iPhone 7 Yedek Parça

Sırala
Toplam 64 ürün bulundu.
Toplam 64 ürün görüntüleniyor.

iPhone 7 Yedek Parça Fiyatları

Gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonları hayatımızda önemli bir yer edinmektedir. Kullanıcısına gün geçtikçe sunduğu yenilikler ile hayatın vazgeçilmezi halini alması kaçınılmaz olmuştur. Uzun süreli kullanımlardan kaynaklı telefon modellerinde çeşitli arızalar oluşabilmektedir. Cep telefonu firmaları oluşabilecek arıza durumları için ürettiği her modelin yedek parça üretimini de sağlamaktadır. Kullanıcılar ulaştıkları yedek parçalar sayesinde aldıkları ürünü uzun yıllar boyunca kullanabilmektedir.

iPhone 7 parçaları fiyatı, bozulan parçanın türüne ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Cep telefonu firmalarının ürettiği yedek parçalara  iPhone 7 ekran, iPhone 7 ana kart tuşu gibi ürünler örnek gösterilebilinmektedir.

Yedek parçalar içerisinde en fazla değişimi sağlanan parça ekran ve batarya olmaktadır. iPhone 7 ekran fiyatı kullanılan yedek parçanın orijinalliğine ve göre değişkenlik göstermektedir. Yedek parça değişim ya da onarımın firmanın anlaşmalı olduğu teknik servislerce yapılmış olması da yedek parça fiyatlandırmasında değişkenliğe neden  olmaktadır.

iPhone 7 ekran fiyatı, iPhone 7 batarya fiyatı kullanılan ürünün kalitesine ve müşterinin belirlediği bütçeye göre değişmektedir. Müşteri yapacağı ekran değişiminde iPhone 7 orijinal ekran kullanımını isterse yedek parçaya vereceği fiyatta yan sanayi ürüne göre biraz daha fazla olacaktır. iPhone 7 orijinal ekran fiyatı ve iPhone 7 orijinal batarya fiyatının piyasada kullanıcıya sunulan yan sanayi ürünlerin fiyatından fazla olsa da sundukları performans ve kullanım ömrü açısından kullanıcıya avantaj sağlamaktadır. Her bütçeden kullanıcının yedek parça edinebilmesi mümkün iken edinilen yedek parçaların kalite farklılığı yedek parça fiyatlarındaki  farklılaşmaya sebep olmaktadır.

Yedek parça onarım ya da değişiminin hangi teknik servis tarafından yapıldığı da yedek parça fiyatlandırmasındaki farklılığa neden olmaktadır. Apple firmasının anlaşma sağladığı teknik destek servisleri ile yapılan yedek parça değişimi fiyat olarak biraz yüksek kabul edilmektedir. Ancak firmanın müşteriye verdiği garanti güvencesi söz konusu olduğunda da  verilen hizmetin karşılığının fiyatlandırmaya yansıması kabul görmektedir.

iPhone 7 Yedek Parça Modelleri Nelerdir?

Firmalar ürünleri arıza çıkardıklarında kullanıcıların çözümsüz kalmaması adına tasarladığı  her modelinin yedek parçasını da üretmektedir. Bu da kullanıcıyı oluşabilecek arıza ve değişim durumlarında çözümsüz kalmaması adına memnun etmektedir. Apple firmasının yedek parça teminatını yaptığı modellerden birisi de iPhone 7 modelidir. Telefonda oluşabilecek arızalar için firma ürünün her parçasının yedeğini  de yapmıştır. Üretilen iPhone 7 parçaları şu şekilde  sıralanabilir:

  • iPhone  7 batarya
  • iPhone  7 ekran/iPhone 7 lcd ekran
  • iPhone 7 kasa
  • iPhone 7 ana ekran tuşu
  • iPhone 7 anakart
  • iPhone 7 hoparlör
  • iPhone 7 ön-arka kamera 
  • iPhone 7 şarj soketi

iPhone 7 batarya cihazın en önemli parçalarından biridir. Cihazın kesintisiz ve işlevsel olması için batarya ömrünün uzun olması gerekmektedir. Aksi takdirde parça için değişim ya da onarım yapılmalıdır. Günlük hayatta çarpma ve düşürmeye dayalı ekran kırılma durumları sıklıkla yaşanmaktadır. Bu durumlarda cihazın ekranının orijinal bir ekranla değiştirilmesi performans açısından kullanıcıya farklılık hissettirmeyecektir. Akıllı telefonların kullanım sıklığından kaynaklı en çok yıpranan parçası telefon kasası olmaktadır. Telefon kasası cep telefonun koruma kalkanı olarak kabul edildiğinden dikkatli kullanılması önerilmektedir . Kasanın içerisinde oluşabilecek batarya şişmesi durumlarında iPhone 7 kasa değişimi kaçınılmaz olmaktadır. iPhone 7 kasa fiyatı tercih edilen ürünün kalite standardına göre değişkenlik göstermektedir. Telefonunun sadece kamera,ana kart,batarya gibi parçaları piyasada satılan iPhone 7 dolu kasa diye adlandırılan yedek parçaya taktırılarak da kullanılabilmektedir.

iPhone 7  Yedek Parça Orijinal Parça Nasıl Anlaşılır?

