HTC Batarya Fiyatları

Sırala
Toplam 15 ürün bulundu.
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Htc Batarya Değişimi Nasıl Yapılır? 

Akıllı aletlerde cihazın şarj olmaması ve bataryanın hızlı tükenmesi gibi batarya problemleri hatalı şarj süreçlerinden kaynaklı olarak oluşabilmektedir. Batarya doldururken şarjın tamamen bitmesini beklemek gibi birçok hatalı şarj yöntemleri bulunmaktadır. Bataryadan kaynaklı problemler, batarya değişimi ile düzelmektedir. Batarya değişimleri yetkili servisler ve özel servisler olarak sağlanmaktadır. Garanti dışında kalan problemlerde özel servislere gitme hakkı bulunmaktadır. 

Htc Batarya Fiyatlari? 

Bataryalar modeline göre fiyatlandırılmaktadır. Üretici firma ve teknik servis tarafından belirlenen tutarlar ile orijinal htc m7 batarya değişimi sağlanmaktadır. Htc batarya çıkarma işlemi telefonlarda yaşanan pil sorunundan kaynaklı olarak yapılmaktadır. 

Htc batarya değişimi ürünün çıkış tarihi ile doğru orantılıdır. Yeni üretim modellerde bu tür sorunlar yaşanmamaktadır. Zaman içerisinde gerçekleşen aşınmadan kaynaklı olarak bataryalar hasar görmektedir. Batarya ömürleri 3 ile 4 yıl arasında değişmektedir. Htc one batarya değişimi fiyat olarak incelendiğinde diğer markalara oranla bütçe dostu fiyatları bulunmaktadır. Hemen hemen tüm toplum yapısına hitap etmektedir.

Htc Batarya Kaç Mah? 

1997 yılında Tayvan’da kurulan High Tech Computer Corporation (HTC), Türkiye’de akıllı telefon alanında ki satışları ile dikkat çekmektedir. Akıllı telefon, bilgisayar gibi elektronik eşya üretimi yapan bir firmadır. Akıllı telefonlar hayatın her alanını kaplarken, özellikleri kişi tercihlerine göre seçim kaynağı haline gelmiştir. Tüm elektronik eşyaların ortak özelliği olan şarj sistemi, telefonları kullanabilmek için önemli bir geri besleme kaynağıdır. Akıllı telefonlarda ortaya çıkan enerji ihtiyacı, bataryalar aracılığı ile giderilmektedir. 

Bataryalar, depoladıkları kimyasal enerjiyi, cihazların veri akışına göre elektrik enerjisine döndüren cihaz parçalarıdır. Batarya değerleri miliampere-hour yani mAh olarak ifade edilmektedir.  Mah değeri pil kapasitesi ve şarj süresi hakkında bilgi vermektedir. 

Yenilikçi ürünleri sorumlulukla tasarlayan HTC;

2005 – Dünyanın ilk Windows 3G akıllı telefonu,

2008 – Dünyanın ilk Android akıllı telefonu HTC Dream,

2009 – HTC Sense kullanıcı arayüzü,

2010 – Dünyanın ilk Android 4G akıllı telefonu HTC Evo 4G,

2013 – Dünyanın ilk tamamı metal akıllı telefonu,

Gibi yenilikleri ile müşteri kitlesi oluşan donanımlı bir firmadır. HTC bataryaları modellerine göre değişim gösterirken, ürettiği her modelde önceki modellere göre %30 kapasite artışı sağladıklarını açıklamışlardır.

  • HTC Desire 20 Pro 5000 mAh pil
  • HTC U12+ 3500 mAh pil
  • HTC Desire 12|12+ 2965 mAh pil
  • HTC U11+ 4000 mAh Pil 

Kaynak veya alıcı aşamalarının değiştiği iletişim süreçleri insanoğlunun yaşam biçimini oluşturmaktadır. Daima bir mesaj ve geri dönüşün bulunduğu iletişimler, teknolojinin gelişimi ile yeni iletişim kanalları bulmuştur. Dijital iletişim kanallarının ile sınırsız bilgi akışı kavramı ortaya çıkmıştır. Teknolojik aletlerin gelişimi ve internetin doğuşu ile sosyal bir birey olmanın önünde sadece sınırlı bataryalar kalmıştır. HTC bataryaları tam dolu şarj ile, 

156 saat 12 dakika müzik çalabilmektedir,

25 saat 42 dakika göz atma süresi olarak çalışabilmektedir,

27 saat 6 dakika HD video oynatabilmektedir.

Htc Batarya Nasil Çikarilir? 

Htc one s batarya değişimi işlemi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenler tarafından, gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır. Batarya değişim süresi ortalama 45 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Arka kapağı açılmayan cihazların özenli bir şekilde açılımının yapılması ile değişim başlamaktadır. Hatalı bataryanın yuvadan ayrılması sağlanarak yeni batarya yerleştirilmektedir. Htc one pil değişimi, bu süreçler doğrultusunda gerçekleşmektedir. Batarya değişimi sırasında telefonun hafızasına dokunulmamaktadır. Bu yüzden herhangi bir veri kaybı yaşanmaz.

