Huawei P Serisi Yedek Parça

Sırala
Toplam 960 ürün bulundu.
Toplam 960 ürün görüntüleniyor.

Huawei P Serisi Yedek Parça Fiyatları?

Huawei yedek parça fiyatları, modellere ve bozulan parçanın türüne göre farklılık göstermektedir. Günlük hayatta kullanılan araçların başında cep telefonları gelir. Uzun süreli kullanım sonucunda ise çeşitli sebeplerden dolayı bu araçlar bozulabilmektedir. Bu yüzden cep telefonu üreten markalar bozulan parçaların yerine, değiştirilmesi için yedek parça üretmektedirler. Huawei P20 Lite Ekran, Huawei P Smart ekran Huawei markasının üretmiş olduğu yedek parçalara örnektir. En fazla değişim gerektiren yedek parçalardan biri ekranlardır. Huawei ekran fiyatları, ürünün orijinal olması ve değişim yapılan teknik servis koşullarına göre belirlenmektedir. Ayrıca cihazın modeli, boyutu ve özellikleri de yedek parçaların değişim işlemlerinde etkili olduğu için fiyat konusunda farklılık oluşturabilmektedir. Huawei P40 Lite ekran fiyatı ile Huawei P20 Pro ekran fiyatı aynı özelliklerde olmadığı için ekran fiyatları da aynı olmayacaktır.

Huawei P Smart yedek parça fiyatları, Huawei markasının anlaşmalı olduğu teknik servislerde değişmektedir. Huawei markasının çıkarmış olduğu p serisi telefonlarının farklı modelleri vardır. Bu modellerin tasarımı ve ölçüleri farklı olduğu için her modele uygun farklı yedek parçalar üretilmektedir. Bu parçaların güvenilir teknik servisler tarafından, orijinal parçalar ile değiştirilmesi son derece önemlidir. Huawei yedek parça çeşitleri arasında yer alan Huawei orijinal batarya fiyatları, yan sanayi ürünlere göre fazla olabilmektedir. Ancak ürün kalitesi, şarj süresi ve uzun kullanım imkânı için oldukça avantajlıdır. Aynı şekilde Huawei P20 lite ekran fiyatı, anlaşmalı mağazalarda orijinal yedek parça olarak satıldığı için muadillerine göre yüksek fiyat aralıklarında satılmaktadır.

Huawei P Serisi Yedek Parça Modelleri Nelerdir?

Huawei yedek parça çeşitleri cihazın özelliklerine göre geniş ürün yelpazesinde üretilmektedir. Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte pek çok cep telefonu piyasaya sürülmüştür. Farklı markaların farklı model seçenekleri ile ürettiği bu telefonların kullanıcı kitlesi oldukça fazladır. Özellikle son dönemlerde sosyal medyanın insan hayatına girmesi ile cep telefonlarına olan ilgi artmıştır. Bu durumda kullanım süresi artan telefonlar, çeşitli sebeplerden dolayı problemler çıkabilmektedir. Bu problemlerin giderilmesi için markaların ürettiği başlıca yedek parçalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Batarya/Pil: Cep telefonunun önemli parçalarından birisidir. Cihazın işlevsel olması bakımından pil ömrünün uzun olması istenmektedir. Pil ya da bataryanın ömrü tükendiğinde değiştirilmesi gerekmektedir.
  • Ekran: Huawei ekran değişimi sık yapılan bir işlemdir.  Özellikle dokunmatik telefonların ekranları kullanıma bağlı ya da çeşitli darbelerden dolayı takılabilmektedir. Huawei markasının üretmiş olduğu Huawei p20 lite ekran, Huawei p smart ekran gibi orijinal yedek parçalar değişim yapılırken kullanılmaktadır. 
  • Telefon Kasası: Özellikle akıllı telefonlarda kasalar en çok yıpranan parçalardan biridir. Kasa cep telefonunun içinde yer alan parçaları korumaktadır. Bataryanın şişmesi, cihazın düşme sonucunda hasar alması, çizilmesi gibi durumlarda kasa değişimi yapılmaktadır. 
  • Anakart: Telefon işlemcisi, ram ve çeşitli birimler bu kart üzerinde yer almaktadır. Anakart arızalandığı ya da tamamen bozulduğu zaman cihaz hiçbir şekilde çalışmayacaktır. Bu gibi sorunlarla karşılaşıldığı zaman anakartın değiştirilmesi gerekmektedir. 
  • Tuşlar: Akıllı telefonların yan taraflarında çeşitli işlevleri olan tuş takımları bulunmaktadır. Bu tuşlar ses açma kapama, power,  ve yeniden başlatma işlemlerinde kullanılmaktadır. Markaların yedek parça olarak üretmiş olduğu ürünler arasında yer alan bu tuşlar, bozulduğu zaman orijinal yedek parça modelleri ile kolaylıkla değiştirilebilir.
  • Ahize, Hoparlör: Cep telefonlarının işlevselliği bakımından önemli olan parçaları arasında ahize ve hoparlör gelmektedir. Konuşmanın duyulması ve karşı tarafa iletilmesini sağlayan bu parçaların işlevini yitirdiği durumlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Bu amaçla üretilen Huawei yedek parçaları sayesinde değişim yapılmaktadır.
  • Şarj Soketi: Cep telefonlarının şark kısımlarının içinde bulunan parçadır. Elektrik enerjisini cihaza ulaştırmayı sağlamaktadır. Bozulduğu durumlarda cihaz hiçbir şekilde şarj olmayacaktır. Bu yüzden değişim gerektirebilecek yedek parçalar arasında yer almaktadır.

