Huawei Yedek Parça

Sırala
Toplam 2607 ürün bulundu.
Toplam 2607 ürün görüntüleniyor.

Huawei Yedek Parça Fiyatları?

Huawei yedek parçaları tamircilerde ve ikinci el telefon alım satımı yapan yerlerde bulunduğu gibi bazı sitelerde sipariş üzerine de teslim edilmektedir. Huawei yedek parçaları yalnızca telefon arızaları yapabilen yetkili servislerde takılmaktadır. Aksi takdirde yedek parça takılırken herhangi bir çalışan aksama telefona zarar verir. Huawei telefonların arızaları giderilirken yedek parçalar kullanıldığı gibi aynı zamanda kullanımını iyileştirmek ya da ömrünü uzatmak için de yedek parça kullanmanımını gerektirebilmektedir. Telefonun çatlayan ya da çizilen ekranı ilk etapta kullanıma etki etmezken zamanla ekranın altına baskı yapmakta ve daha başka sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu durumdan korunmak için telefon ekranları yedek parça ekranlar ile değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. Huawei yedek parça fiyatları kullanılacak malzemeye ve bu malzemenin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Huawei Yedek Parça Çeşitleri Nelerdir?

Akıllı telefonların en belirgin bileşeni ekranıdır. Görünen her ayrıntı orada olsa da, aslında cihazın dahili bir bileşenidir. Huawei yedek parçalar için teknik serviste en çok yapılan işlemlerden biri de ekran değişimi olmaktadır

Cep telefonları günümüz şartlarında ,genç yaşlı, genel olarak herkesin sahip olduğu ve aktif olarak kullandığı elektronik aletlerdendir. İletişim kurabilme amacı ile üretilen bu aletlerin pek çok farklı marka ve modelde üretimi yapılmaktadır. Piyasada da hemen hemen her bütçeye uygun olacak şekilde üretilmiş  pek çok telefon markası bulunmaktadır. Üretilen ve satışa sunulan bu telefonlarda oluşabilecek herhangi bir hasar ve arızaya karşı yedek parçaları da üretilmektedir.

  • Huawei yedek parça şarj soketi
  • Huawei yedek parça LCD ekran dokunmatik
  • Huawei yedek parça arka kapak, pil batarya kapağı
  • Huawei yedek batarya

  • Huawei sim kart tablası

Huawei ve diğer hiçbir akıllı telefon RAM ve bellek (sistem depolama) kullanılmadan çalışma işlevini yerine getirmemektedir. İlk olarak,  ‘LP’, ‘düşük güç’ anlamına gelmekte ve bu yongaların toplam voltajını azaltmaktadır. Bu da onları oldukça verimli hale getirmekte ve Huawei telefonlara daha uzun pil ömrü sağlamaktadır.

Huawei ve tüm akıllı telefonlarda arka ve ön kameralar bulunmaktadır.  Eğer ki Huawei  telefonun kamerası çalışma işlevini yerine getirmiyor ya da kamera camı kırıldı ise Huawei yedek parçalarından bunun onarımı yapılmaktadır.

Huawei telefonlarının en önemli dahili bileşeni ekrandır. Huawei yedek parçalarında en fazla kullanılan parça ve yapılan işlem yedek ekran ve değişimidir. LCD tabanlı ekranlar (IPS teknolojisi ve diğerleri) ve LED aydınlatmalı ekranlar (AMOLED, Super AMOLED ve diğerleri) olmak üzere iki tür Huawei telefon ekran teknolojisi bulunmaktadır. Yedek parça olarak en çok kullanılan bir diğer malzeme de ön camdır. Ön cam, ekranın dokunmatik fonksiyonlarını yerine getirdiği kısımdır. Bozulduğu takdirde dokunmatik çalışamaz.

Huawei yedek parçalardan bir diğeri de kameralardır. Telefonlarda fotoğraf ve video çekmek için arka ve ön kameralar bulunmaktadır. Ayrıca görüntülü görüşme yapabilmek için de kameradan faydalanılmaktadır. Kameranın hasar alması ya da bozulması durumunda Huawei orijinal yedek parçalardan yararlanmak mümkündür.

Telefonun şarj adaptörünün giriş yerine şarj soketi denir. Huawei yedek parçalarda orijinal şarj soketi de bulunmaktadır. Aynı zamanda sık kullanılan yedek parça da kamera koruma camıdır. Kamera koruma camı, cep telefonlarının kamera lenslerinin zarar görmesini engellemektedir.

