İpad Yedek Parça

Sırala
Toplam 335 ürün bulundu.
Toplam 335 ürün görüntüleniyor.

iPad Yedek Parça Fiyatlar?

iPad, yüksek ekran kalitesi, güçlü işlemcisi ve göz alıcı tasarımı ile, Apple’ın en çok tercih edilen ürünleri içindedir. Hem profesyonel iş amaçlı, hem eğitim, hem de bireysel amaçlı olarak satın alınabilen iPad ürünlerinde, zaman zaman ekran ve diğer donanımlardan kaynaklı kullanım problemleri söz konusu olmaktadır. Böyle durumlarda, iPad yedek parça değişimi gereklidir. iPad’in yedek parçalarının değişimi sürecinde, orjinal ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. Bu süreçte, tablet sahipleri için iPad yedek parça fiyatları araştırılan konular içindedir. Yüksek renk yelpazesi, Liquid Retina gibi ekran teknolojileri ile öne çıkan iPad modellerinde, Touch ID gibi teknolojiler yer aldığı için, yedek parça değişimi dikkatle yapılması gereken bir konudur.

iPad ekran değişimi ve diğer yedek parça süreçlerinde, fiyatı belirleyen kriterler içinde işçilik ve yedek parçaların fiyatları yer almaktadır. iPad, Apple’ın diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi malzemenin kalitesi, içerdiği teknoloji, sağlamlık ve garanti kapsamı gibi konulardan ötürü, yedek parça tercihinin önemli olduğu bir üründür. iPad, ürünün ana öğesi olan tabletin yanı sıra şarj kablosu gibi farklı parçalara sahiptir. Bununla birlikte, ekran alanı geniş ve hassas bir ürün olmasından ötürü, iPad yedek parça çeşitleri içinde en çok aranan ürün ekrandır. Bu nedenle, iPad ekran fiyatları çok araştırılan konular içindedir. Ekran fiyatlarında, iPad modelinin senesi ve ekranın içerdiği teknik özellikler, fiyatı belirleyen kriterler içindedir. İPad’in çıkış yılı ve piyasadaki yaygınlığına göre, ön cam, ekran ve diğer yedek parçalar kolay bir şekilde bulunabilmektedir. 

iPad Yedek Parça Çeşitleri  Nelerdir?

iPad, tablet alanında en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Uzun süren batarya kullanımı, kaliteli grafikleri ve hızlı işlemcisi ile iPad birçok alanda kullanılmaktadır. Zaman içinde, iPad kullanımında yedek parçalarda yaşanabilecek sorunlar ise, deneyimi olumsuz etkilemektedir. Böyle süreçlerde, iPad pil değişimi ya da iPad cam değişimi gibi işlemlerin yapılması, ürünün uzun bir süre daha kullanılmasını sağlayan bir faktördür. İş, eğitim ya da günlük kullanım amacı ile satın alınan iPad modellerinde yedek parçalar, ürünün sorunsuz şekilde kullanımı için önemlidir. iPad yedek parçaları şu şekildedir:

  • iPad ön camı
  • iPad ekranı
  • iPad bataryası
  • iPad soketi ve şarj aleti

iPad’lerde, etkileşim doğrudan ekran üzerinden gerçekleştiği için, iPad 3 ekran ve diğer modellerin ekranlarının orjinal yedek parça ile değiştirilmesi önemlidir. Bununla birlikte, tabletler mobilite sunan cihazlardır. Apple’ın kaliteli batarya teknolojisini içeren tabletler, saatler boyunca kullanılabilmektedir. Bu anlamda iPad batarya modelleri de önem taşımaktadır. Zaman içinde, belli bir çevrim süresini aşan ve pil sağlığı belli bir seviyenin altına düşen bataryalarda değişim şarttır. iPad’in kabloya bağlı kullanımı ya da günlük bir kullanım esnasında, şarja bağlı değilken aniden kapanması sorun yaratmaktadır. Bu gibi sorunlara karşı, iPad yedek parça değişimini aksatmamak önemlidir. 

iPad Yedek Parçaların Garantisi Var mı?

iPad yedek parçalarında, orijinal ürün tercih edilmesi durumunda garanti söz konusudur. Apple’ın servis ve onarım prosedürü kapsamında, iPad’deki ekran, batarya yada soket gibi farklı noktalarda görülebilecek sorunlarda garanti sürmektedir. Bununla birlikte, iPad yedek parça değişiminde garantinin sürmesi, belli koşullara bağlıdır. iPad’ler, Apple tarafından 2 yıl garantili olarak satılmaktadır. Bununla birlikte garanti süresi, kullanıcı hatasından kaynaklı olan kazalar için geçerli değildir. Sistemsel bir ürün hatası olması durumunda, iPad modelleri garanti kapsamında, ücretsiz yedek parça değişimine tabidir. iPad Air 2 ekran ya da iPad Air 2 batarya değişimi gibi durumlar, 2 yıllık garanti süresinin sonrasında yapıldığında, ücretlidir. 

