LG Cep Telefonu Yedek Parça

Sırala
Toplam 835 ürün bulundu.
Toplam 835 ürün görüntüleniyor.

LG Cep Telefonu Yedek Parça Fiyatlar?

Cep telefonu ve akıllı telefonlarda kullanımdan ve kazalardan kaynaklı tamire ihtiyaç duyulur. Bu durum en az bir kez her telefon için geçerli denebilecek şekilde yaygındır. Bu sebeple birçok kullanıcının telefonunun garanti süresinden ve kullanım süresinden haberdar olması önemlidir. Kullanıcılar garanti kapsamını hangi maddeleri ve durumları içerdiği hakkında bilgilendirilmeli veya bilgilenmelidir. 

Telefonların bozulması durumunda en sık yapılan hata ise geçici çözümler bulup telefonun kullanım süresinin kısalmasına neden olacak tercihler yapılmasıdır. Bunlar arasında yetkili servisler yerine telefon tamiri konusunda yetkisi olmayan yerlerden yardım almaktır. Kullanıcı orijinal bir yedek parça seçse bile yetkisiz yerlerde bunun garantisi asla tam olarak verilmez. Bu gibi yerlerden, yedek parça lisansının garantisini vermeyen fiziksel ve çevrimiçi mağazalardan alışveriş yapılmaması gerekir. 

Günlük kullanımda bir sürü nedenle yedek parçaya ihtiyaç duyuluyor. Kaza, hasar veya kendiliğinden olan bozulmalarda yeni bir telefon için harcamada bulunmak yerine yedek parça kullanmak çok daha avantajlı bir seçim olur. Bu yedek parçalar LG firması onaylı, güvenilir fiziksel mağazalardan veya çevrimiçi mağazalardan temin edilebilir. LG cep telefonu yedek parça fiyatları ise parçanın orijinal olması göz önünde bulundurularak bu tür mağazalarda olması gerektiği gibidir. Yedek parçaları olduğundan çok daha düşük bir fiyata almak isteyen alıcılar ise çoğunlukla taklit ürünleri tercih edeceklerdir. Fakat bu telefonun çalışmasında birçok soruna ve uzun vadede daha çok harcama yapılmasına sebep olacaktır. Bu sebeple her zaman bütçe dahilinde orijinal parçanın tercih edilmesi önerilir.

​​LG Cep Telefonu Yedek Parça Çeşitleri Nelerdir?

Her telefonda olduğu gibi LG cep telefonu yedek parça çeşitleri arasında en çok ihtiyaç duyulan ve değiştirilen parça akıllı telefon ekranıdır. Akıllı telefonlarda dokunmatik ekranının telefonun önemli bir parçası olması sebebiyle bu parçanın orijinal olması diğer parçalara oranla çok daha önemlidir. Bunun yanında orijinal olması gereken bir diğer parça ise telefon pilidir. Pilin ısınmalara bağlı herhangi bir sorun yaşayıp telefona zarar vermemesi ve telefonun uzun süre kullanılması için bu parça orijinal olmalıdır. LG cep telefonlarının piyasadaki mevcut diğer yedek parça çeşitleri arasında LG kamera lensi, LG iç kulaklık, LG tuş bordu ve LG sim kart tepsisi yer almaktadır. Bunların yanında kablolar ve adaptörlerin de lisanslı ürün olması telefon tamire götürüldüğünde kolaylık sağlayacaktır. Bunun sebebi orijinal olmayan ürünler ve aksesuarlar telefon ile birlikte kullanıldığında telefonun çalışma şeklinin ve iç aksamının bozulmasıdır. Bu durum ortaya çıktığı takdirde kullanıcının seçiminden kaynaklı bir hata olarak görülür ve garanti kapsamında değerlendirilmeyebilir. Bu yüzden LG cep telefonu yedek parça seçiminde her zaman güvenilir, orijinal ve lisanslı ürün olduğundan emin olunması önemlidir. Yedek parçaların tedariği LG firmasının resmi internet sitesinin yönlendirmesiyle yetkili yerlerden yapılabilir. 

LG Cep Telefonu Yedek Parçaların Garantisi Var mı?

Cep telefonu yedek parça garanti süresi hakkında çok net bir bilgiye ulaşmak kolay değildir. Bunun sebebi telefonun değiştirilen parçasının garanti kapsamında olup olmamasına bağlıdır. Telefonun hasarlı veya işlevini yitirmiş parçasının garanti kapsamında değişmesi durumunda bu parçanın en az 1 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Garanti kapsamı dışındaki orijinal yedek parçanın garanti süresi ise birçok cep telefonu üretici tarafından ortalama 90 gün olarak belirlenmiştir. Bu süre üretici firmalara bağlı olarak değişmekle beraber genel tüketim kanunlarına da bakıldığında hep 90 gün (3 ay) ile sınırlandırılmıştır. Buna ek olarak garanti uzatma paketleri de mevcuttur. 

