasmanları arasında farkları bulunan batarya modelleri, güncel telefon fiyatlarına göre her aile yapısının alabileceği fiyat aralığındadır. Piyasada bulunan ürünün replikalarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Orijinal olarak satışı gerçekleştirilen sahte ürünler, telefonların kısa zamanda bozulmasına olanak sağlamaktadır. Sahte bataryalar, piyasa değerinden uygun fiyatta satılmaktadır. Uygun diye tercih edilen bu ürünlerin kullanım garantisi bulunmamaktadır. Sahte bataryalar, orijinal şarj kablolarını da bozmaktadır. Fazla ısıdan kaynaklı, telefon patlamaları görülmektedir. 

Asus batarya fiyatları, optimum performans gösteren donanımlı ekipmanlara göre şekillenmektedir. Asus, üretim teknolojisine sahip bir markadır. En az enerji tüketimi ile en yüksek performans gösteren ürün üretme algoritmasına sahiptir. Asus, uzun süreli kullanım garantisi sunmaktadır. Ürün parçaları sorunsuz çalışsa da batarya sağlığı değişken faktörlerden oluşmaktadır. Batarya, garanti kapsamında da ayrı tutulmaktadır. Batarya sağlıkları, kullanıcı insiyatifine bağlı olarak değişim göstermektedir. Düzenli ve özenli kullanılan ürünlerde değişim süresi uzamaktadır. Asus batarya değişimi, çoğunlukla kullanıcı hatalarından kaynaklı bozulmalarda gerçekleşmektedir.

Bataryalar, teknik servisler tarafından temin edildiği gibi, Asus yetkili satıcılarından ve yetkili online satıcılarından da gerçekleşmektedir. Dışarıda, açık alanda satılan aksesuarların orjinalliği konusunda detaylı araştırılma yapılmadan alım yapılması tavsiye edilmemektedir. Asus Batarya Fiyatları, cihaz modellerine göre şekillenmektedir. 

Asus Batarya Modelleri Nelerdir? 

Dizüstü bilgisayar, anakart ve çeşitli donanım ekipmanları üreten Asus, akıllı telefon üretiminde her geçen gün kendini yenilemektedir. Asus zenfone max pro batarya ve diğer batarya modelleri telefonun modeline göre oluşmaktadır. Telefon veya diz üstü bilgisayar ya da diğer elektronik aletleri içeren bataryalar, ürünün kendi model ve tarzına göre üretilmektedir. Modeller arasında farklılık veya çeşitler bulunmaktadır. Batarya değişimi sırasında farklı bataryalar değil de denk veya aynı kademede batarya değişimi yapılmaktadır. Orijinal veya orijinale yakın ürünler ile değişimi gerçekleştirilmektedir. 

2022 kapsamında, karşılaştırma sitelerinde en çok araştırılması yapılan Asus Batarya modelleri şu şekildedir.

 • Asus Zenfone 5 Orijinal Batarya
 • Asus Zenfone 3 Max 5.2 Zc520tl C11P1611 Batarya Pil
 • Asus Zenfone 2 C11P1424 Batarya Pil
 • Asus Zenfone 2 Max ZC550KL C11P1508 Batarya Pil
 • Asus Fonepad ME372 C11P1310 Batarya

2022 kapsamında, karşılaştırma sitelerinde en çok indirim alan Asus Batarya modelleri ise şu şekildedir.

 • Asus C11P1428 Zenfone 2 Laser 5.0 Batarya Pil
 • Asus Fonepad ME372 C11P1310 Batarya
 • Asus C11-ME370T Google Nexus 7 Batarya
 • Asus Zenfone 2 Max ZC550KL C11P1508 Batarya Pil
 • Asus Zenfone 3 Max 5.2 Zc520tl C11P1611 Batarya Pil

Asus Batarya Kaç Mah? 

Asus Batarya, baştan aşağı lityum iyon piller ile donatılmıştır. Yüksek enerji yoğunluğu, geniş güç kapasitesi, hafif olması, yüksek pil döngü ömrü, hafıza etkisi bulunmaması ve hızlı şarj olması tercih edilme sebeplerindendir. Asus’un üretmiş olduğu cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve tablet gibi birçok ürününde lityum iyon piller yaygın biçimde kullanılmaktadır. Bu bataryalar, ürünleri depoladığı güç sayesinde çalıştırmaktadır. Kablo ile çalışılan el aletleri bulunmaktadır. Ancak hareket sınırı oluşturmaktadır. Bataryalar, gövdesinde bulunan yeterli enerji ile sınırsız kullanım alanı sunmaktadır.

Bir deponun depolayabildiği enerji miktarını gösterirken mAh değeri kullanılmaktadır. Akıllı cihazların çalışabilmesi için bataryalara ihtiyaç duyulmaktadır. Telefonun tükettiği enerji aktarılırken mA (miliamper), Bataryanın sahip olduğu kapasite aktarılırken ise mAh (miliamper-saat) değeri kullanılmaktadır.

