Huawei p30 Lite Ekran

Sırala
Toplam 11 ürün bulundu.
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Huawei p30 Lite Ekran Fiyatları?

Huawei p30 lite ekran fiyatı, ekranın orijinal olma durumuna göre farklı fiyat aralığında olabilir. Günlük hayatta kullanılan cep telefonları zamanla kullanıma bağlı olarak bir takım sorunlar çıkarabilir. Bu sorunlardan biri de şüphesiz ekran sorunudur. Çünkü telefonlarda ekran dokunmatik özelliğinden dolayı oldukça önemli bir parçadır. Her işlem ekran aracılığı ile yapılır ya da ekrana bakarak bilgiler okunur. Kısaca telefonun olmazsa olmaz bir parçasıdır denilebilir. Huawei markasının modeli olan p30 lite ekran değişimi orijinal Huawei yedek parçaları ile yapılmalıdır. Telefonun orijinalliğinin bozulmaması için orijinal ekran kullanılması son derece önemlidir.

Huawei p30 lite orjinal ekran fiyatı, her bütçeye uygun yedek parçalarla yapılabildiği için uygun seçenekler de olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken takılacak yeni ekranın telefon sağlığına zarar vermemesidir. Bu yüzden önerilen, her zaman orijinal ekran ile değişim yapılmasıdır. Alanında uzman teknisyenlerin değişim işlemini özenle yapması, uzun süreli kullanım imkânı oluşturacağı da unutulmamalıdır. Titiz ortamlarda itina ile yapılan işlemler sonucu müşteri memnuniyeti her zaman daha fazla olmaktadır. Ayrıca yapılan iş ve işlemlerin garanti kapsamında olması da kullanıcıların tercih ettiği bir durumdur. Olası bir sorun karşısında ücretsiz bir şekilde değişim yapılacağından garanti durumu değişim öncesi muhakkak sorulmalıdır.

Huawei p30 Lite Ekran Modelleri Nelerdir?

Huawei p30 lite ekran modeli itibari ile oldukça kullanışlı bir seçenektir. Cep telefonlarının korunması gereken en önemli parçası ekranlardır. Gerek tekniksel gerekse dıştan korumak için desteklense de çeşitli sebeplerden dolayı cep telefonu ekranları arızalanabilir, çizilebilir ya da kırılabilir. Huawei p30 lite ekran boyutu 6.18 inçlik geniş bir ekrandır. Bu model damla ekran teknolojisi ile dizayn edilmiştir. Yani tüm alanların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan teknoloji ile ekranın rahatlıkla kullanılabildiği bir model olarak kullanıcısına sunulmuştur. p30 lite lcd ekran 3d cam tasarımına sahip kavisli ekran yapısıyla tek elle kullanım rahatlığı sağlayan bir modeldir. 

Huawei p30 lite ekran dayanıklılığı ise modelde oldukça üst seviye tutulmuştur. Gelişen teknoloji sayesinde iç tasarımından başlanarak yapılan ekran koruma sistemi dış yüzeye kadar ilerletilmiştir. Dayanıklı olması demek her darbeye karşı sağlam kalacağı anlamına da gelmemelidir. Çeşitli darbelerde kırılması, çatlaması mümkün olabilir. Bu durumda ise aynı markanın çıkarmış olduğu huawei p30 lite ekran değişimi orijinal ürünleri ile yapılmalıdır. Kısaca telefonu korumak sadece markanın güvenlik önlemleri ile değil kullanıcıların da dikkat etmesi ile gerekmektedir.

Huawei p30 Lite Ekran Özellikleri Nelerdir?

Huawei p30 lite ekran özellikleri, 1080 * 2312 piksel çözünürlük, 6.18 inç boyutunda geniş ekrana sahip özelliği ile kullanıcılarına sunulmuştur. Şık ve estetik ekran tasarımı ile göz dolduran huawei p30 lite cep telefonun ekranı yüksek kontrast oranı ve parlaklık seviyesi ile her durumda kaliteli görüntüleme özelliğine sahiptir. P30 lite ekran, renkleri canlı, görüntüleri de net bir şekilde gösterir. Ayrıca ekran özellikleri arasında göz sağlığına zararlı olan mavi ışıkları en aza indiren yapısı ile de konforlu kullanım imkânı sunar. Full HD çözünürlüğe sahip olan ekran, ışığın çok olduğu alanlarda bile kaliteli görüntü elde etmeyi sağlıyor. Bunların yanı sıra ekranın bazı teknik özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ekran teknolojisi IPS LCD
  • Ekran çözünürlük standardı FHD+
  • Piksel yoğunluğu 415 PPI
  • Ekran yenileme hızı 60 hz
  • Ekran oranı 19.25.9
  • Ekran alanı 93.09 cm2
  • Ekran gövde oranı 83.75%
  • Multi touch, çerçevesiz tasarım,  çentikli, 96% NTSC

