Samsung Note Serisi Yedek Parça

Sırala
Toplam 504 ürün bulundu.
Toplam 504 ürün görüntüleniyor.

Samsung Note Serisi Yedek Parça Fiyatları?

Samsung yedek parça, cep telefonlarının onarım ve değişim işlemlerinde kullanılmak üzere üretilmiştir. Cep telefonları günlük hayatın vazgeçilmez araçlarından biri haline gelmiştir. Bu yüzden kullanıma bağlı olarak bu araçlarda arıza çıkabilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda değişim işlemi gerektiği için yedek parçalara ihtiyaç duyulmaktadır. Samsung cep telefonu markası, dünya üzerinde geniş kullanıcı kitlesine sahiptir. Hem tasarım hem de özellik bakımından farklı modelleri olan Samsung markası, Samsung Note serisine uygun birçok yedek parça üretimi gerçekleştirmektedir. Ayrıca note serisinin önemli bir parçası olan telefon kalemi yedek parçalar arasına eklenen bir araçtır. Bu yüzden üretilen yedek parçaların modelin özelliklerine uyumlu seçilmesi gerekmektedir.

Samsung Note 8 ekran fiyatı üretici firma ve anlaşmalı teknik servislere göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden kullanıcılar değişim işlemlerinde güvenli yerleri tercih ederek, orjinal yedek parça kullanılmasına dikkat etmelidir. Aynı şekilde note serisine ait pen fiyatları, ürün kalitesine ve orjinalliğine göre farklı fiyat aralıklarında sunulmaktadır. Yeni bir telefon almak yerine bozulan parçanın değiştirilmesi kullanıcılar için avantaj sağlamaktadır. Her bir yedek parçanın korunaklı paketlerde yer alması ve garanti imkânının olması tüketiciye güven vermektedir. Bu yüzden tercihlerini bu yedek parçalardan yana kullanan tüketiciler, bütçelerine uygun orjinal Samsung yedek parça seçerek telefonun orjinalliği bozulmayacaktır.

Samsung Note Serisi Yedek Parça Modelleri Nelerdir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan iletişim cihazlarının başında cep telefonları gelmektedir. Hemen hemen her yaştan herkeste olan bu cihazlar eğlenceli vakit geçirmek için de son derece önemlidir. Özellikle sosyal medyanın hayata girmesi ile telefon kullanımı yaygınlaşmış ve günlük kullanım süresi uzamıştır. Bu yüzden daha donanımlı ve daha farklı tasarımlara sahip birçok model üretilmiştir. Aynı şekilde üretilen modele uygun çıkarılan yedek parçalarda kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Samsung markasının yedek parçalarından olan Samsung S Pen bu ürünlere örnektir. Buna ek olarak kullanılan başlıca yedek parçalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Batarya: Samsung cep telefonlarında şarjlı pil olarak kullanılan bir parçadır. Bozulması durumunda cihaza güç gitmeyeceği için telefon açılmaz. Bu durumda batarya değişimi gerekmektedir. Note 4 batarya, Samsung kalemli batarya gibi örnekler orijinal samsung bataryaları ile kısa sürede anlaşmalı servislerde değiştirilmektedir. 
  • Pen, Kalem: Samsung S Pen yoğun kullanım sonucunda ucunda yer alan plastik parça aşınır ve kullanılamaz hale gelebilir. Çok kısa bir işlem sonucunda bu plastik kısım kolaylıkla yenisi ile değiştirilebilir. 
  • Kamera: Fotoğraf kalitesinin bozulmasından dolayı kamera değişimi gerçekleştirilmektedir. Samsung Note 10 Plus kamera, orijinal yedek parça kullanarak değiştirilerek ilk gün ki fotoğraf kalitesine ulaşılmaktadır.
  • Ekran Çıtalı: Dokunmatik telefonlarda her işlem ekrana dokunarak yapıldığı için sert darbelerde ekran bozulabilmektedir. Bu durumlarda değişim için üretilen ekranlar telefonun kalitesini bozmayarak, performans düşüklüğüne neden olmayacaktır. Ancak ekran değişimi hassas bir işlem olduğu için alanında uzman kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir. 
  • Şarj Soketi: Şarj bölümün önemli bir parçası olan şarj soketi cihazın güç almasında görevlidir. Yanlış ve özensiz kullanım sonucunda bu soketler işlevini kaybetmektedir. Bu gibi durumlarda Samsung orijinal yedek parça kullanılarak soket değişim işlemi kısa sürede gerçekleştirilebilir.
  • Telefon Kasası: Cep telefonlarının estetik görünmesini sağlayan çerçevelerdir. Telefon iç parçalarını dışarıdan gelebilecek darbelere karşı koruyan bu parça çeşitli sebeplerden dolayı değişim gerektirebilir. Özellikle büyük çaplı kırıklar ve çiziklerde değişmesi gerekmektedir. Aksi takdirde telefonun iç donanım parçaları zarar görecektir. 

