Huawei Batarya Fiyatları

Sırala
Toplam 112 ürün bulundu.
Toplam 112 ürün görüntüleniyor.

Huawei Batarya Değişimi

Huawei batarya değişimi gerçekleştirmek isteyen tüketicilerin önemli bir kısmı cihazın performansını aynı şekilde korumak ister. Orijinallik ve verimliliğin yakalanmak istenmesi oldukça doğal bir durum olurken batarya konusunda ideal sonuçlara ulaşmak en büyük hedeftir. Cihazın gün boyunca kullanım süresi ve performansını etkileyen batarya ile alakalı doğru modeli seçmek cihazdan elde edilen verimi de kusursuz bir seviyeye ulaştıracaktır. Bu durumda hangi Huawei batarya modelinin tercih edileceğini dikkatli bir şekilde değerlendirmek önemlidir. 

Huawei pil sağlığı sorunları ya da Huawei batarya şişmesi nedeniyle pek çok kullanıcı batarya değişikliği yapmak ister. Ancak batarya değiştirirken hem Huawei batarya fiyatları hem de doğru modeli bulamamanın ortaya çıkardığı memnuniyetsizlik tüketiciler açısından probleme yol açar. Huawei cihazını güvenle kullanmak isteyen ve cihaz ömrünü uzatmayı arzu eden bir tüketici için doğru alternatifi seçerek süreci başarıyla tamamlamak çok önemlidir. Bu durumda hem batarya fiyatları hem de batarya modelleri değerlendirmesi yaparak ideal sonuçları elde etmek mümkündür.

Huawei Batarya Fiyatları?

Huawei, Çin merkezli bir teknoloji markası olmasının yanında uygun fiyat avantajları ile tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılar. Bu çerçevede Huawei ile hem kaliteli hem de bütçe dostu bir batarya satın almak mümkündür. Tüketicilerin fiyat noktasındaki endişelerini gideren Huawei pil ömrü konusunda da kusursuz bir çözüm sunduğunu ortaya koyar. Peki, bir batarya satın almak isteyen tüketici ne kadar ödeme yapmalıdır?

Huawei tarafından üretilen bataryalar orijinal olup her modelin kendi özelinde fiyatlandırıldığını vurgulamak gerekir. Bu çerçevede Huawei Mate 10 orijinal batarya fiyatı ile Huawei G8 batarya fiyati aynı olmayacaktır. Bataryada kullanılan malzeme, mAh değerlerinin farklı olması ve teknolojik çözümlerdeki çeşitlilik batarya fiyatları ile alakalı en büyük çeşitliliği gündeme getirecektir. Tüketicilerin fiyatlar konusunda emin olabilmeleri adına batarya modelini belirlemeleri ve alışverişe başlamaları önerilmektedir.

Huawei Batarya Modelleri Neler?

Huawei marka bir batarya satın almadan önce tüketicilerin cihaz modellerini dikkate alarak batarya seçmeleri gerekir. Yanlış bir batarya satın alınması uyumluluk sorunlarını ön plana çıkarabileceği gibi yeniden sipariş oluşturmayı da gündeme getirir. Bu nedenle de bir Huawei batarya satın almadan önce modelden emin olmak en önemli konulardan bir tanesidir. Aşağıda sıralanan modelleri inceleyerek hangi Huawei batarya modellerinin satın alınabileceğini değerlendirmek mümkündür.

 • Huawei Mate 10 Lite Batarya
 • Huawei P20 Lite Batarya
 • Huawei Mate 20 Lite Batarya
 • Huawei P Smart 2019 Batarya
 • Huawei P9 Lite 2017 Batarya
 • Huawei P Smart 2018 Batarya
 • Huawei P10 Lite Batarya
 • Huawei Y7 2019 Batarya
 • Huawei P30 Lite Batarya
 • Huawei P20 Pro Batarya
 • Huawei P8 Lite Batarya
 • Huawei Y6 2019 Batarya
 • Huawei Gr5 Batarya
 • Huawei Gt3 Batarya
 • Huawei P9 Lite Mini Batarya
 • Huawei Nova 3i Batarya
 • Huawei Ascend G301 Batarya
 • Honor Note 8 Batarya
 • Huawei Mini Batarya
 • Honor V9 Batarya

Yukarıda sıralanan modellerin dışında kalan batarya alternatiflerine yönelik de alışveriş mümkündür. Burada önemli olan cihaz – batarya uyumluluğunun sağlanmasıdır.

Huawei Bataryaları Kaç Amper?

Batarya değişimi ile cihaz performansını daha kaliteli bir seviyeye taşımak isteyen tüketiciler açısından amper değeri önem taşır. Çünkü amper değeri arttıkça bataryanın daha uzun süre dayanması ve şarj gerektirmemesi durumu ortaya çıkar. Bataryalarda mAh değerinin fazla olması olumlu karşılansa da bu değeri rastgele seçmek mümkün değildir. Zira her Huawei modeli için belirlenmiş bir amper değeri bulunmaktadır. Buna uygun bir şekilde bataryanın seçilmesi gerekmektedir.

