Iphone 7 Ekran

Sırala
Toplam 8 ürün bulundu.
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Iphone 7 Ekran Fiyatları?

Kalite, kullanıcılarına sağlamış olduğu özellikler, şık tasarım ve daha birçok nedenden ötürü İphone markası küresel çapta en çok tercih edilen telefon markaları arasında yer almaktadır. Bu markanın üzerine çokça üst modelleri çıkmasına rağmen kullanıcılar tarafından hala sevilen ve kullanılan modelleri arasında İphone 7 gelmektedir. 

Sade ve şık tasarımı, işlemci özellikleri, yüksek çözünürlüklü kamerası ile kullanıcıların uzun yıllar kullandığı İphone 7, bu uzun yıllar sonucu her telefonda olabildiği gibi çeşitli darbeler nedeniyle hasar alabilmektedir. Bu hasar sonucunda ise İphone 7 ekran cam değişimi söz konusu olmaktadır.

Telefon ekranındaki hasar nedeniyle problem yaşayan kullanıcılar teknik servislerde ne ile karşılaşacağını bilmek adına araştırma yaparlar. Ancak İphone 7 ekran fiyatı konusunda net bir bilgiye ulaşamamaktadırlar. Bu durumun sebepleri başında telefon parçalarının birçoğunun yurtdışından Dolar/Euro ile alınması gelmektedir. Bu nedenle kurda değişkenlik söz konusu olması halinde teknik servislerdeki fiyatlar da değişmektedir. En doğru fiyat bilgisi ise güncel olarak teknik servislerden alınmaktadır.

Iphone 7 Ekran Modelleri Nelerdir?

İphone 7 sahibi olan ve ekran konusunda problem yaşaması sebebiyle İphone 7 ekran değişimi yaptıracak olan kullanıcılar önlerindeki seçenekleri görmek adına İphone 7 ekran modelleri hakkında kısa bir araştırma yapmaktadır. Kullanıcıların ekran değişimi konusunda tercih edebileceği birkaç ekran modeli bulunmaktadır. Bu ekranların verimleri değişmekle beraber fiyatları da değişmektedir.

İphone 7 ekran modelleri ve modellerin özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • İphone 7 lcd ekran: Telefonlarda kullanılan iki farklı ekran türü bulunmaktadır. Bu ekranlar AMOLED ve LCD ekranlardır. AMOLED ekranlar daha çok Samsung vb. markalar tarafından kullanılırken İphone telefon modellerinde LCD ekran kullanılır. LCD ekran AMOLED ekran türüne göre daha gerçekçi renk yansıtma özelliğine sahiptir. AMOLED ekranlarda güç tasarrufu daha ön planda olsa da renkleri gerçekçi şekilde yansıtmak adına İphone modellerinde LCD tercihe edilmektedir.
 • İphone 7 revize ekran: İphone 7 revize ekran modelleri, telefon ekranında sorun olan ve orijinal ekran taktırmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilir. Revize ekranlar İphone 7 çıkma ekran olarak da bilinmektedir. Revize ekranlar orijinal olan telefon ekranının başka bir telefondan çıkarılarak 2. el olarak kullanılmasıdır. Sıfır orijinal ekranlara oranla daha uygun fiyatlı olmaları sebebiyle kullanıcılar tarafından revize ekranlar tercih edilebilmektedir.

 • İphone 7 orjinal ekran: İphone 7 ekranına herhangi bir hasar gelmesi veya ekranda sorun yaşanması sonucunda teknik servis ve yetkili uzmanlar tarafından ekran değişiminde kullanılması önerilen ekran modeli İphone 7 orijinal ekranlardır. Telefonun ana ekranı ile birebir aynı olması sebebiyle herhangi bir uyum sorunu yaşamadan kullanıma olanak tanıması sebebiyle orijinal ekranlar tercih edilmektedir. Orijinal ekranlar telefonun kendi üreticisi olan İphone tarafından üretilmektedir. Bu nedenle değişim sonrasında kullanıcılar herhangi bir sorun yaşamadan telefonlarını orijinal kalitesinde kullanabilmektedir.

Iphone 7 Ekran Özellikleri Nelerdir?

Kalitesi ve teknik özellikleri kullanıcıları tarafından beğenilen İphone 7 modelinin ekran özellikleri son derece merak edilmektedir. Özellikle de ‘İphone 7 ekran kaç inç ?’ sorusunu soran kişiler yoğunluktadır. İphone 7 Plus ve İphone 7 arasında inç farklılığının olması da bu sorunun sorulma nedenleri arasındadır.

İphone 7 ekran özellikleri şu şekildedir:

 • IPS teknolojisine sahip 4.7 inç ekran 
 • 1334*750 piksel çözünürlük
 • Geniş renk skalası
 • Parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan özel tabaka
 • Retina HD ekran 

Iphone 7 Ekranın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

İphone 7 her ne kadar darbelere karşı dayanıklı şekilde üretilse de bu dış etkenlere karşı %100 korumalı olduğu anlamına gelmemektedir. Dışarıdan gelebilecek darbeler sonucunda ekranında meydana gelen hasarlarda telefon ekranının değiştirilmesi gerekmektedir. Bu noktada orijinal ekran kullanılması oldukça önemlidir. 

