Iphone 6 Ekran

Sırala
Toplam 6 ürün bulundu.
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Iphone 6 Ekran Fiyatları?

Akıllı çağın gereksinimlerinden olan telefonlar, tüketicinin ihtiyaç durumuna uygun özellikler ile üretilmektedir. Bu cihazlar bilgi akışı, sosyal aktivite ve iletişim gibi ana ihtiyaçları karşılamaktadır. Bunların yanı sıra teknolojilerin getirileri ile gelişen cihazlar, yıllık bazda gerçekleşen üretimle güncel özellikler ile donatılmaktadır. Markalar her yeni üretimi sağlanan modelde, yeni özellikler geliştirerek, telefonu ihtiyaç haline getirmektedir. İnsanoğlunun birçok gereksinimini karşılayan telefonların fiyatları güncel kur değişimlerine göre de farklılık gösterebilmektedir. 

Yüksek bütçe ile alınan Iphone marka telefonlarda yaşanılan olumsuz kazalar, cihazın değer kaybetmesine ve kullanım olanağının düşmesine sebep olmaktadır. Bu modelde en çok arıza gören yedek parçalar, iphone 6 ekran ve batarya olarak bilinmektedir. Kullanıcı hatalı olan arızalar, darbe kaynaklı ekran kırılması veya düzensiz şarj kullanımı gibi sebeplerden ötürü oluşmaktadır. 

Türkiye'de iphone 6 ekran değişimi, yetkili servisler veya özel servisler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Apple markasına ait iphone 6 ekran boyutu 4.7 inç olarak üretilmektedir. LCD ekran türünde, üstün kalite özelliklerinde üretimi gerçekleşmiştir. Üretilen yeni ürünlerin yanı sıra hala talep gören iphone 6 ekran değişimi fiyat 2022 yılında da araştırılan konulardandır. iphone 6 ekran fiyatı marka, çeşit ve kaliteye göre değişim göstermektedir. Cihaz tamirinde sahte ürün yerleştirilmesi olanağına ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir.

Iphone 6 Ekran Modelleri Nelerdir?

Telefondan istenilen beklenti ve ayrılan bütçe değerine göre oluşturulan ekran modelleri bulunmaktadır. Tadilatı yapılacak olan cihaz özellikleri dikkate alındığında iphone 6 ekran boyut ve iphone 6 lcd ekran gibi akla gelen parçalar cihazın özelliğini oluşturmaktadır. Boyut ve ekran türü, ekran modelleri arasına girmemektedir. Herhangi bir hasar durumunda servislerde kullanılan 3 çeşit ekran bulunmaktadır. Bunlar;

 • Orjinal Iphone Ekran

Yalnızca Apple tarafından takılmaktadır. Yedek parça olarak tedarik edilememektedir.

 • Yan sanayi Iphone ekran

Ucuz ve kalitesiz yan sanayi ekranlar olduğu gibi çok kaliteli hatta orjinale yakın yan sanayi ekranlar da piyasada bulunmaktadır. Ancak yan sanayi olan tüm ürünler cihazda performans farkı oluşturmaktadır. Dokunmatiğin akışkanlığı ve renklerin canlılığı gibi etmenler oluşabilmektedir. A Kalite Iphone ekranlarda bu fark, dikkat çekmeyecek kadar azdır.

 • Yenilenmiş, Revize Iphone Ekran

Ön camı ve plastik çerçevesi değiştirilerek ortaya çıkarılan yenilenmiş ekranlardır. LCD ekranı orijinal olduğu için bu ekranların görüntülerinde orijinalden fark oluşmamaktadır. Ön camın değiştirilmesinden kaynaklı olarak orjinaline göre biraz daha kırılgan olabilmektedirler. Bu ekranlara aynı zamanda “yenilenmiş çıkma ekran” ismi de verilebilmektedir.

Iphone 6 Ekran Özellikleri Nelerdir?

Birden fazla dil ve karakteri aynı anda görüntüleme desteği bulunan Iphone markasına ait telefonlar, üretildiği döneme bağlı olarak yüksek özellikler ile donatılmaktadır. Örneğin iphone 6s dokunmatik ekran telefon modeli incelendiğinde, 16 GB ile 128 GB arasında hafıza kapasitesine sahip olarak 29 Haziran 2007 yılında ilk üretimi gerçekleştirilmiştir.  Ana ekran düğmesinde yerleşik parmak izi sensörü ile döneminin gözde telefonlarındandır. Günümüzde kullanımı devam eden bu cihazların ekran özellikleri ise şu şekildedir;

 • Retina HD ekran
 • IPS teknolojisine sahip, 4.7” (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı, geniş Multi‑Touch ekran
 • 326 ppi, 1334 x 750 piksel çözünürlük
 • 1400:1 kontrast oranı
 • 500 cd/m2 maksimum parlaklık
 • Tam sRGB standardı
 • Geniş izleme açıları için çift etki alanlı pikseller
 • Ön yüzünde parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan kaplama
 • Ekran Yakınlaştırma
 • Ulaşılabilirlik

Ulaşılabilirlik olarak adlandırılan ekran özelliği, tek el ile kullanımda tüketicinin kaybettiği eforu belirtmektedir. Dokunulmak istenilen alana en kısa sürede ulaşımı hesap etmektedir. Kullanım deneyimini iyileştirmek amacı ile geliştirilen ekran yakınlaştırma, yakınlaştırma yapıldığı fark edilmeden öğelerin belirli bir oranda büyütülmesini kapsamaktadır.  