Cep telefonu arızları sıklıkla kullanıcılar nedeniyle gerçekleşir ve en çok arızalanan parçaların başında ekran ve bataryalar gelmektedir. Telefon tamirciliği ciddi bir ustalık ve uzmanllık istemektedir. Telefon tamiri yapılırken kullanılan yedek parçanın orijinal olması önemli bir nokta olarak kabul edilmektedir.

Telefon kullanıcıları uzman olmadıkları sürece hangi ekranın orijinal hangi ekranın yan sanayi ürün olduğunu anlamakta zorluk yaşamaktadır. İki ekranında yan yana getirilmesi ürünün orijinalliğini anlamakta yeterli olmayacaktır. Anlayabilinmesi için teknik bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Yan sanayi ekran göz yorgunluğu ve hassasiyeti düşünülmeden üretildiklerinden kaynaklı gözü yoran mavi ışık ağırlıklıdır ve parlak yapıdadır. Orijinal ekranları ise göz hassasiyeti düşünülerek üretilmişlerdir ve ekran açıldığında sarı ışık ağırlıktadır. Yan sanayi ekran ürünlerinde telefona el ile bastırıldığında dalgalanmalar görülmektedir. Orijinal ürünlerde bu tarz dalgalanmalar görülmemektedir. Ekran parlaklığı da iki ürünü ayırmada yetebilmektedir. Orijinal ekranda ekran ışığı tamamen kısıldığında yazı ve görüntüler anlaşılır. Yan sanayi üründe bu mümkün olmamaktadır.

Orijinal bataryaların dış yüzeyindeki yazılar pürüzsüz ve net okunabilmektedir. Yan sanayi ürünlerinde yazı pürüzlüdür,net olmamaktadır. Alınan ürünün orijinal ürün olup olmadığı anlamak için barkod numarası kontrolü yaparak da sonuca ulaşılabilinmektedir. Bir bataryanın orijinal olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu ise basit bir fikir testidir. Orijinal batarya ele alınıp bükülmeye çalışıldığında hayli direnç sağlamaktadır ve esnemez. Sert darbalere karşı oldukça dirençlidir. Yan sanayi batarya ise hamur şeklindedir ve bükülebilmektedir.

Cep telefonu onarım ve değişiminde orijinal ürün tercih edilmesi kullanıcıya cihazın ilk alındığı günkü performansını sunmaktadır. Ayrıca cihazın kullanım  ömrünü de uzatmaktadır. Cihazını uzun soluklu kullanmak isteyen müşteriler tercihlerini orijinal ürünlerden yana kullanmaktadır.

iPhone 7  Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

iPhone 7 parçaları alırken kullanıcı  ilk olarak ürünün orijinalliğine dikkat etmelidir.Cep telefonları artık iletişim ihtiyacı yanında eğlence ve sosyalleşmek için de kullanılmaktadır. Cihazların kullanım alanları büyüdükçe cihaz başında geçirilen sürede artmaktadır. Bu ise cihazların daha çabuk ve sık bozulmasına  sebebiyet vermektedir. Bu sebeple cep telefon firmaları arızalanan parçaların değişim ve onarımı için yedek parça üretimi yapmaktadır. Arızalanan parçaların yerine orijinal yedek parça kullanılmalıdır.

Cihazla uyumlu olarak üretilen parçalar,cihazın eski performansını yakalaması açısından da önemli görülmektedir. Alınan orijinal yedek parçalar kullanıcıya garanti imkanı verdiği için de önem teşkil etmektedir. Kullanıcının hatası dışında oluşabilecek her türlü arıza durumları içinde kullanıcı hak talep edebilmektedir. Ücretsiz değişim ya da para iadesi gibi haklardan yararlanabilinmesi için alınan yedek parça ürününün orijinal garantili olması gerekmektedir.

iPhone 7 telefon modeline yedek parça alınırken bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise yedek parçanın modelle uyumlu olmasıdır. Bu şekilde alınan yedek parçalar hem cihazın orijinalliğini bozmamaktadır; hem de performansını arttırmada etkili olmaktadır. Cihaza uyumlu yedek parça alımı anlaşmalı satıcılar tarafından temin edilmelidir. Anlaşmalı satıcı harici alınan parçalar cihaza zarar verebileceği gibi kullanılamaz hale bile getirebilmektedir.

iPhone 7 Yedek Parça Değişimi Ne Kadar Sürer?

Kullanıcı bozulan iPhone ürününün  tamirini yaptırırken  en çok merak ettiği konuların başında tamir sürecinin ne kadar süreceği gelmektedir. Birçok kullanıcı telefonu tamire verdiğinde kullanacağı yedek bir telefonun olmamasından kaynaklı onarımı erteliyor. Bazı kullanıcılar ise yedek parça değişimini firmaların anlaşmalı  teknik servislerinde değil de herhangi bir telefon tamir merkezlerinde yaptırmaktadır. Kullanıcıların bu tarz yerleri tercih etmesindeki sebep ise ürünü verdiklerinde yerine kullanabilecekleri  yedek telefonlarının olmaması gelmektedir.

iPhone teknik servis noktaları arızalı telefonu alırken müşteriye ücret karşılığı yedek telefon hizmeti sunmaktadır. Kullanıcı verilen yedek telefonu cihaz onarımdan gelene kadar kullanabilmektedir. iPhone teknik servisi değişecek yedek parça için parçanın türüne göre farklı süreler verebilmektedir. Beklemek istemeyen kullanıcı ise ürününü teknik servis harici herhangi bir yerde bazen aynı gün bazen bir-iki gün içinde alabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.