Samsung Note Serisi Yedek Parçaların Garantisi Var Mı?

Elektronik cihazlar Tüketici Hakları Kanunu kapsamında garanti belgeleri ile satılmaktadır. Garanti, kullanıcılara sunulan bir çeşit güvenlik belgesidir. Alınan ürünün kullanıcı hatası dışındaki tüm sıkıntıları bu belge sayesinde ücretsiz bir şekilde giderilmektedir. Bu yüzden alınan cihazlar ve kullanılan yedek parçaların garanti kapsamlı olmasına dikkat etmek gerekir. Samsung markasının anlaşmış olduğu firmalarda orijinal yedek parça bulmak mümkündür. Note 4 orijinal batarya bu parçalara örnektir. Yedek parçanın Samsung güvencesinde olması garanti kapsamlı olduğunu göstermektedir.

Satın alınan ürünlerin yasal garanti süresi 2 yıldır. Yasal olmayan ürünlerin ise garanti belgesi olmadığı için herhangi bir süreden bahsedilemez. Aynı durum yedek parçalar için de geçerlidir. Android kalem, ekran, batarya, ahize gibi yedek parçaların değişimi sonucunda garanti süresi iki yıldır. Samsung markası ile anlaşmalı firmaların model özelliklerine göre üretilen yedek parçalarını bulundurma zorunluluğu vardır. Bu da kullanıcıların yedek parçaya ulaşmasında kolaylık sağlamaktadır. Ek olarak tüketici haklarına göre değiştirilen yedek parça ayıplı ise ve istenilen verim alınamıyorsa kullanıcının cayma hakkı vardır. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığı zaman tüketici para iadesi talebinde bulunabilir. 

Samsung Note Serisi Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Samsung yedek parça alırken güvenilir firmalar tercih edilmelidir. Telefon markalarına ait yedek parçaların çakma ürünleri piyasalarda yer almaktadır. Samsung markası adı altında üretilen bu yedek parçalar cihazların orjinalliğine zarar vererek, performansını düşürmektedir. Aynı şekilde telefon için kalem alındığında modelin özellikleri son derece önemlidir. Muadil kalemler telefon ekranına zarar vereceği için tercih edilmemelidir. Bu yüzden hem telefon hem de yedek parça alımında Samsung markası ile anlaşmalı üretici firmalar ve teknik servisler tercih edilmelidir. Bunlara ek olarak alınan yedek parçaların orijinal olmasına ve garanti belgesi olmasına dikkat etmek gerekmektedir.  

Yedek parça alırken dikkat edilen bir diğer husus ise yedek parça fiyatlarıdır. Örnek olarak, kullanıcıların Samsung Note 8 ekran fiyatı araştırılmalı ucuz diye kalitesiz ekranlar tercih edilmemelidir. Ürünlerin kaliteli olması, orijinal olması kullanıcılara büyük avantaj sağlayacaktır. Bu yüzden her türlü yedek parça seçiminde sayılan tüm özellikler göz önünde bulundurularak doğru tercihler yapılmalıdır. Aksi durumlarda telefonda oluşan sıkıntılar, cihazın tamamen bozulmasına, kullanılamaz hale gelmesine neden olacaktır.

Samsung Note Serisi Yedek Parçanın Orjinal Olması Neden Önemlidir?

Cep telefonları ve bu telefonlar için özel üretilmiş yedek parçaların orijinal olması kullanıcılara her açıdan avantaj sağlamaktadır. Özellikle geniş kullanıcı kitlesine sahip olan Samsung markası, üretmiş olduğu yedek parçaları asıllarına uygun ve birebir ölçüde tasarladığı için cihazların kullanım süresini uzatmaktadır. Samsung Note serisi içinde olan s pen ucu, samsung s pen gibi aksesuarlar telefon ekranına zarar vermeyecektir. Artı olarak bu ürünler kullanıcılara garanti imkânı sunduğu için de son derece avantajlıdır. Değişen parça kullanıcı hatası dışında herhangi bir şekilde bozulursa ücretsiz bir şekilde tekrar değişecek veya para iadesi talep edilebilecektir. 

Android cihazların insan hayatına girmesi ile yaşanılan değişim her alanda kendini göstermektedir. Özellikle tamir ve tadilat işlemlerinde kullanılacak parçaların kalitesi oldukça önemlidir. Markaların kalite standartlarına uygun olan yedek parçalar telefonun sağlıklı kullanılabilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda orijinal özelliği bozulmayan cep telefonu daha uzun süre kullanılabilir, beklenilen performansı da karşılayabilmektedir. Ayrıca değişim ve onarım işlemlerinde orijinal parçaların alanında uzman kişiler tarafından değiştirilmesi de gerekmektedir. Değişim işlemlerinde titiz ve özenli olunması, cihaz parçalarının iyi tanınması cep telefonu performansını olumlu etkileyecektir.