Htc desire 820 batarya değişimi tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış teknisyen odalarında gerçekleşmektedir. Cihazlar kamera ile izlenen masalarda yüksek güvenlik alanlarında tadilatı gerçekleşmektedir.Bataryaların uzman olmayan kişiler tarafından çıkarılmaya çalışılması uygun bulunmamaktadır.

Htc Batarya Özelli̇kleri̇ Nelerdi̇r? 

Markası fark etmeksizin her telefon modelinin kendine ait batarya düzeneği bulunmaktadır. Her model kendine ait kapasitesi ile tasarlanmaktadır. Bazı cihazlarda güç tasarruf modu gibi özellikler bulunmaktadır. Bunlara ek olarak tanınan hızlı şarj, cihazların önemli bir özelliğini oluşturmaktadır. Cihazlarda batarya kontrolü yapılırken mah değeri ilk dikkat edilecek özelliklerdendir. Pilde geçerli olan batarya teknolojisinin bilinmesi de faydalı olarak görülmektedir. 

  • Htc one mini batarya; 

1800 mAh gücünde 2G’de 20 saat konuşma süresi ve 3G’de 13.30 saat konuşma süresi bulunmaktadır. Micro-USB şarj kablosu kullanılmaktadır. Hızlı şarjı ise yoktur. Lithium Polyme (Li-Po) batarya teknolojisine sahiptir. 

  • Htc one a9 batarya;

2150 mAh gücünde 2G’de 20 saat konuşma süresi ve 3G’de 16 saat konuşma süresi bulunmaktadır. Micro-USB şarj kablosu kullanılmaktadır. Hızlı şarjı vardır. Lithium Polyme (Li-Po) batarya teknolojisine sahiptir.

  • Htc 10 batarya; 

3000 mAh gücünde 3G’de 27 saat konuşma süresi ve 4G’de 27 saat konuşma süresi bulunmaktadır. USB-Typce şarj kablosu kullanılmaktadır. Hızlı şarjı vardır. Lithium Polyme (Li-Po) batarya teknolojisine sahiptir. Htc m10 batarya olarak da anılmaktadır.

  • Htc m8 batarya; 

2600 mAh gücünde 2G’de 14 saat konuşma süresi ve 3G’de 20 saat konuşma süresi bulunmaktadır. Micro-USB şarj kablosu kullanılmaktadır. Hızlı şarjı vardır. Lithium Polyme (Li-Po) batarya teknolojisine sahiptir. Htc one m8 batarya adı ile de anılmaktadır.

  • Htc desire 830 batarya; 

2800 mAh gücünde 3G’de 14.30 saat konuşma süresi bulunmaktadır. Micro-USB şarj kablosu kullanılmaktadır. Hızlı şarj özelliği yoktur. Lithium Polyme (Li-Po) batarya teknolojisine sahiptir.

  • Htc 620 batarya;

2100 mAh gücünde 3G’de 19.20 saat konuşma süresi bulunmaktadır. Micro-USB şarj kablosu kullanılmaktadır. Hızlı şarjı özelliği yoktur. Lithium Ion (Li-Ion) batarya teknolojisine sahiptir.

Htc Batarya Kali̇brasyonu Nasil Yapilir? 

Cihaz yeniden şarj edilmesi gerekene kadar pilin ne kadar dayanacağı alıcının kullanımına bağlı olarak değişmektedir. Htc u11 bataryalarında ayarlar kısmından bazı değişiklikler yapılarak pil güvenliği sağlanabilmektedir. Bu kısımda pil gücünün ne kadar kullanıldığını ve diğer kullanım ayrıntıları görülmektedir.

Wi‍-Fi ve Bluetooth gibi kablosuz bağlantıların kullanılmadığında kapalı tutulması, GPS’in navigasyon kullanırken açılması, Uyku modu özelliğinin kısa tutulması ve çağrı istenmediğinde uçak modunun açılması tavsiye edilmektedir.

Ekran parlaklığı ve animasyonlu duvar kağıtlarının pil gücünü zorladığı bilinmektedir. Kullanılmayan uygulamaların kaldırılıp devre dışı bırakılması gibi önlemler alınabilmektedir.

Htc desire 828 batarya ve diğer modellerin kalibrasyonu işlemini gerçekleştirebilmek için cihazın şarjının yüzde yüz dolu olması gerekmektedir. Şarjı dolan modelin Htc u play batarya veya diğerlerinin şarjı yüzde 10’un altına düşene kadar şarj edilmemelidir. Yüzde 10’un altına düşen pil kapasitesi, kesintisiz olarak tam şarjının sağlanması ile kalibrasyon işlemi gerçekleşmektedir. Batarya sağlığını güçlendirilmesi için tercih edilen bu yöntem ile bataryanın daha iyi bir performans göstermesi beklenmektedir.