iPhone SE 2020 Batarya

Sırala
Toplam 3 ürün bulundu.
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

iPhone SE 2020 Batarya Fiyatları?

Apple’ın popüler akıllı telefonları içinde yer alan iPhone SE, kamera kalitesinin yanı sıra yüksek işlemci gücü, uzun şarj süresi ve harika tasarımı ile öne çıkan modeller arasındadır. iPhone SE modelinde, diğer tüm iPhone modellerinde olduğu gibi belli bir sürenin ardından şarj döngüsünün uzaması ile, telefonun şarj kapasitesi zayıflayabilmektedir. Telefonun şarj ömrünün azalması, diğer özellikleri ne kadar üst düzey olursa olsun, kötü bir deneyim sunmaktadır. Bu da, iPhone SE bataryasının değiştirilmesini gerekli kılmaktadır.

iPhone SE batarya değişiminin ardından, ilk günkü performansına dönebilen bir akıllı telefondur. Bu nedenle iPhone SE 2020 batarya değişimi akıllı telefon sahiplerine önerilmektedir. iPhone SE 2020 pil değişim sürecinde fiyat, kullanıcılar için en önemli konular içinde yer almaktadır. Apple verilerine göre iPhone SE gibi bir telefonun şarj döngüsü 500’e yakındır. Bu döngü, ortalama 1-2 yıllık bir süreye işaret etmektedir ve 1-2 yıllık sürenin ardından telefonun şarj kapasitesinde zayıflama görülebilir. iPhone SE batarya fiyatlarını araştıran kullanıcılar için, telefonun performansının ilk günkü seviyesine dönmesi önemli olduğundan, en uygun seçeneği bulmak önemlidir. İndirimli ve ucuz iPhone SE batarya değişimi hizmeti kapsamında, telefonun bataryası orjinal batarya ile değiştirilmektedir. 

iPhone SE 2020 Batarya Modelleri Nelerdir?

iPhone SE 2020 pil ömrü belli bir süre sonra zayıflamaktadır ve telefonun performansı düşmektedir. Telefonun pil ömrünü ilk günkü noktasına getirmek isteyen kişiler için, iPhone SE batarya modelleri önemlidir. Telefonun batarya değişiminde, orjinal ve kaliteli bataryaların tercih edilmesi gerekmektedir. Telefona enerjisini veren, en önemli yapı olan bataryada orijinal olmayan bir ürünün kullanılması iyi bir deneyim sunmamaktadır. Batarya değişiminde, orjinal ürünün kullanılmasına ek olarak değişim, profesyonel bir teknik eleman tarafından uygun şartlar altında gerçekleştirilmelidir. Bununla birlikte batarya değişiminde tercih edilen modellerde, iPhone SE için 1624 mAh kapasiteli bataryalar kullanılmalıdır. Bu kapasite, iPhone SE’nin orjinal bataryasının kapasitesidir. 

iPhone SE 2020 Batarya Özellikleri Nelerdir?

iPhone SE 2020, Apple’ın en sevilen modellerinden biri olmuştur. Şirketin bir hibrit model olarak sunduğu iPhone SE’nin ikinci nesli, 2020 yılında tanıtılmıştır. Makul ekran çözünürlük seviyesi, hızlı işlemcisi, yüksek kamera kalitesi ve diğer özellikleri ile öne çıkan iPhone SE’nin batarya gücü oldukça önemlidir. iPhone SE 2020 şarj süresi kısa bir model olması bakımından kullanımı çok pratiktir. Buna ek olarak bataryanın kapasitesinin test edilmesi gereken dönemlerde iPhone SE 2020 batarya testi ile güncel durum görülebilmektedir. 

iPhone SE pil gücü zayıflaması, her akıllı telefonda olduğu gibi zaman içinde iPhone SE modellerinde de görülebilir. 500 şarj döngüsünün olduğu Apple tarafından bildirilen bu model, her gün ortalama 1 kere şarj edildiğinde yaklaşık 1 buçuk yıl içinde 500 şarj döngüsünü tamamlamaktadır. 1624 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip telefonda, şarj döngüsünün tamamlanmasının ardından şarj kapasitesi zamanla azalabilir. Bu durum, yüzde 100’lük bir şarjın, gitgide daha kısa süre içinde bitmesine yol açacaktır. Özellike 4.5 G, konum servisleri ve video akış hizmetleri gibi yüksek internet tüketimi içeren işlemler yapılması, iPhone SE pil ömrünü daha da kısaltacak faktörlerdendir. 

iPhone SE 2020 yüksek kapasiteli batarya içermesine karşın, telefonun performansını korumak adına birkaç yılda bir periyodik olarak bataryanın değişimi yapılmalıdır. Telefonun bataryasının orjinal bir iPhone SE bataryası ile değiştirilmesi, ilk günkü performansın elde edilmesini sağlamaktadır. Bataryanın özellikleri içinde yer alan diğer bir konu da, uzun süre kullanılan bataryanın zaman içinde şişmesidir. Şişen bataryanın kasaya yaptığı baskı zaman içinde artarken, bu durum cihazların performansını düşürmektedir. 

