Meizu Batarya Fiyatları

Sırala
Toplam 16 ürün bulundu.
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Meizu Batarya Fiyatları?

Meizu batarya kullanan tüketicilerin neredeyse tamamı Meizu batarya fiyatları ile bozulan şarj aletlerini ikame etmek ister. Özellikle de mobil cihazın şarj sorunlarını çözmek adına tercih edilen Meizu bataryaların en önemli özelliği pil ömrünü uzatmasıdır. Cihaz konusunda tercihi Meizu olanlar için önemli olan bu batarya alternatifinin pek çok çeşidi de bulunur. Bu çerçevede bir mobil cihaz kullanıcısı için Meizu telefon satın almak kadar Meizu yedek batarya konusunda kaliteyi de değerlendirmek gerekir.

Çin merkezli bir elektronik üreticisi olan Meizu; mobil cihazlar konusunda kaliteli alternatifler sunar. Model çeşitliliği bakımından kullanıcı beklentilerini en iyi şekilde karşılayan Meizu her modele uygun batarya alternatifi sayesinde kullanışlılığı ön plana çıkarır. Meizu batarya değişimi söz konusu olduğunda doğru ürünü seçerek mobil cihazlarda kullanışlılığı yakalamak mümkün olur.

Tüketicilerin gün geçtikçe ilgi gösterdiği Meizu markasının artan talep karşısında Meizu pil değişimi çözümlerini de çeşitlendirdiği görülmektedir. Bu çerçevede kullanıcıların çeşitlilikten faydalanmaları ve cihazlarında uzun ömürlülüğü sağlamaları mümkündür. Peki, bir Meizu kullanıcısı için ne tür yedek batarya alternatifleri bulunmaktadır?

Meizu Batarya Çeşitleri Nelerdir?

Meizu batarya çeşitleri artan talep ve cihazların çeşitlenmesiyle birlikte ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle de çeşitliliği dikkate alarak en uygun alternatiflerden fayda sağlamak gerektiğini göz ardı etmemek şarttır. Bir Meizu cihaz kullanıcısı için batarya satın almadan önce cihazın modelini dikkate almak ve en doğru tercihi yapmak her şeyden değerlidir. Cihaz konusunda hatasız bir değerlendirme batarya uyumluluğu sağlar. Aşağıda en çok tercih edilen Meizu batarya çeşitleri sıralanmıştır.

 • Meizu M6 Pro Batarya
 • Meizu M5 Batarya
 • Meizu M4 Batarya
 • Meizu Pro7 Batarya
 • Meizu M5s Batarya
 • Meizu M5 Note 5 Batarya
 • Realpower Meizu Batarya

Yukarıda sıralanan batarya çeşitlerinde kalite en yüksek seviyede olurken cihaz uyumluluğu ve uzun ömürlülük hedeflenmektedir. Bu çerçevede Meizu cihazı olan her tüketici için alternatifleri doğru bir şekilde incelemek elzemdir. Seçilen bataryanın cihazla uyumlu olmaması durumunda sadece zaman kaybı yaşanmaz. Aynı zamanda cihaz için yeni bir batarya satın alarak ekstra bütçe ayırmak gerekir.

Meizu Bataryaları Kaç Mah?

Meizu marka bataryaların mAh değerleri güç konusundaki performansı göstermede oldukça değerlidir. Nitekim bir cihazın verimliliğini değerlendirmek isteyen tüketiciler mAh değerinin olabildiğince yüksek olmasına dikkat eder. Peki, Meizu markası bu konuda nasıl bir performans sunmayı vadeder?

Akıllı cihazların her biri kendine has bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de her cihaz için kullanılan batarya ve dolayısıyla da mAh değeri farklıdır. Cihazın pil gücünün fazla olması mAh değerinin ciddi manada yüksek olması anlamı taşır. Ancak her cihaz için aynı mAh değerine sahip bataryanın kullanılması söz konusu olmaz. Burada önemli olan satın alınacak yedek parçanın eldeki cihazla aynı mAh güç seviyesine sahip olmasıdır.

mAh değeri konusunda emin olmak isteyen tüketicilerin daha önce kullandıkları bataryaları incelemeleri yeterlidir. Batarya üzerinde yazan mAh değeri kapsamında hem doğru ürünü satın almak hem de sorunsuz bir pil kullanımı elde etmek muhtemeldir. Bunun yanı sıra Meizu cihazların mAh değerlerini batarya seçerken modeli dikkate alarak da saptamak mümkün. Örneğin Meizu M6 Pro batarya her cihaz için aynı mAh değerindedir.

Meizu Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Meizu pil kalibrasyonu, cihazın pilinin boş ve dolu halinin izlenmesini sağlayan bir özellik olarak bilinmektedir. Bu özellik cihazın ilk kullanıldığı anda mevcut olsa da cihaz kullanımı ile birlikte kalibrasyonda sorunlar yaşanır. Üstelik cihaz bataryasının değiştirilmesi durumunda kalibrasyonun baştan yapılması gerekmektedir. Peki, Meizu cihazlarda batarya kalibrasyonunu gerçekleştirmek adına nasıl bir yol haritası izlemek gerekir?