Huawei tarafından bataryalar için belirlenmiş değerler söz konusu olduğunda Huawei P40 Lite batarya kaç mAh sorusu akla gelir. Bu bataryanın değeri 4200 mAh olarak belirlenmiştir. Ancak Huawei Mate 20 lite pil gücü değerlendirildiğinde 3750 mAh alternatifi dikkat çeker. Amper değerinin rastgele seçilmediği ve cihaz sistemi ile alakalı olduğu bilinmelidir. Aksi takdirde amper uyumsuzluğu nedeniyle cihazın kullanılamaz hale gelmesi söz konusu olur. 

Huawei Bataryaların Ömrü Ne Kadardır?

Akıllı cihaz kullanıcıları açısından en büyük problemlerden bir tanesi pil ömrünün sona ermesidir. Cihazın sürekli olarak şarja takılı kalmasına neden olacak bu durum aynı zamanda sosyal yaşamdaki konforu da etkiler. Cihazın sürekli kapanması iletişim kanallarının kesilmesine yol açar. Peki, Huawei tarafından bataryalara biçilen ömür ne kadardır?

Cihaz kullanımı pil ömrünün uzaması veya kısalmasında en önemli etkendir. Çünkü cihazı uzun süre kullanan ve pil ömrünü önemsemeyen kullanıcıların kısa sürede Huawei batarya resetleme ihtiyacı duyacağı açıktır. Ancak pil ömrünü önemseyen ve bu ömrü uzatmaya yönelik hareket eden tüketiciler için batarya değişimi daha az ihtiyaç duyulacak bir hizmettir.

Huawei cihazlarda kullandığı bataryalara 2 yıllık garanti süresi tanır. Ancak bu süre tüketici hataları ve aşırı yükleme gibi durumlar nedeniyle daha kısa sürebilir. Nitekim tüketici kaynaklı hatalarda garanti devam ediyor olsa da Huawei batarya değişimi gerçekleştirmez.

Huawei Orjinal Batarya Nasıl Anlaşılır?

Huawei cihaz kullanıcısı olan kimseler için sorunlu bir bataryayı değiştirmek adına öncelikle orijinal bir batarya satın almak gerekir. Ancak daha önce bu alışverişi yapmamış bir tüketici için Huawei bataryalar konusunda orijinalliği yakalamak zordur. Fakat bu zorluğu aşmak adına orijinal bataryaların belli başlı özellikleri de yok değil.

Huawei Mate 10 Lite batarya değişimi gerçekleştirmek istediğinde tercih edilecek bataryanın yetkili satıcılar tarafından satılıp satılmadığına bakmak gerekir. Satıcı güven konusunda tüketicinin beklentilerine cevap vermiyorsa orijinallikten endişe etmek olasıdır. Öte yandan satışa sunulan ürünle ilgili fotoğrafların da orijinal olması gerekir. Özellikle e-ticaret sitelerinde paylaşılan fotoğrafların alıntı olması güven konusunda endişeleri daha da yukarı taşıyacaktır. 

Huawei batarya konusunda orijinalliği değerlendirmek adına fiyatların önemli bir gösterge olacağı da unutulmamalıdır. Huawei Honor 7 batarya fiyatları piyasa koşullarına göre çok daha ucuzsa bu ürünün orijinal olmama ihtimali yüksektir. Çünkü Huawei ürünlerini belirli bir standarda göre üretir ve dağıtır. Satıcıların keyfi olarak ürün fiyatlarını aşırı bir şekilde düşürmeleri mümkün değildir. Bu ancak orijinal olmayan ürünlerde gündeme gelir. 

Satın Alınan Huawei Bataryanın Orijinalliği Nasıl Test Edilir?

Huawei kullanıcıları açısından batarya değişimi yapıldıktan sonra da tercih edilen ürünün orijinal olup olmadığını değerlendirmek mümkündür. Bu durumda yapılacak olan değerlendirmeler fiziki özelliklerden değil performanstan kaynaklanacaktır. Huawei batarya kalibrasyon kodu girildikten ve batarya kullanılmaya başlandıktan sonra aşağıdaki durumlar yaşanabilir. Aşağıda sıralananların mevcudiyeti yeni alınan bataryanın orijinal olmadığını gösterir.

 • Cihazın şarj seviyesinde ani düşüşler meydana geliyorsa,
 • Cihaz şarj olurken kendiliğinden kapanıyorsa,
 • Cihazın şarj süresi olması gerekenin üzerindeyse,
 • Cihaz prizden çekildiğinde kapanıyorsa,
 • Pil seviyesi belirli bir seviyenin altında kendiliğinden kapanıyorsa orijinallikle alakalı problemler var demektir.

Tüm bu detaylar dikkate alınarak tüketicilerin satın aldıkları ürünü değerlendirmeleri gerekir. Orijinal olarak satılan ama orijinal olmayan ürünlerin kullanılmaması ve iade edilmesi şarttır. Aksi takdirde sadece pil problemiyle karşı karşıya kalınmaz. Cihazın uzun vadede bozulması ve kullanılamaz hale gelmesi de mümkündür. Titiz bir seçimle Huawei marka cihazı kullanmada avantajları elde etmek gerekir.