iPhone SE 2020 Batarya Kaç Mah?

iPhone SE 2020 batarya kapasitesi 1624 mAh’dir. iOS’un en gelişmiş sürümünün yer aldığı Apple modeli, diğer akıllı telefonlara göre küçük bir kasa yapısına sahip olması nedeniyle, daha düşük bir batarya kapasitesine sahiptir. Bununla birlikte, iPhone SE gelişmiş özelliklere sahip bir telefon olması nedeniyle, iPhone 8 gibi Apple’ın amiral gemisi modelleri ile aynı pil gücüne sahiptir. Fabrikadan çıktıktan sonra, bir iPhone SE modeli, tam kapasite ile video, internet ve ses gibi işlemlerde 13 saate varan bir deneyim sunmaktadır. Bununla birlikte telefonun zaman içinde şarj döngüsünün artması ve yoğun kullanımı, batarya ömrünü kısıtlamaktadır. 

iPhone SE bataryasının 1624 mAh kapasitede olması, daha yüksek kapasiteli bataryalara göre iPhone SE’yi dezavantajlı kılmamaktadır. Enerji sarfiyatının optimum olduğu bir model olan iPhone SE ile,  telefonun batarya ömrünün sağlıklı olması durumunda uzun saatlere varan bir kullanım gerçekleştirilebilmektedir. Pil ömrünün zayıflamasının göstergeleri içinde, iPhone telefonlarda Ayarlar>Genel>Pil Sağlığı adımlarında yer alan veri önemlidir. Pil sağlığı, bir iPhone SE fabrikadan çıktığında yüzde 100’dür. Bununla birlikte kullanım esnasında, zaman içinde pil sağlığı yüzde 90’ın, yüzde 80’in altına inebilmektedir.

Telefon pilinin kısa süre içinde bitmesi, kullanıcılar için ciddi problemler yaratmaktadır. Özellikle, iPhone modellerinin yüzde 30 şarjda kapanması ya da yüzde 40 şarjda donması gibi sorunlar batarya kaynaklı olabilmektedir. iPhone SE 2020 güçlendirilmiş batarya değişimi ile, telefonun ihtiyacı olan güçlü batarya elde edilebilir. 

iPhone SE 2020 Pil Ömrü Ne Kadardır?

iPhone SE 2020 pil ömrü, uzun yıllar boyunca kullanıma müsade etmektedir. Apple’ın, 500 şarj döngüsü verisinin nedeni, 500 döngünün tamamlanmasının ardından pilin kapasitesinin zamanla azalmasıdır. iPhone SE batarya özellikleri içinde en önemli konu, şarj döngüsüdür. Her akıllı telefon kullanıcısı, telefonun şarj döngüsünü takip edebilir. Telefon kullanımının yoğun olup olmaması, pil ömrünü etkileyen kriterler içindedir. 

iPhone SE 2020 batarya çeşitleri zaman içinde zayıflama gösterebilir. 500 şarj döngüsünün tamamlanması, kimi zaman 2 yılı bulabilirken, kimi zaman 1 yılı bulabilmektedir. Telefonu her gün yoğun bir şekilde kullanan ve 2 kere şarj eden bir kullanıcı için, 500 döngü 9 aydan kısa bir sürede tamamlanır. iPhone SE pil ömrü, 5 yılı aşkın sürebilir. Bu süre daha fazla da uzayabilir. Ancak akıllı telefonun yoğun bir şekilde kullanılması durumunda, 2-3 yıllık gibi süreler içinde şarj ile ilgili sorunlar söz konusu olabilir. Bu nedenle iPhone SE 2020 batarya modelleri içinde bir seçim yapılarak, telefonun bataryası orijinal batarya ile değiştirilebilir. 

iPhone SE 2020 Bataryanın Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Apple telefonlarda, iyi bir deneyim yaşamak için pil sağlığının yüksek olması önemlidir. Apple iPhone SE 2020 ve diğer akıllı telefon modellerinde, ekran ve pil gibi kritik parçaların orijinal olması çok önemlidir. iPhone modellerinde, değiştirilen parçaların orijinal olup olmadığına ilişkin bilgiye telefondan erişmek mümkündür. iPhone SE 2020 orijinal batarya değişimi yapıldıysa, telefonun ayarlar bölümünden bu durum görülebilmektedir. 

Ayarlar>Genel>Hakkında adımları takip edildiğinde, en altta yer alan “Parçalar ve servis geçmişi” değiştirilen parçalar ile ilgili bilgi vermektedir. Pil kısmında, “Orijinal Apple parçası” yazıyorsa, değişim yapılan pil orijinaldir. Telefonun kullanım ömrünü artırmak için periyodik olarak yapılması gereken pil-batarya değişimi, iPhone SE için önemlidir. iPhone SE 2020 batarya fiyatları araştırılarak, telefon için en iyi değişim şartları incelenebilir. T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.