Huawei p30 Lite Ekranın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Gelişmiş teknolojisi ile kullanıcılarının beğenisine sunulan huawei p30 lite ekran değişimi orijinal ekran ile yapılmalıdır. Her türlü teknolojik cihazda aranan ilk özellik orijinal olmasıdır. Kaliteli, yüksek performans ve uzun süreli kullanım imkânı orijinal parçalar sayesinde mümkün olur. Günümüzde cep telefonları hemen hemen herkesin elinde olan teknolojik cihazlardır. Günlük kullanımda oldukça uzun süreli ellerden düşmeyen bu cihazın arızalanması, düşmesi, kırılması olası problemlerdir. Her ne sebepten olursa olsun telefonların tamir işlemlerinde yedek parçalar markanın üretmiş olduğu orijinal ürünler ile değiştirilmesi önerilir.

Huawei p30 ekran dayanıklılığı artırıcı önlemler alınsa dahi ekranın değişmesini gerektirecek sorunlarla karşılaşılması olağan bir durumdur. Bu durumda huawei p30 lite ekran değişimi orijinal huawei ekranı ile yapılırsa daha konforlu kullanım ve sağlıklı bir işlem yapılmış olur. Ayrıca işlem sonunda fatura ve garanti belgesi almanız mümkündür. Orijinal olmayan ekranlar dokunmatik hassasiyet problemi, ekranda ölü pikseller, sararma ve en küçük darbede çatlama, kırılma gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu durumda garantisi olmayan ekranların tekrar değişimi gerekir ve hizmet bedeli kullanıcıdan alınır. Hem bütçe hem de telefon sağlığı açısından bozulan, işlevini yitiren tüm cep telefonu parçaları orijinal parçaları ile değiştirilmesi gerekir.

Huawei p30 Lite Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer?

Huawei p30 lite ekran değişimi, çok uzun saatler süren bir işlem değildir. Değişim işlemi için teknik servise gidildiği takdirde 1 ya da 2 saatte işlem gerçekleştirilerek cihaz teslim edilir. Buna ek olarak kargo ile gönderim işlemi yapan firmalarda vardır. Bu yöntemde mesafeye göre işlem süresi değişebilmektedir. 1 ile 5 gün arası değişen sürede değişim işlemi gerçekleştirilerek özenle gönderim yapılır. Ekran değişim işlemi özenle yapılması gereken bir teknik iştir. Bu konuda profesyonel teknisyenlerin telefonu özenle açıp değişimi gerçekleştirmesi gerekir. Aksi durumlarda p30 lite ekran değişimi sağlıksız olur ve tekrar arıza çıkarabilir.

Kullanıcıların merak ettiği önemli bir durum ise ekran değişimi işleminde telefonda yer alan bilgilerin durumudur. Yapılan değişim işleminde telefon hafızasında yer alan tüm bilgiler, mesajlar, fotoğraflar, müzikler, videolar… Hiçbir şekilde zarar görmez, kayıp olmaz. 

Huawei p30 Lite Ekran Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Huawei p30 lite ekran çeşitleri alınırken dikkat edilecek ilk husus, modele uygun ekran seçilmesidir. Cihazın düzgün çalışabilmesi için gereklidir. Bunun yanı sıra takılacak ekranın kalitesine, dokunmatik hassasiyetine de dikkat edilmelidir. Yapılacak ekran değişimde mutlaka orijinal parçalarla yapıldığından emin olunması da gerekmektedir. Orijinal alınan bir ekranın garanti süresi olacağı için olası sorunlarda ücretsiz yenisi ile değişim imkânı olacaktır. Ayrıca alınacak ekranın güvenilir firmalardan temin edilmesi gerekir. Marka ile anlaşmalı firmalar orijinal ürün sattığı için önemli bir durumdur. Ekran alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli durum ürünün garanti durumudur. Tüketici açısından garantili ürün her zaman daha önemlidir. Kullanıcı hatası dışında herhangi bir sorun oluşması durumunda ücretsiz olarak tekrar değişim yapılabilir. Ürün ve hizmet bedeli kullanıcıdan alınmaz.