Meizu akıllı cihazlarda batarya kalibrasyonu için aşağıdaki adımlar izlenmelidir.

 • Cihazın pili tamamen boşalana kadar kullanılmalı ve şarjın bitmesi beklenmelidir,
 • Telefonun şarjı bittiğinde açmaya çalışmalı ve açılıp kendiliğinden kapanması sağlanmalıdır,
 • Cihaz %100 şarj edilmelidir,
 • Cihazın şarjı %100 olduğunda prizden çekilmelidir,
 • %100 dolu şarja sahip telefon yeniden tamamen kapanana kadar kullanılmalıdır,
 • Son olarak cihazı %100 şarj ederek kalibrasyon tamamlanmalıdır.

Kalibrasyon çok sık olmamakla birlikte ara sıra başvurulması gereken bir durumdur. Cihazın performansını etkileyen bu detay Meizu batarya ömrünün uzamasına da katkı sağlayacaktır.

Meizu Batarya Nasıl Değiştirilir?

Batarya değişimi her akıllı cihaz için çok değerli bir konudur. Nitekim pilin ömrünü tamamlaması ve günlük ihtiyaca cevap veremiyor olması batarya değişikliğinin olmazsa olmaz bir konuya dönüşmesini sağlar. Bu nedenle de batarya değiştirmek için öncelikle Meizu orijinal batarya seçmek gerekir.

Tüketiciler için Meizu orijinal batarya fiyatlar bakımından yüksek standartlarda olsa da uzun ömürlülüğü ve kullanışlılığı nedeniyle dikkat çeker. Bu çerçevede batarya seçerken orijinalliğe dikkat etmek daha yüksek performans anlamı taşır. Bataryayı satın aldıktan sonra cihazın bataryasını çıkararak yenisiyle değiştirmek gerekir. Kimi cihaz kullanıcıları için değişimin ev ortamında yapılması mümkündür. Ancak cihaza zarar vereceğini düşünenler için profesyonel destek almakta yarar vardır.

Meizu batarya satın alırken bu çok önemli detayları dikkate almak tüketiciler açısından avantajları da gündeme getirir. Ancak değişimi evde yapacak kullanıcıların cihaza hasar vermemeye özen göstermesi de gereklidir.

Meizu Batarya Ömrü Ne Kadardır?

Akıllı cihazlarda batarya ömrü telefon kullanışlılığını sağlamak açısından çok çok değerlidir. Bu nedenle de bir cihazın uzun süreler boyunca kullanılabilmesi adına batarya ömrüne dikkat etmek gerektiğini bilerek seçim yapmak gerekir. Meizu, Çin menşeili bir cihaz üreticisi olmasının yanında tüketici beklentilerini de en iyi şekilde karşılamayı amaçlar. Bu çerçevede uzun ömürlülük batarya standartları bağlamında değerlendirilmek durumundadır.

Meizu batarya ömrü mAh gücüne, cihaz kullanıcısının bataryayı ne kadar zorladığına ve şarjın tam anlamıyla doldurulup doldurulmadığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Batarya ömrünün bu değişkenler dikkate alınmadan ifade edilmesi tüketiciler açısından yanıltıcı olacağı gibi cihazdan beklenen performansın alınamamasına yol açabilir.

Standart bir cihaz kullanımında Meizu batarya ömrünün ortalama 2 yıl olarak belirlenmiştir. Ancak bu sürenin tüketicinin kullanımına bağlı olarak kısalabileceği ve uzayabileceğini ifade etmek gerekmektedir. Bu nedenle tüketiciler için doğru bir sonuca ulaşmak adına kendi kullanımlarının da dikkate alınması çerçevesinde hareket edilmesi gerekmektedir. 

Meizu Batarya Garanti Süresi Ne Kadardır?

Meizu batarya kullanmak isteyen tüketiciler için batarya ömrünün başarılı çözüm sağlaması açısından garanti süresinin de dikkate alınması gerekir. Bu kapsamda Meizu kullanıcılarına 2 yıllık batarya garantisi sağlar. 2 yıllık süre içerisinde tüketici hatasından kaynaklanmayan sorunlarda bataryanın değiştirilmesi mümkündür. Ancak kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlarda Meizu yedek batarya satın almak gerekir.

Tüketicilerin sorunun kimden kaynaklandığını tespit edebilmeleri adına Meizu yetkili satıcıları ve servisleri ile iletişime geçmelerinin önemli olduğunu ifade etmek gerekir. Öte yandan bataryayla alakalı yaşanacak problemlerin üstesinden gelmek adına batarya fiyatlarının dikkatli bir şekilde incelenmesi elzemdir. Tüketicilerin fiyatları çok önemsemesi söz konusu olsa da ucuz Meizu batarya daima en iyi olmayabilir. Kaliteli ve orijinal bataryaları satın almak tüketicilerin faydasına olacaktır.