Mackbook Yedek Parça

Sırala
Toplam 42 ürün bulundu.
Toplam 42 ürün görüntüleniyor.

Macbook Yedek Parça Fiyatları?

Gelişen teknoloji ile birlikte artık her şey internet üzerinden yapılmaktadır. İnterneti kullanabilmek içinde kullanıcı bazı cihazlara ihtiyaç duymaktadır. Bunların başında bilgisayarlar, tabletler, laptoplar, telefonlar gelmektedir. Laptop kategorisinde yer alan Macbooklar, 2006 yılında Apple firması tarafından kullanıma sunulmuştur. Macbooklar fiyat/verim açısından kullanıcısına memnun edecek şekilde tasarlanmaktadır. Macbook Pro ve Macbook Air olmak üzere iki çeşidiyle kullanıcının beğenisine sunulmaktadır.

Macbook yedek parça fiyatları, arızalanan parçanın türüne göre farklılık göstermektedir.Günlük hayatta özellikle iş alanında sıkça kullanılan laptop bilgisayarlar uzun süreli kullanımdan kaynaklı arızalanabilmektedir. Laptop firmaları bu sebeple arızalanan parçaların değişim ve onarımı için yedek parçalar üretmektedirler. Macbook Pro batarya, Macbook Pro şarj aleti Apple firmasının ürettiği yedek parçalara örnek oluşturmaktadır.

Macbook bilgisayarlarda kullanıma bağlı olarak sıklıkla karşılaşılan arıza durumları güç kablosu ve Macbook pil değişimi arızalarıdır. Bu yedek parçaların değişim ve onarımında kullanılan yedek parçanın orijinal olması parça fiyatının belirlenmesinde etkili olmaktadır. Macbook yedek parça ürününün çeşidine ve kalitesine göre fiyat aralıkları belirlenmektedir. Macbook tamir servisine giden  ürünün değişim ve onarımında kullanılan  yedek parça ürününün orijinalliği fiyatlandırmada farklılıklar oluşturmaktadır. Kullanıcının yetkili servislerde orijinal bir yedek parça tercih etmesi ürünün uzun kullanım imkanı sunmasında fayda sağlayacaktır.

Kullanıcının yedek parçada tercih ettiği ürün kalitesi ve teknik servis koşulları yedek parça fiyatının belirlenmesinde etkili olmaktadır. Tercih edilen yedek parça orijinal olursa ürünün kullanıcıya sunduğu performansta artacaktır. Yan sanayi bir yedek parça ürün tercih eden kullanıcı üründen orijinal performans alamayacak ve maddi olarak da  zarara girmiş olacaktır.

Macbook Yedek Parça Modelleri Nelerdir?

Macbook ürünlerinde Macbook tamir servisine giren arızalı ürünlerin çoğunda benzer şikayetler gözlenmektedir. Genellikle kullanıcının özensiz kullanımından kaynaklı olarak Macbook batarya arızası,Macbook adaptör arızası, Macbook pil değişimi, Macbook Air şarj aleti arızaları son zamanlarda artmaktadır. Gelişen teknoloji ile kullanıcısına ihtiyacı olan  her imkanı sunabilen Macbook bilgisayarların kullanım süresinin artması çeşitli sebeplerden kaynaklı arıza oluşuna neden olabilmektedir. Bu arızların giderilmesi için markanın ürettiği başlıca yedek parçalar şunlardır:

  • Klavye: Üzerindeki tuşlar sayesinde kullanıcının bilgisayara sinyaller göndermesini sağlar.
  • Ekran/ Ekran kartı: İşlemci, hafıza ve hard disk gibi bilgisayarın temel özellikleri arasında yer alan parçalardan, ana kart aracılığı ile aldığı bilgileri, dönüşüm yaparak, ekrana getirir.
  • Anakart: Bilgisayarın donanımsal tüm parçalarının birbirine bağlanmasını sağlamaktadır. Bozulması durumunda bilgisayarı kullanmak imkansız olmaktadır.
  • Batarya: Bilgisayarın en önemli parçalarından biridir. Cihazın işlevsellik kazanabilmesi için ömrünün uzun olması gerekmektedir. Ömrü tükenen bataryanın değiştirilmesi gerekmektedir.
  • Şarj aleti/şarj kablosu: Macbook şarj kablosu bataryaya elektrik akımını zorlayarak enerji vermeye yarayan aksesuardır. Bozulması bataryanın şarj edilememesine neden olmaktadır. Macbook şarj aleti kullanıcının bilgisayarından hizmet alabilmesini sağlaması açısından önemli bir parçadır. Bozulan ya da yeterli gücü sağlayamayan mac şarj aleti değişim yada onarımyapılarak  tamir edilmesi gerekmektedir. Arızası çözülmeyen Apple Macbook şarj aleti ilerleyen süreçte bilgisayarın başka aksağanlarına da zarar verebilmektedir. Macbook şarj kablosu  ve Macbook sarj aletinin onarımı teknik servisler tarafından kolayca ve sorunsuz yapılabilmektedir.
  • Apple usb c: Usb-c kablosuna sahip bir iPhone Mac modelini usb-a kablosu kullanan bir iphone modeline bağlamaktadır.

Bilgisayar kablosu kategorisinde müşteriye sunulan Apple ara kablo, Apple usb c, güç kablosu gibi aksesuarlar içinde kullanıcı yedek parçalarıyla değişim yapabilmektedir.

Macbook Yedek Parçaların Garantisi Var Mı?

