Oppo Batarya Fiyatları

Sırala
Toplam 61 ürün bulundu.
Toplam 61 ürün görüntüleniyor.

Oppo Batarya Kaç Mah?

Modern dünyanın getirilerinden olan telefon, bilgisayar gibi yapay zekaya sahip elektronik eşyalar, genç, yaşlı, zengin, fakir gibi sınıflamalar yapmadan tüm insanlığın ihtiyacı haline gelmiştir. İnsanlar, çevreleri ile bilgi alışverişini sağlayabilmesi, güncel haber akışına ayak uydurabilmesi, hobi- fobi gibi etmenleri yönetebilmesi ve iş akışına destek sağlaması için elektronik eşyalara ihtiyaç duymaktadır. Sesli veya görüntülü görüşmeler, sağlık kontrolü, müzik, kamera, veri transferi, internet, bankacılık işlemleri, vb. etkinliklere erişim için telefonlar kullanılmaktadır. Bu işleyişin sağlanabilmesi için ise pil enerjisine ihtiyaç duyulmaktadır. 

Elektrikli aletlerin çalışabilmesi için gerekli olan elektrik akımı priz devrelerinden sağlanmaktadır. Akülü/Bataryalı aletler kablosuz kullanılmaktadır. Ancak gücünü yine bataryanın dolu olmasından almaktadır. Telefon, bilgisayar gibi aletlerde kullanılan bataryalar, pil seviyesine bağlı olarak şarj edilmektedir. 

Batarya, cep telefonu ve benzeri cihazlara takılan şarjlı pil anlamına gelmektedir. İşleyiş bakımından incelendiğinde; elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolayan ve istenildiğinde bunu elektrik enerjisi olarak yönlendiren cihaz parçasına denmektedir. Batarya değerleri ifade edilirken mAh yani miliampere-hour ölçü birimi kullanılmaktadır. Pillerin tek seferde toplam ne kadar enerji depolayabildiğini, pil kapasitesini ve şarj süresini bu ölçü birimi sayesinde ifade etmektedirler. 

2004 yılında kurulan Oppo markası, küresel bir tüketici elektroniği ve mobil iletişim şirketidir. Oppo bataryaları modellerine göre değişim gösterirken, bir gün boyunca kesintisiz kullanım garantisi sunmaktadır. Güncel olarak var olan 3 serisi bulunmaktadır. Bu serilerde ön plana çıkan ürünlerin mAh değerleri;

 • Oppo a5s batarya 4230 mAh Pil,
 • Oppo a72 batarya 5000 mAh pil 18W hızlı Şarj,
 • Oppo a52 batarya 5000 mAh Pil + 18W Hızlı Şarj,
 • Oppo reno 4 lite batarya 4000 mAh Pil + 18W Hızlı Şarj,
 • Oppo reno 3 batarya 4025 mAh Pil,

Şeklinde değişim göstermektedir. Oppo markasının birçok ürünü şarj konusunda 10 saati garanti göstermektedir. 5 dakikalık şarj ile minimum 72 dakika sesli konuşma yapılacağını bildirmektedir.

Oppo Batarya Fiyatları?

Oppo bataryaları, cihaz modeline göre farklılık göstermektedir. Oppo reno 4 lite batarya kaç mah soruları elektronik alet alınırken önemli olan özellik kontrollerinden biridir. Alıcılar telefon ve fiyat araştırması yaparken, alacağı ürünün özelliklerini araştırmaktadır. Oppo yeni kurulmuş sayılan bir marka olmasına rağmen telefon tercihleri arasında üçüncü sırayı almaktadır. Oppo Türkiye garantili ürünlerin garanti süresi 24 ay olarak belirlenmiştir. Cihaz ve cihazın parçaları bu süreçte garanti kapsamında yenilenebilmektedir. 

Ayrı alınan oppo bataryaları oppo a5, oppo a7, oppo a59, oppo a53 şeklinde her seri modeli için farklı işlem görmektedir. Bu işlemler kapsamında fiyat biçilmektedir. Oppo a5s batarya fiyatı öğrenilmek istenildiğinde, modelin tamirat kapsamında belirlenen fiyatı sorgulanmaktadır. Sonradan batarya değişimi hakkında en güncel ve doğru bilgiyi Oppo model seçimi yapılarak öğrenilmesi gerekmektedir.

Oppo Batarya Çeşitleri Nelerdir?

Oppo kuruluş yılından itibaren; saat, kulaklık, akıllı telefon gibi elektronik aletler üreten bir firmadır. Günümüzde bulunan 3 telefon serisi vardır. Find X Serisi, Reno Serisi ve A Serisi adı altında birçok modeli bulunmaktadır. Bu modeller şu şekildedir;

A Serisi

 • Oppo A74,
 • Oppo A55, 
 • Oppo A54, 
 • Oppo A16, 
 • Oppo A15s,
 • Oppo A15,
 • Oppo A73,
 • Oppo A91,
 • Oppo A72,
 • Oppo A52,
 • Oppo A31,
 • Oppo A12,
 • Oppo A5s,
 • Oppo A9 2020,
 • Oppo A5 2020,

Reno Serisi

 • Oppo Reno6, 
 • Oppo Reno5, 
 • Oppo Reno5 Marvel Edition, 
 • Oppo Reno5 Lite, 
 • Oppo Reno4,
 • Oppo Reno4 Pro,
 • Oppo Reno4 Lite,
 • Oppo Reno3,
 • Oppo Reno3 Pro,

Her modelin kendine ait bataryası vardır. Batarya kapasiteleri de modele göre değişim sağlamaktadır. Oppo reno 3 batarya özellikleri incelendiğinde; 4025 mAh kapasitesinde USB Type-C ile dolumunun gerçekleştiği görülmektedir. 20 Watt’a kadar hızlı şarj gücü bulunmaktadır. 