İphone 7 ekran özelliklerinin değişim sonrasında da orijinal olarak çalışabilmesi için orijinal ekran tercih edilmelidir. Orijinal olmayan yan sanayi ekranlarda ekran çözünürlüğü, dokunmatikte algılayamama, renklerin solgun olması gibi problemlere sıkça rastlanmaktadır. Bu nedenle orijinal ürün kullanılmayan İphone 7 ekran değişimleri sonrasında da çeşitli sorunlar yaşanabilmektedir. Ayrıca telefon garanti kapsamından da çıkmaktadır. Böyle bir durumda kullanıcıların karşısında herhangi bir yetkili bulamaması da ileriye dönük yaşayabilecekleri sorunlarda yalnız kalmalarına neden olacaktır.

Iphone 7 Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer?

Ekran değişimi doğru ellerde yapılması gereken önemli işlemler arasında yer almaktadır. Bu nedenle İphone 7 ekran değişimi işlemi yaptıracak olan kullanıcıların uzman kişilerle çalıştığına emin olması gerekmektedir. İphone yetkili servisleri bu konuda güvenilirdir. Uzman kişiler tarafından yapılan İphone 7 ekran değiştirme işlemi kısa sürmektedir. Yaklaşık 1-1.5 saat aralığında ekran değişim işlemi yapılabilmektedir.

Kullanıcılar ekran değişim işlemi sırasında telefon içerisinde bulunan bilgilerin, fotoğrafların silinip silinmeyeceği konusunda da tereddüt yaşamaktadır. Ekran değişimi işlemi telefon hafızasına hasar veren bir işlem değildir. Hasar sırasında telefonun hafızası zarar görmemiş ise ekran değiştirme işlemi sırasında da bilgilerin kaybolması söz konusu değildir.

Iphone 7 Ekran Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İphone 7 ekranı konusunda sorun yaşayan kullanıcılar internette kısa bir araştırma yaptıkları yüzlerce telefon tamir noktasının bulunduğunu görmektedirler. Bazı noktalar çeşitli vaatler ve olması güç fiyat teklifleri ile müşterileri kendilerine çekmeye çalışmaktadırlar. Bu gibi tamir noktalarında kullanıcılara orijinal ekran vaat edilerek yan sanayi ürünlerle ekran değişimleri yapılabilmektedir. Bu nedenle bilinçli kullanıcıların bu tarz noktalardan uzak durması gerekmektedir. 

İphone 7 ekran alırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus daha bulunmaktadır. Bu hususlar şu şekildedir:

 • Uygun fiyatlı değil telefona uygun olan ekran tercih edilmelidir: Bazı kullanıcılar uygun fiyatlı olmaları sebebiyle yan sanayi ekranları tercih edebilmektedirler. Bu tarz ekranlar kısa vadede kullanıcılara dokunmatikte temassızlık, ekran çözünürlüğü, renklerde solma gibi sorunlar açabilmektedir. Bu nedenle açabileceği sorunlarla orijinal ekrandan daha pahalıya mal olurlar. 
 • Kullanıcılar ekranı kontrol etmelidir: Ekran değişim sonrasında kullanıcılar telefon ekranını kontrol etmelidirler. Ekranda herhangi bir dokunmatik temassızlığı, renklerde solgunluk, düşük çözünürlük gibi sorunlarla karşılaşmaları halinde bu durumu derhal teknik servise bildirmeleri gerekmektedir. 
 • Orijinal ürün kullanılmalıdır: Orijinal olmayan ekranlar telefonun sağlam noktalarına da zarar verebilmektedir. Böylelikle telefonun performansında düşüş yaşanmaktadır. Telefonunu ilk günkü kalite ve performansta kullanmak isteyen kullanıcılar tercihlerini orijinal ekranlardan yana yapmalıdır. 
 • Garanti süresi olan ekranlar tercih edilmelidir: Garanti süresi kullanıcıların ileriye dönük ekrandan kaynaklı yaşayabilecekleri herhangi bir sorunda karşılarında bir muhatap bulabilmelerine ve sorunlarını çözüme kavuşturabilmelerine olanak tanımaktadır. Bu nedenle garanti süresi ekranlar için oldukça önemlidir. Garanti süresi dolmuş ekran satın almak kullanıcıların yaşayabilecekleri ekrana bağlı sorunlarda yalnız kalmasına ve tekrardan masraf yapmasına neden olacaktır. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına İphone 7 ekran değişimi sırasında ilk aşamada garanti süresi bulunan ekranları tercih etmek akıllıca olacaktır.
 • LCD ekran kullanılmalıdır: İphone 7 LCD ekran ile üretilen bir telefondur. Bu nedenle değişim sonrası takılacak ekranın da LCD ekran olması telefondan alınacak verim için oldukça önemlidir. Uyum sağlamayacak, telefonun kalitesini düşürecek ekranlardan uzak durulmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.