Huawei telefonların zaman içerisinde arka kapağı yıpranmakta veya çizilmektedir. Cam olan arka kapaklarda ise düşme ya da darbelere bağlı olarak kırılma veya çatlama olmaktadır. Bu durum sonucunda Huawei yedek parça temin etmek gerekmektedir.

Kullanıcılar Huawei telefonlarında meydana gelen bir hasar durumunda en pratik ve en uygun fiyatlı çözümlere başvurmaktadırlar. Bu noktada da Huawei telefonlardaki sorunları yedek parçalar ile gidermeye yönelmektedirler. Huawei yedek parçaları, cihazların en kısa sürede çalışır hale gelmesini yeni bir telefon almaktan çok daha uygun maliyetlerle sağladıkları için, kullanıcılar tarafından çoğunlukla tercih edilmektedir.

Huawei Yedek Parçaların Garantisi Var mı?

Huawei yedek parçalar için önemli olan bir husus garantili olmasıdır. Her teknolojik cihaz ve elektronik aletlerde olduğu gibi Huawei yedek parçalarda da garantiler söz konusudur. Yetkili servis istasyonlarının, bakım ve onarımını yaptıkları mallara ait değiştirilen yedek parçaları; garanti süresi içerisinde tüketiciye göstermesi, garanti süresi dışında ise 9/8/1983 tarihli ve 2872 sayılı Çevre Kanunu hükümleri saklı kalmak üzere iade etmesi zorunludur. Bu süre de kanun gereği 20 iş günü olarak belirlenmiş. 

Tamir konusunda üretici ve ithalatçıların, ayrıca ürünün kullanım ömrü boyunca yedek parça bulundurma zorunluluğu da bulunmaktadır. Bu zaman cep telefonları için 5 yıl olarak belirlenmiştir. Huawei marka telefonun hasar ya da arıza oluşturması sonucu yetkili servise gönderilerek yedek parça temini yapma sürecinde tamirde geçen süre telefonun garanti süresine eklenmektedir. Malın tamir süresi en çok 30 iş günüdür. Garantili yedek parça kullanmak hem telefon ömrü açısından hem de ekonomik açıdan da oldukça önemli bir etkendir. İkinci kalite ya da elden düşme Huawei yedek parçalar telefonu kısa bir süre için onarmış gibi gözükse de sonrasında daha büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bu sebeple Huawei yedek parça temin ederken bu parçaların orijinal olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Huawei Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Telefonlar, kırılma ve bozulma gibi istem dışı gelişen sorunlara maruz kalabilmektedir. Bu tür durumlarda, çözümü olan sorunlar için yedek parça değişimi yapılmaktadır. Huawei yedek parça seçiminin, telefonun orijinalliğinin bozulmadan yapılması önem arz etmektedir. Orijinal olmayan yedek parçalar, Huawei telefonların tekrar sorun yaşamasına yol açmaktadır. Her marka kendi üretimine uygun olacak şekilde yedek parçalar üretmektedir. Yedek parça alırken kullanılan markanın parçasını almak önemli bir husustur. Huawei ve diğer marka telefonların fabrikalarda üretildikten sonra orijinal ve sıfır şekilde kullanıldığı gibi ikinci el olarak da satılıp satılması mümkündür. İkinci el telefon alım satım işleri yapan kişiler çoğu zaman cep telefonlarının tamirat işlerini de yapmakta ve hemen hemen tüm marka ve modellere ait yedek parçaları bulundurmaktadırlar. Huawei yedek parçalar telefonun işlevini sağlayan önemli parçalar olduğu gibi tuşlar, sim kart tablası ya da kamera gibi fonksiyonel ekipmanları da olabilmektedir.

Huawei Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Huawei yedek parçaları, bu markaya ait modellere göre değişmektedir. Huawei P smart, Huawei P9, Huawei P9 lite, Huawei Y6, Huawei Y7, Huawei Mate 10 lite, gibi modelleri bulunan bu telefonun her bir model için yedek parçaları mevcuttur. Bu yedek parçaları temin ederken telefona uyumlu olması, doğru yere doğru takılması, yedek parçaların orijinal olması dikkat edilmesi gereken önemli hususlardandır. Yedek parça alırken hem kullanılacak parçanın orijinal olması hem de uygun fiyatlı olması önemli bir konudur.

Huawei yedek parça satın alırken orijinal yedek parça seçimi oldukça önemlidir. Satın alınan yedek parçanın faturalı ürün olması ve Huawei'nin kullanılacak olan modeline uyumlu parça olması gerekmektedir. Parçaların uyumlu olmaması halinde hasar ya da arıza daha da büyümekte ve cihaz kullanılamaz hale gelmektedir.