Iphone 6 Ekran Alırken Nelerde Dikkat Etmek Gerekir?

Ekran onarımları yetkili Apple Teknik Servisleri veya bağlı acenteler tarafından sağlanabilmektedir. Orijinal ürün kullanımı, telefon değerini etkilemektedir. Sahte ekranlar telefon kullanımında olumsuz sonuçlar oluşturmaktadır. Apple markası dış kanallardan yedek parça satışı yapmamaktadır. Yetkili servisleri dışında temin edilen ekranlar %100 orijinal özellikte değildir.

Orijinal özellikteki ekranlar 7 katmandan oluşmaktadır. Bunlar,

 • Arka Işık (Backlight) 

En alt kısımda bulunan, arka ışık ve onun içerisinde bulunan ışık perdeleri sayesinde ışık ekranın her bir köşesine eşit ve homojen bir şekilde dağılması sağlayan katmandır.

 • LCD Ekran

LCD ekran görüntünün aktarıldığı kısmı oluşturmaktadır. Ekranın kendisi olarak bilinmektedir. Bu bölüm kırıldığında geri kalan bölümler işe yaramaz duruma gelmektedir. iphone 6 ekran cam değişim işlemi bu katmanın kırılması ile gerçekleşmektedir.

 • OCA

Ekran ve ön cam arasında kimyasal bir tür yapışkandır. Ultraviole ışığa tabi tutulduğunda donarak berrak şeffaf bir hal almaktadır. Bu madde sayesinde dokunmatik hassasiyet artarak, ekranda ekstra sağlamlık sağlanmaktadır.

 • Polarizer

Gün ışığında ekranın görüntü vermesini sağlayan katmandır.

 • Ön Cam 

Parmağın temas ettiği, bütün bu katmanların en üstündeki parçadır. Orijinal ekranlarda Corning firmasına ait camlar kullanılır. Bu markanın ürettiği mukavemetli camlar, sonradan değiştirilenlere göre çok daha sağlamdır. Genellikle sadece bu kısım kırılır. Revizyon sırasında değişimi sağlanmaktadır.

 • Plastik Çerçeve: 

Çerçeve ekranın etrafını dolduran plastik parçadır. Bu parça sayesinde ekran kasaya oturmaktadır. Ekran yenileme esnasında bu parçada değişim sağlamaktadır. 

Iphone ekranlar revizyona girdiğinde, ilk üretimden farklı ürünler ile değişimi sağlanmaktadır. Normal şartlar altında farkındalık sağlanamayan bu ekranlar ilk ekranlara göre daha az sağlamlık içermektedir. iphone 6 orjinal ekranı, kırılmaya karşı güçlendirilmiş dayanıklı camlar ile ilk üretimde yerleştirilmektedir. Revize orjinal camlar bu sebepten daha az dayanıklılık gösterir. Ancak gerekli korumalar ile bu farklılık görülmemektedir.

Iphone 6 Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer?

Arızalı telefonların ekran değişimleri, kullanılacak olan yedek parçanın tedarik süresine bağlı olarak değişim sağlamaktadır. iphone 6 ön cam değişimi sırasında görüntü ve dokunmatik sorunu yoksa revizyon yaptırmak ya da tamamen yeni ekran taktırmak tüketici tercihine bırakılmaktadır. Revizyon yaptırmak 1 gün sürmektedir ve fiyat aralığı uygun tutulmaktadır. Yeni ekran montajı ise 30 dakika sürmektedir. Genel anlamda ise ekran değişimleri için gerekli olan süre 20 dakika ile 2 saat aralığında tutulmaktadır. Yeni ekran için tedarik süreci gerektiği durumlarda bu süre birkaç gün uzayabilmektedir.

Ön camları kırılmış, fakat LCD ekranı sağlam kalmış olan Iphone ekranlar yenilenerek tekrar kullanılabilir hale getirilebilmektedir. Bu işlem için öncelikle kırık olan ön camın ısıtılarak Lcd’den ayrılması gerekmektedir. Ancak bu işlem çok hassas ve profesyonel cihazlar yardımı ile yapılabilmektedir. Bu sebepten ötürü yetkili teknik servislerin bu işlemi gerçekleştirmesi önerilmektedir.

Cihazların yedek parça değişimi sırasında orjinalliğinin kontrolü sağlanmak istendiğinde, bazı kontrollerin öncelikli olarak yapılması gerekmektedir. Cihaz olan iphone 6 ekran beyaz, açıkken renklerin doygunluğunu ve dokunmatik akışkanlığını kontrol edilmesi gerekmektedir. Ekran kapalıyken ise siyahlık tonunun kıyaslanması gerekmektedir. Gerçek orjinal ekran koyu siyah olurken yan sanayilerde ise grimsi bir ton vardır.

Yedek parça olarak paket açılımı gerçekleştirilmiş ekran incelendiğinde, flex kablolarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Apple logosu olan parçalar orijinal olarak değerlendirilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.