iPhone Yedek Parça

Sırala
Toplam 1304 ürün bulundu.
Toplam 1304 ürün görüntüleniyor.

iPhone Yedek Parça Fiyatları?

Apple cep telefonları, ios işletim sistemine sahip güvenli ve şık tasarım ile kullanıcının ilgisini çeken telefon modeli olarak bilinmektedir. Son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından tercih edilen iPhone, oluşabilecek arızalar içinde kullanıcısına tatmin edici garanti hizmeti sunmaktadır. Müşteriler iPhone servis  kanallarına genellikle ekran kırılması,arka cam kırılması, batarya değişimi gibi şikayetler ile başvuru yapmaktadır.

iPhone servis kanalları arıza veren ürünlerini iPhone tamir merkezine yönlendirerek ürün tamirini gerçekleştirmektedir. iPhone tamir merkezleri bozuk gelen cihazı yedek parçaları ile değiştirerek ürünü müşteriye sağlam bir şekilde teslim etmektedir. iPhone kullanıcıları  iPhone servis kanallarına bozulan yedek parça türüne göre farklılaşan  fiyat ödemektedir.

iPhone servis kanalları her iPhone modeli ve değişecek yedek parça türü için fiyatlandırma listesi oluşturmaktadır. Oluşturulan yedek parça değişim listesinde iPhone 6S ekran fiyatı, iPhone 7 ekran fiyatı, iPhone 6 batarya fiyatı, iPhone 5S batarya  gibi kullanılan telefon modeline göre ve değişen parça türüne göre kategorilendirme yapılmaktadır. iPhone servis kanalına gelen müşteriler bu fiyatlandırma listesine göre tamir edilecek ürününün yedek parça fiyatını öğrenmektedir.

iPhone servis kanallarını kullanmayıp telefonun bozulan parçasını piyasadaki herhangi bir tamir merkezlerinde değiştirmek isteyen müşteriler de bulunmaktadır. Bu tarz tamir merkezleri iPhone servis kanallarına göre yedek parça fiyatlandırmasını müşterinin bütçesine uygun yapabilmektedir. Telefon firmaları yedek parça fiyatlandırmasını kullandığı ürünün kalitesine ve orijinalliğine göre belirlemektedir.

Orijinal ürün ile halk ağzında yan sanayi ürün olarak bilinen orijinal olmayan ürün arasında fiyatlandırma farklılığı görülmektedir. iPhone 7 orijinal batarya değişimi ile iPhone 7 yan sanayi bir yedek parça batarya değişimi arasında performans kalitesinden kaynaklı bir fiyat aralığı oluşmaktadır. Bunun gibi yedek parça fiyatlandırmasında oluşan fiyat aralıklarına örnekler çoğaltılabilmektedir. Müşterinin bütçesine ve tercih ettiği ürün kalitesine göre yedek parça piyasasında fiyatlarda dalgalanmalar  görülmektedir.

iPhone  Yedek Parça Modelleri Nelerdir?

Günlük hayatında herkes  hem iletişim amaçlı hem de çeşitli işlerini yerine getirmek için cep telefonu kullanmaktadır. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan bu tür cihazlarda oluşabilecek küçük bir arıza bile beraberinde bazı aksanların çalışmamasına  ve günlük hayattaki işlerin durma noktasına gelmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple oluşan arızaların onarımı için yedek parça oldukça önem arz etmektedir. Bu parçalar sayesinde telefon onarımı kolayca sağlanabilmektedir. Böylece kullanıcı ürününü çok uzun yıllar kullanabilmektedir. 

iPhone cep telefon yedek parçaları oldukça geniş skalaya sahip olmaktadır. Markanın üretmiş olduğu yedek parça modelleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Ekran
  • Batarya/pil 
  • Telefon kasası
  •  Anakart
  • Hoparlör
  • Tuşlar
  • Şarj soketi 
  •  Ön-arka kamera  

Yedek parçalar arasında telefonun estetikliğini sağlayan ve öneme sahip olan parçalardan birisi telefon kasasıdır. Kullanıcılar bozulan telefon kasası için yedek parça alırken veya tamir ettirirken  telefon modelini bildirmek zorundadır. Örneğin iPhone 7 kasa değişimi şeklinde bilgilendirme yapması yanlış bir onarımın önüne geçmekte son derece önemlidir.

Kullanıcılar tarafından iPhone servis kanallarına yapılan başvuruların büyük bir çoğunluğunu  iPhone batarya şikayetleri oluşturmaktadır. Bu sebeple kullanıcıların en çok talep etmiş oldukları ıphone yedek parça ürünlerinin başında iPhone batarya yedek parçası gelmektedir. Apple markası gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte iPhone modellerinde gün geçtikçe güncellemeler ve teknolojik değişimler yapmaktadır. Apple yeni model cihazlarında pil ömrünü ve sağlığını  daha uzun ömürlü kullanım için tasarlamaktadır. Apple firmasının bu hedefinin sonucu olarak piyasaya sunduğu güncel modellerinde iPhone batarya şikayetleri azalmaktadır. 