Tüketici hakları kapsamında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise üretici ve ithalatçı firmaların yedek parça bulundurma zorunluluğudur. Firmaların, telefonun kullanım ömrü boyunca yedek parça bulundurması zorunludur. Telefon için orijinal yedek parça bulundurma süresi ise 5 yıldır. Bu süre içerisinde her türlü parça, garanti kapsamında olup olmaması fark etmeksizin müşteriler için temin edilmek zorundadır. LG cep telefonları için 2 yıl garanti süresi ve 5 yıl kullanım süresi vermektedir. 2 yıldan sonrası için ek garanti paketleri de alınabilir olup bu paketleri LG firmasının onaylaması gerekmektedir.

LG Cep Telefonu Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Orijinal parça

Birçok konuda olduğu gibi en sağlıklı ve verimli sonucu elde etmek için telefon yedek parçalarının orijinal olması yedek parça alımı konusunda ilk dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Orijinal parça almanın yararları arasında bu parçalara garanti verilmesi ve aynı zamanda telefonun değerini koruması gibi unsurlar vardır. Orijinal veya sahte yedek parça ikilemine düşmemek için yapılacak en doğru şey telefon markasının kendi servislerinden yararlanmaktır. LG telefon yedek orjinal parça bulma konusunda LG servislerine veya anlaşmalı servislere başvurmak müşteriler açısından rahat ve güvenilir bir seçim olacaktır. 

Güvenli satıcı

Diğer dikkat edilmesi gereken konu ise parçayı tedarik eden satıcının güvenilir olmasıdır. Bu konu orijinal yedek parça ile bağlı olan bir konudur. Öncelikle güvenli ve tescilli bir satıcıdan yedek parça temin etmek gerekir. Bu kurumlar LG firmasının kendisi olmadığı takdirde kendi orjinal yedek parça ürünlerinin satışına izin verdiği ve denetlediği yerler olmalıdır. Bunlara örnek olarak ek yetkili servisler ve çevrimiçi mağazalar sayılabilir. Satıcının güvenli olup olmadığı en rahat LG firmasına sorarak ve teyit ederek anlaşılabilir. Kullanıcılar internet aracılığıyla bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilir. 

Garanti süresi

Cep telefonu için yedek parça alırken birçok müşterinin karşılaştığı sorun ise garanti konusudur. Ürünün orijinal olması yine bu konuda da oldukça belirleyici bir etkendir. Her firma gibi LG firması orijinal yedek parça sağlarken belirli bir garanti süresi verir. Bu süre ya cep telefonun kendi garanti süresi kapsamı içinde kalır ya da garanti süresi dolmuş bir telefonsa parçaya bağlı olarak en fazla 3 ay garanti süresi verilir. Bu süre içerisinde olacak herhangi bir kullanıcı hatası barındırmayan sorun tekrar yetkili servislerce çözülmek zorundadır. Cep telefonunun kendi garanti süresi hakkında bilgi edinmek için ise IMEI numarası sorgulanabilir veya telefondan *#06# tuşlanarak öğrenilebilir. 

LG Cep Telefonu Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Orijinal yedek parça kullanmak istemeyen birçok cep telefonu kullanıcısı vardır. Bunun ilk nedenleri arasında orijinal parçaların fiyatları ve telefonun kendi fiyatının da görece yüksek olması sayılabilir. Her kullanıcı kendi bütçesi dahilinde düşündüğü için birçok kişi orijinal olmayan yedek parçaları almayı ve çok güvenilir olmayan yerlerde bu parçaları taktırmayı seçiyor. Fakat bu yollara başvurulduğu takdirde ilerleyen zamanlarda birçok sorunla karşılaşabilirler. 

Birçok kullanıcı için bu durumda en mantıklı olan ekonomik bir harcama yapmak olsa da başka bir hasar veya tamir gerektiren durumda, telefon yetkili firmalara gönderildiğinde sorun çıkmaktadır. Telefonun bozulma veya işlevini yapamama sebebi bu orijinal olmayan parçadan veya yetkili olmayan bir servis tarafından yapılan işlemden kaynaklı olabilir. Bu durum garanti kapsamı dışında olarak listeleniyor ve telefonun garantisi bunu karşılamıyor. Böylelikle kullanıcılar cep telefonu için düşündüğünden daha fazla masraf yapmış oluyor. Bir telefonu aldıktan sonra yıllarca kullanmak isteyen kullanıcıların her zaman yetkili servislere başvurması bu nedenle oldukça önemlidir.