Apple firması tarafından üretilen ürünler için firma garanti süresini 2 yıl olarak belirlemektedir. Bu süre zarfında kullanıcı hatası dışında yaşanan teknik sorunlar için firma kullanıcısına garanti sağlamaktadır. Garanti kapsamı dışında kalan durumlar içinde ürünün ücret karşılığı orijinal ürünle değişimi sağlanmaktadır.

Macbook yedek parçası değişimi yapmak isteyen kullanıcı firmanın anlaşmalı olduğu teknik servislerden alacağı hizmete karşılık garanti de sunulmaktadır. Firmanın anlaşmalı olduğu teknik servis onarım yaptığı yedek parça için kullanıcıya garanti güvencesi sağlamaktadır. Kullanıcının orijinal ürün harici yan sanayi bir ürünü tercih etmesi üründen alacağı performansı etkilediği gibi maddi olarak da kullanıcıya zarar verebilmektedir.

Garanti belgesi günümüzde sıkça karşılaşılan dolandırılma, kandırılma gibi olumsuzlukların önüne geçmesi bakımından da kullanıcıya güvence vermektedir. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta kullanıcı ücret iadesi ya da ücretsiz değişim gibi haklarını talep edebilmesi için bu belgenin kullanıcı tarafından önemi büyüktür.

Apple markasının anlaşmalı olduğu teknik destek firmaları orijinal ürün kullanmalarından kaynaklı kullanıcısına garanti sağlamaktadır. Bu sebeple yapılacak değişim ve onarım işlemlerini güvenilir teknik desteklerde yaptırmak kullanıcı açısından da  rahatlık sağlamaktadır.

Macbook Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Günümüzde değişen teknoloji ile birlikte insanlar ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamaktadır. Bu durum insanların hayatını olumlu birçok şey kattığı kadar olumsuzluklarda katmaktadır. Günümüzde insanlar kullandıkları ürünlerinin arızalanması durumunda yedek parça teminini de internet üzerinden yapmaktadır. 

Alıcılar bozulan ürünleri için yedek parça alımı yaparken  dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Macbook yedek parça alımı yaparken ilk olarak orijinalliğine dikkat etmek gerekmektedir. Orijinal olmayan bir ürünün alımı cihazın diğer aksanlarının bozulmasına da sebebiyet verebilmektedir. Değişim sağlanması gereken yedek parçanın orijinal parça ile değiştirilmesi kullanıcıya birçok avantaj sağlamaktadır. Cihazlara uyumlu olarak üretilmelerinden kaynaklı cihazın size sunduğu performans ve kaliteyi de yükseltecektir.

Orijinal ürünlerin alımı kullanıcıya garanti sunmasında kaynaklı da önem teşkil etmektedir. Alınan ürünün oluşabilecek tüm problemleri için verilen garanti sayesinde ücretsiz onarım ve bakım işlemi gerçekleştirilebilecektir. Orijinal alınan ürünün montajının Profesyonel teknik ekipler tarafından yapılması da oldukça önem teşkil etmektedir. Kullanıcı parça montajından sonra ürünün tüm testlerini yaparak sağlıklı çalıştığından emin olması da önemlidir.

Macbook yedek parça alırken dikkat edilmesi gereken diğer önemli husus ise model ile uyumlu yedek parçaların temin edilmesidir. Model ile  uyumlu yedek parçaların alımı ürünün kullanıcıya sunduğu performans ve kalitesini olumlu etkileyecektir. Kullanıcı yedek parça alımı yaparken tercihini firmanın anlaşmalı olduğu satıcılardan yana kullanması oldukça önem teşkil etmektedir.

Macbook Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Gelişen ve değişen dünya ile birlikte birçok bilgisayar firması kullanıcılarının isteklerine ve değişen ihtiyaçlarına  göre ürün çeşitliliği oluşturmaktadır. Firmalar ürünlerinin arıza durumlarına karşı da önlem almak adına ürettikleri cihazlar için yedek parça üretimi yapmaktadır.Bu da kullanıcının cihazı gönül rahatlığıyla  kullanmasına imkan  sağlamaktadır.

Apple markası telefon sektöründe olduğu kadar bilgisayar sektöründe de dünyaca kabul görmüş bir marka olmaktadır. Üretmiş olduğu Macbook serisi ile kullanıcılarının beğenisi hayli kazanmıştır. Macbook ürünlerinde oluşabilecek arıza durumları için ürünün orijinal yedek parça ile degişimini sağlaması kullanıcı tarafından önem teşkil etmektedir. Yedek parçada orijinal ürünün kullanılmaması hem ürün performansını hem de cihaz ömrünü olumsuz etkilemektedir.

Macbook ürününün arızasını  firmanın anlaşmalı olduğu teknik servislerde yaptırmak oldukça önemlidir. Çünkü firma anlaşmalı servis harici yapılan tamir işlemlerini kabul etmeyerek cihazın halen hazırda devam eden garantisi olsa  bile cihazı garanti dışına çıkarabilmektedir. Bu sebeple bozulan Macbook ürünü için anlaşmalı teknik servislerden yardım almak kullanıcı için önem teşkil etmelidir. Anlaşmalı firmalar hariç dışarıdan alınan bir servis hizmeti cihazın ömrünü etkileyebileceği gibi kullanıcının bütçesini de olumsuz etkileyebilmektedir.

Arızalanan ürünün yedek parçasının orijinal bir parça ile değiştirilmesi kullanılan ürünün cihaz bileşenlerinin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Yan sanayi bir ürünün yedek parça olarak cihaza takılması cihazın  eski performansına dönmesinden ziyade daha fazla arızaya sebebiyet vermesine yol açacaktır.