Apple’ın iPhone telefon modelleri içerisinde iPhone servis kanallarına batarya şikayeti ile gelen  belli modeller bulunmaktadır. Bu durum bazı ıphone telefon modellerindeki batarya yedek parça ihtiyacının artmasına neden olmaktadır. iPhone pil değişimi yüzdesinde  iPhone 5s batarya, iPhone 6s batarya, iPhone 7 batarya  ve  iPhone 8 batarya değişimi önemli bir alan oluşturmaktadır.

Genellikle düşme, çarpma gibi  dış etkenlere bağlı olarak değişimi yapılan bir diğer yedek parça modelini ise  ekranlar oluşturmaktadır. Kullanıcı telefon ekranında oluşan arızayı  teknik servislerde telefon modelini belirterek yedek parçası ile tamir ettirebilmektedir. İsterse kullanıcı yedek parçasını  iPhone 6 ekran, iPhone 7 ekran, iPhone 11 ekran, iPhone x ekran, iPhone 5s ekran gibi kullandığı telefon modelini belirterek kendisi de  alabilmektedir.

Apple markası gün geçtikçe yenilediği telefonlarında tasarım ve görselliği de ön plana çıkarmaktadır. Yeni model ürünlerinde telefonun arka kasasında cam kullanarak ürünün daha şık ve modern olmasını sağlamaktadır. Arka kasanın  da cam olması ne kadar görsel anlamda güzellik sağlasa da beraberinde riskte oluşturmaktadır. Herhangi bir darbe ile kırılma, çatlama yaşanabilmektedir. Bu da kasa arkası cam modeller için yedek parça üretimini  kaçınılmaz hale getirmektedir. Kullanıcılar arka cam tamiri yaptırırken yüksek maliyetlerle karşılaşabilmektedir. Bu sebeple kullanıcılar telefon modellerini iPhone 11 arka cam gibi belirterek yedek parça teminini kendisi de yapabilmektedir.

iPhone  Yedek Parçaların Garantisi Var Mı?

iPhone yedek parça ürünlerinin garanti kapsamı durumu kullanıcının ürünü satın aldığı firmaya göre farklılık göstermektedir. iPhone servis kanalları aracılığıyla yapılan iPhone 7 pil değişimi onarımında da teknik servis kullanıcısına garanti sunmaktadır.Fakat kullanıcı aynı sorunu iPhone servis kanalları dışında yan sanayi bir ürünle tamir ettirmesi durumunda kullanıcıya firma garanti sunmayacaktır.

Yedek parça ürünlerine garanti verilmesi kullanıcı için  güven oluşturan bir durumdur.Alınan ürünlere satıcı tarafından verilen garanti belgesi, kullanıcının karşılaşabileceği olası problemlerin önüne geçmede önem oluşturmaktadır. Alınan garanti belgesi kullanıcıya para iadesi,ücretsiz değişim gibi haklar sunmaktadır. Apple firması ile anlaşmalı çalışan teknik destek servisler müşterilerine garanti sağlamaktadır. Yedek parça değişimi ve onarımı yaparken güvenilir ve garanti imkanı sağlayan teknik servisleri tercih etmek son derece önemlidir.

iPhone Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

iPhone yedek parça alırken öncelikle ürünün orijinalliğine dikkat etmek son derece önemlidir.Telefonlar hayatımızda uzun soluklu kullandığımız ürünler arasında olmaktadır.O sebeple yedek parça alırken ürünün orijinal olması hem ürünün  uzun soluklu kullanımı açısından hem de maliyet açısından tüketiciye avantaj sağlamaktadır.Cihazın yedek parçasının orijinal olması cihazın performansının aynı kalitede kalması açısından da önemli olmaktadır.Orijinal  olarak alınan ürünün  kullanıcıya garanti imkanı da sağlayacak olması kullanıcıya avantaj da sağlayacaktır.

iPhone yedek parça alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise yedek parçanın model ile uyumlu şekilde olmasını sağlamaktır.Model ile uyumlu orijinal yedek parça alımı  cihazın performansını olumsuz yönde etkilemezken cihazın orijinalliğini de bozmayacaktır.

iPhone Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Apple marka cihazların yüksek performansla çalışmaya devam edebilmesi ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilmesi için firmanın yetkilendirmiş olduğu onarım merkezlerinden destek almak gerekmektedir. Çünkü Apple firması herhangi bir cihazına yetkisiz bir onarım olması  ya da yan sanayi bir yedek parça kullanımı durumunda cihazlarını garanti dışı bırakmaktadır.

Üretici firma orijinal olmayan ürün kullanımının önüne geçebilmek için sadece kendisinde bulunan yazılımlarla cihaza müdahale etmektedir. Örneğin cihaza orijinal olmayan bir ekran takılması durumunda cihaz orijinal olmayan ekran hatası verecektir. Ekran örneğinde olduğu gibi diğer yedek parçalar içinde cihaz kullanıcıya hata verecek ve cihazın performansı olumsuz yönde etkilenecektir. Sonuç olarak cihaza orijinal olmayan yedek parça takılması  durumunda cihaz bileşenleri düzenli çalışmayacak ve cihazı kullanılamaz hale getirecektir. Bu da cihazın garanti kapsamı dışında kalmasına sebebiyet verecektir. Cihazın ömrünü ve performansını uzatmak için marka ve modele uygun orijinal ürünler seçmek oldukça önem teşkil etmektedir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.