Apple’ın yedek parça değişimi sürecinde sunduğu garanti, 90 günlüktür. iPad 2 batarya değişimi ya da iPad 4 ekran değişiminde, Apple’ın orjinal ürünleri kullanıldığında ya da Apple’ın yetkili servisi tercih edildiğinde, 90 günlük bir garanti süresi verilmektedir. Bu süre, kullanıcı hatalarını kapsamayan, sadece sistemsel ya da teknik bir arıza olması durumunda geçerli olan bir süredir. Buna ek olarak, ürünün 2 yıllık garanti süresi devam ediyorsa ve 90 günlük garantiden daha uzunsa, uzun olan süre baz alınmaktadır. Bu durum, iPad orijinal ekran değişiminin önemini göstermektedir. Orijinal olmayan bir iPad aksesuarı tercih edildiğinde, garanti kapsamı sunulmayacağı gibi, ürünle ilgili olası bir yedek parça kullanımının söz konusu olması durumunda da, mağduriyet yaşanabilmektedir. 

iPad Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

iPad, gelişmiş ekran teknolojisi ile, bir bilgisayarda yapılabilecek birçok işlemi tablet ekranından yapmayı mümkün kılan bir cihazdır. Bununla birlikte, tabletin ekran, batarya ya da soket gibi bölgelerinde yaşanabilecek bir sorun, iPad’i kullanmayı imkansız hale getirmektedir. Böyle bir duruma karşı, iPad 1 ekran ya da iPad mini 4 LCD ekran değişimi, önemli yedek parça işlemleri arasında yer almaktadır. iPad modellerinde, yedek parça satın alırken dikkat edilecek en önemli konu, ürünün orijinal olmasıdır. Apple’ın tüm ürünlerinde, orijinal yedek parça tercihi önerilmektedir. Yüksek teknolojik altyapı ve tasarım yönü ile, iPad bataryası, ekranı ve diğer parçaları, orijinal olmaması durumunda ürünün kullanımında sorun yaratmaktadır. 

iPad yedek parça alırken, ürünün orijinal olması dışında, iPad 2 şarj soketi değişimi ya da iPad 6 nesil ekran değişimi gibi işlemlerde, uyumluluk dikkat edilmesi gereken diğer bir konudur. Klasik iPad serisinin yanı sıra, günümüzde iPad Air, iPad Pro gibi farklı serilerde teknik özellikler farklıdır. Her bir ürünün sahip olması gereken şarj kapasitesi, ekran yapısı ve diğer özellikleri, uyumlu yedek parça kullanımı adına önemlidir. Bu nedenle, iPad batarya ve ekran değişiminde, kullanılan iPad serisi ile uyumlu parça kullanılmalıdır. 

iPad Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir

iPad, Apple’ın en popüler ürünlerinden biri olması nedeniyle, oldukça yaygındır. Yıllar boyunca kullanılan bir tablette ise, batarya ve ekran başta olmak üzere çeşitli yedek parça sorunları görülebilmektedir. iPad 5 nesil batarya değişimi ve diğer yedek parça değişim işlemlerinde, dikkat edilecek en önemli konu yedek parçanın orijinal olmasıdır. Orijinal olmayan bir yedek parça, tabletin işletim sistemi ile, ekranı ve diğer donanımları ile uyumlu olmayacaktır. Bu durum, yedek parça değişiminin ardından iPad’in kullanımı ile ilgili ciddi sorunlar yaratabilmektedir.

iPad yedek parçalarında, orijinal parçanın kullanılması, Apple servisleri ya da yetkili teknik servislerde yapılan bir değişim, garanti içermektedir. iPad yedek parçalarında, orijinal olmayan bir ekran, ön cam ya da batarya kullanılması ise bir garanti sunmaz. Bu anlamda, yedek parça değişiminden sonra yaşanabilecek herhangi bir sorunda, ürün Apple’ın garantisi kapsamında olmadığı için, kullanıcı açısından sorun yaratabilmektedir. iPad yedek parça fiyatları içinde, orijinal parçaların fiyat seviyesinin yüksek olması, bazı iPad sahiplerini orijinal olmayan ürünlere yönlendirmektedir. Ancak hem ekran kullanımında, hem de batarya süresinde bir sorun yaşamamak adına, iPad yedek parçalarında yalnızca orijinal ürünler tercih edilmelidir.