Şarj aletinin üzerinde yer alan Output= 1.0 A’nın açılımı yapılacak olunursa; 1.0 amper = 1000 mA (miliamper) demektir. Yani cihaz, 1 saatte 1000 mAh enerjiyi telefonun bataryasına aktarabilmektedir. Örnek cihaz olarak Asus Zenfone 6’nın 3300 mAh kapasiteli bataryası şarj takıldığında 3300mAh/1000mA=3,3h yani yaklaşık 3.30 saatlik bir süre içerisinde bataryayı %100 kapasitesi ile doldurmaktadır. 2A yani 2000 mA kapasiteli bir şarj aleti kullanıldığında bu süre yarıya düşerek batarya 1.65 saatte dolacaktır.

Asus markasına ait telefonların mAh değerleri şu şekildedir;

  • Asus Zenfone Selfie batarya; 3000 mAh

 • Asus Zenfone 2 batarya: 3000 mAh
 • Asus Zenfone 2 Laser batarya: 3000 mAh
 • Asus Zenfone 3 batarya: 3000 mAh

  • Asus Zenfone 3 Laser batarya: 3000 mAh
  • Asus Zenfone 3 Max batarya: 4100 mAh
  • Asus Zenfone 4 batarya: 3300 mAh

 • Asus Zenfone 5 batarya: 2110 mAh

  • Asus Zenfone 6 batarya: 3300 mAh
  • Asus Zenfone Max batarya: 5000 mAh

 • Asus Zenfone Go batarya: 2070 mAh

 • Asus Zenfone Live batarya: 2650 mAh
 • Asus Zenfone 4 Max batarya: 5000 mAh
 • Asus Zenfone 5 Lite batarya: 3300 mAh
 • Asus Zenfone Zoom S batarya: 5000 mAh

Asus Batarya Nasıl Çıkarılır? 

Batarya değişimi, telefonda yaşanan pilden kaynaklı hatalardan ötürü yapılmaktadır. Yeni alınan bir üründe görülmesi düşük ihtimal olan bu hatalar, çoğunlukla ürünün fazla veya riskli kullanılmasından ötürü kaynaklanmaktadır. Bu tür durumlarda garantisi bitmemiş ürünlerde, ürünün garanti kapsamından çıkmaması açısından Asus teknisyenlerine götürülmesi gerekmektedir. Garanti kapsamından çıkan ürünler için ise özel teknik servisler mevcuttur. Asus zenfone 5 ze620kl batarya değişimi yapılırken kontrol edilen bazı özellikleri şu şekildedir;

 • Şarjın hızlı bir şekilde tükenmesi,
 • Telefonla konuşurken ya da uygulama kullanırken telefonun kapanması,
 • Telefon şarj yüzdesinin %80 seviyelerinden %15’lere ve daha altına hızla düşmesi,
 • Batarya şişmesi,

Telefonda görülen bu tür hatalarda yedek batarya asus kullanılarak, asus pil değişimi gerçekleştirilmektedir. Arka kapak kenarında bulunan tırnak kısmından çekilerek arka kapak çıkarılmaktadır. Batarya çıkartılırken T3 Tornavida kullanılmaktadır. Gerekli vidaların çıkarılmasının ardından batarya değişimi gerçekleşmektedir. Bu tür işlemlerde bulunan teknik servislerin kullanılması önerilmektedir. Batarya değişimi maksimum 45 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. 

Asus Batarya Değişiminde Garanti Var mı? 

Şarj problemlerinden ötürü gerçekleşen olumsuz etkileri önlemek için kullanılan harici batarya ihtiyacını da Asus sağlamaktadır. 1989 yılında Tayvan’da kurulan bir bilgisayar ve donanım üreticisi olan Asus, Dizüstü Bilgisayar, Anakart, Cep telefonu, LCD Panel, Ekran Kartı gibi geniş bir üretim ağına sahiptir. Sektörel tecrübesi olan bu şirket yasal garanti sözleşmeleri bulunmaktadır. Cihaz, satın alınma tarihinden itibaren 24 ay boyunca garanti kapsamında bulunmaktadır. 

Pilin garanti süresi satın alımdan itibaren 12 ay olarak ifade edilmektedir. Tüketicinin kanuni garanti haklarını gözeten firma, ürünün garanti süresi içerisinde işçilik ve üretim kaynaklı hatalarının olmamasını vaat etmektedir. Garanti kapsamına sadece cihaz girmektedir. Cihaz yanında olan diğer aksesuarlar garanti kapsamına girmemektedir.

Ürün normal ve düzgün kullanımı sırasında bozulduğunda, ASUS teknik servisler ile kontrolünü sağlamaktadır. Ürünün kusurlu kısımlarının kontrolü sağlandıktan sonra, orijinal veya denk ya da daha iyi olan yeni ya da elden geçirilmiş parçalar veya ürünlerle onarımını sağlamaktadır.Hatalı yükleme, hatalı çalıştırma, temizlik veya bakım sırasında verilen zararlar, kaza, hasar, yanlış kullanım, kötü kullanım, üründe ASUS dışı yapılan müdahaleler, her türlü yazılım programı, normal eskime ve aşınma veya ASUS’un kontrolünde olmayan diğer her türlü olay, eylem, kusur veya ihmal nedeniyle oluşan arızalar garanti kapsamına girmemektedir.