Batarya değişimlerinde esas olan cihazın modelidir. Her cihazın kendine ait bataryası bulunmaktadır. Batarya değişimi yapılırken, teknik servisler kendi dönem ve çıkış tarihine göre üretilen ek bataryaları kullanmaktadır. Örneğin; Oppo a 52 batarya 2020 yılında çıkmış bir modeldir. Çıkış tarihi yeni olan ürünlerde batarya problemleri sıklıkla görülmemektedir. Ancak 2018 ve 2019 çıkışlı Oppo ax7 batarya, Oppo reno 2z batarya, Oppo rx17 neo batarya ve Oppo reno2 z batarya cihazlarının batarya değişimleri, geçen zamandan ötürü yapılabilmektedir. Model ve çıkış tarihi ne ise o ürüne kendi şarj bataryası nakledilecektir.

Oppo Batarya Pil Ömrü Ne Kadardır?

Oppo bataryalarda pil güvenliği için tasarımlarda lityum-iyon pil kullanılmaktadır. Lityum iyon pil, cihazlar için hafif, yüksek enerji yoğunluklu güç kaynakları sağlamaktadır. Aynı zamanda değişme ve yeniden yapılanma kapasitesine sahip sahiptirler. Güvenli ve iyi performans sağlamak için Lityum iyon pil kullanılmaktadır. Orijinal olmayan ürünlerin kullanımında lityum iyon pil, tamamen şarj olmamaktadır. Bu sebepten ötürü maksimum güç potansiyelini geçememektedir.

Oppo akıllı telefonlar 16°C ile 25°C arasında ki oda sıcaklıkları için tasarlanmıştır. Şarj esnasında maruz kalacağı yüksek sıcaklık pil ömrüne etki edebilmektedir. Diğer telefonlara kıyasla Oppo akıllı telefonlar, sıcaklık uyarısı vermektedir. Aşırı ortam sıcaklıklarında şarjı veya kullanımı otomatik olarak durdurmaktadır. Ve durum hatası vermektedir.

Şarj esnasında telefonun kullanılması, cihazı fazla ısınmaya iter. Bu da pil ömrünü etkilemektedir. Şarj voltajları her ürün için farklılık gösterebilmektedir. Bu voltajlara dikkat edilmelidir. Ayrıca pil ömrünü etkileyen bazı uygulamalar bulunmaktadır. Telefonu fazla kasan veya güç tüketen uygulamalar batarya ömrünü etkilemektedir. 

Oppo Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Akıllı aletlerde meydana gelen şişlik, cihazın şarj olmaması ve bataryanın hızlı tükenmesi gibi problemler, bataryadan kaynaklı problem olarak görülmektedir. Bu tür durumlarda batarya değişimi yapılmaktadır.  Batarya değişimleri garantiler ve özel servisler aracılığı ile yapılmaktadır.

Oppo, malzeme ve işçilik sebebi ile olan tüm kusurları garanti kapsamında saymaktadır. Ancak alıcı kusurlarında sadece tadilat yapabilmektedir. Hatalı şarj, orijinal ürün kullanmama veya cihaz şarjda iken kullanma alıcı kusuru sayılmaktadır. Oppo batarya değişimi yapılırken, cihazın arka kapağı hassas bir şekilde açılmaktadır. Eski pil çıkarılarak iç kısım temizlenmektedir. İç kısmın temizlenmesinin ardından orijinal sıfır pil yerine takılmaktadır. Oppo Batarya değişimi işlemi en fazla 45 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. 

Oppo Batarya Sağlığı Nasıl Öğrenilir?

Oppo batarya kalibrasyonu işlemi, cihaz ilk alındığında ve batarya değişimi sonrasında yapılmaktadır. İşlemi gerçekleştirebilmek için cihazın kesintisiz olarak tam dolumunun yapılması gerekmektedir. Sonrasında Oppo cihazının şarjı yüzde 10’un altına düşene kadar şarj edilmemelidir. Yüzde 10’un altına düşen pil kapasitesi, kesintisiz olarak tam şarjının sağlanması kalibrasyon için yeterli olmaktadır. Bataryanın daha iyi bir performans göstermesi için yapılan bu işlem batarya sağlığını güçlendirmektedir.

Kullanıma bağlı olarak batarya sorunları, her elektronik alette yaşanabilen bir problem haline gelmiştir. İnsanların günlük yaşantılarında aksaklık yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Her işletim sistemi için kendi kurallarına göre batarya kontrolü sağlanmaktadır. Çoğunun ise ayarlar kısmından bu kontrol yapılabilmektedir. Oppo batarya sağlığını öğrenmek için, telefonların ayarlar kısmından, pil kullanımına bakılabilmektedir. Bu kısımdan detaylı bir şekilde kontrol sağlanmaktadır. Fazla pil tüketen uygulamalar, telefon sıcaklıkları gibi detaylar görünmektedir. 

Bu konuda Oppo a91 batarya sorunu örnek olarak verilebilir. Telefonların gelişimi sürdükçe şarj problemleri de artmaktadır. Kullanılan entegre sistemleri işletim sistemini yavaşlatmakta, fazla güçten kaynaklı batarya sorunları ile karşılaşılmaktadır. Telefonun uçak modunda, şebekeye bağlıyken, orijinal şarj aletleri ile kullanılarak şarj edilmesi önerilmektedir. Bu yöntem dışında bazı yazılımlar ile de bu kontrol sağlanmaktadır. Google Play veya AppStore üzerinden indirilen uygulamalardan pil kontrolü sağlanabilmektedir.