  • Ön-Arka Kamera: Telefonların fotoğraf kalitesi kullanıma bağlı olarak düşmektedir. Cihazın ilk alındığı zaman ki fotoğraf kalitesi ile üç yıl sonra çekilen fotoğraf kalitesi aynı olmayacaktır. Bu yüzden Kullanıcılar telefonu değiştirmek yerine sadece kamera kısmını değiştirmeyi tercih etmektedirler. 

Huawei P Serisi Yedek Parçaların Garantisi Var Mı?

Huawei P serisi içerisinde yer alan modellerin garanti durumu satın alınan firmanın anlaşmasına göre değişmektedir. Huawei P20 Lite kasa değişimi yapılırken anlaşmalı teknik servis garanti imkânı kullanıcılara sunacaktır. Ancak yan sanayi ürünlerde garanti olmadığı için kullanıcıların cihazları aynı soruna maruz kaldığında tekrar ücret talep edilecektir. Bu durum pek çok marka ve model içinde geçerlidir. Garanti herhangi bir cihaz ya da yedek parça alırken kullanıcılara güvence veren bir belge olarak bilinmektedir. Alınan cihazların, parçaların olası arızalarında bu belge sayesinde ücretsiz değişim, para iadesi gibi hakların talep edilebilmesi için bu belgenin olması son derece önemli görülmektedir. Huawei markası ile anlaşmalı olan satıcılar, teknik servisler orijinal ürün kullandıkları için garanti belgesini kullanıcılara sunmaktadırlar. Bu yüzden değişim ve onarım işlemlerini güvenilir teknik servislerden yapılmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Huawei P Serisi Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Huawei yedek parça alırken ilk olarak orjinalliğine dikkat etmek gerekmektedir. Cep telefonları uzun süre kullanılan cihazlardan biridir. Bu yüzden değişim gerektirecek parçaların orijinal yedek parçalar ile değiştirilmesi kullanıcılara pek çok açıdan avantaj sağlamaktadır. Cihaza uyumlu olarak üretilen bu parçalar, cihazın performansını da yükseltmektedir. Aynı şekilde orijinal parçalar kullanıcılara garanti imkânı verdiği için de son derece önemlidir. Kullanıcı kaynaklı hataların dışında yer alan tüm sıkıntılarda ücretsiz bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilecektir. Bu açıdan Huawei p9 lite yedek parça, Huawei p smart ekran, anakart gibi parçaların orijinal olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Telefonlara yedek parça alırken dikkat edilecek bir diğer önemli husus ise model ile uyumlu yedek parçaların kullanılmasıdır. Bu şekilde cihazın orjinalliği bozulmaz,  performansı artacak ve kullanım süresi uzayacaktır. Markaların modele uyumlu olarak üretmiş olduğu bu yedek parçalar, anlaşmalı satıcılar tarafından temin edilmelidir. Aksi takdirde farklı model yedek parçalar takılabilir. Bu da cihaz ömrünü kısaltacak, performansını düşürecek ve kısa süre sonra bozulmasına neden olacaktır. 

Huawei P Serisi Yedek Parçanın Orjinal Olması Neden Önemlidir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte cep telefonu gibi akıllı cihazlar, insanların zorunlu ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Bu yüzden pek çok marka çeşitli model ve özelliklere sahip telefonları kullanıcılara sunmaktadır. Bunun yanı sıra bozulabilme ihtimaline karşı aynı markalar ürünlerine uygun yedek parçalar da üretmektedir. Bu da kullanıcıların telefonun bozulması durumda, sadece bozulan parçayı değiştirme imkânına sahip olmasını sağlamaktadır. Huawei markasına bunlardan biridir. Tasarlamış olduğu p serisi telefonlar için çeşitli yedek parçalar üretmiştir. Huawei P smart batarya, Huawei P20 ekran, Huawei anakart, Huawei p20 lite kasa gibi parçalar yedek parçalara örnektir. 

Yedek parçaların kaliteli ve orijinal olması cihazın kusursuz çalışmasını sağlamaktadır. Huawei yedek parçaları huawei modellere uyumlu şekilde üretildiği için marka tarafından garanti verilmektedir. Orijinal yedek parçalar kullanıcılarına her açıdan avantaj sağlamaktadır. Orijinal olmayan yedek parçaların kullanılması durumunda ise cihaz bileşenleri düzenli çalışmayacaktır. Aynı şekilde kullanılan bu parçalar cihazı bozacak ve tamamen kullanılamaz hale getirecektir. Cihaz ömrünü uzatmak için, marka ve modele uyumlu orijinal yedek parça seçimi oldukça önemlidir.