Samsung Note 10 Plus Yedek Parça Fiyatları

Sırala
Toplam 36 ürün bulundu.
Toplam 36 ürün görüntüleniyor.

Samsung Note 10 Plus Yedek Parça Fiyatlar?

Belirli ihtiyaçlar dahilinde temin edilen telefon modelleri, zaman içerisinde aşınmalar ve sistemsel hatalar vermektedir. Vaat ettiği özellikleri gerçekleştiremediği noktalarda yedek parça değişimi ile cihaz ilk günkü haline getirilmektedir. Hasarlı parçalara ait orijinal ürünler yüksek korunaklı paketlerde tüketiciye sunulmaktadır. Samsung note 10 lite ekran fiyatı, farklı işlemci seçenekleri ve güçlü çalışma performansına göre ücretlendirilir. Modellere özel üretilen yedek parçalar, özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Fiyatlandırma yapılırken ana kullanım maddesi, tedarik edilebilirlik, boyut ve işçilik gibi etmenlere bakılmaktadır. 

Samsung Note serisine ait S Pen, diğer adı ile galaxy note 10 kalem yedek parça sınıfında görülmemektedir. Aksesuar sınıfına giren bu ürün yaşanılacak olumsuz durumlarda tedarik edilebilmektedir. Aksesuar ve yedek parça bu anlamda birbiri ile orantılı olarak görülmektedir. Samsung galaxy note 10 nfc anteni güncel dönemde üretilen telefonlarda sürekli rastlanan bir bankacılık özelliği denilebilmektedir. Yakın alan iletişimi olarak geçen NFC, cihazlarda bulunan NFC anteni sayesinde çalışmaktadır. Bu özelliğe uygun telefonlarda temini sağlanabilmektedir. 

Özellik bakımından aynı olan iki vibratörün aynı düzlem üzerine dönüş yönleri zıt gelecek şekilde yerleştirilmesi ile ortaya çıkan titreşim, bildirim ve çağrılara dikkat oluşturmaktadır. Samsung note 10 titreşim motoru bu titreşim olgusunun oluşum yatağı olarak bilinmektedir. Cihazda oluşan iç ve dış donanım hataları bu bölümleri içerisinde bulundurmaktadır. Bu ve diğer yedek parça fiyatları kullanım alanına, cihaz modeline göre değişim gösterebilmektedir. 

Samsung Note 10 Plus Yedek Parça Çeşitleri Nelerdir?

Mesafeler arası iletişimin en önemli yapı taşlarından olan telefon, iki veya ikiden fazla kişinin sözlü, yazılı ve görsel iletişim kaynaklarını oluşturmaktadır. 1876 yılında icadı gerçekleşen telefon, teknoloji ile birlikte günümüzde ki cep boyu halini almıştır. Bilgisayar, fotoğraf makinesi, telgraf ve sinema gibi icatları tek çatı altında toplayarak, insanların sosyal gereksinimlerini karşılamaktadır. Boyutları oldukça büyük olan ilk telefonlar, işlev bakımından sadece sesli iletişimi sağlamasından ötürü, artık tercih edilmemektedir. 

Hayatın her alanına etki eden bir ihtiyaç halini alan telefon, içerisinde bulunan yedek parça sistemi doğrultusunda çalışmaktadır. Yedek parçalar, telefonun açılış ve kapanışı gibi temel donanımların iş akışını sağlamaktadır. Hassas ve titiz bir kullanım, telefonların yedek parça değişimlerine ana sebeplerindendir. Darbeye bağlı olarak gelişen telefon zedelenmelerinden ötürü, yedek parça üretimleri gerçekleştirilmektedir. 

Telefonun güç kaynaklarından olan note 10 batarya gibi ürünler yedek parça olarak görülmektedir. Darbeye bağlı olarak gerçekleşen, ekran ve kapak gibi parçalarda oluşan kırılma telefonların kullanımında olumsuzluk oluşturmaktadır. Bu tür kullanıcı kusurlu durumlar garanti kapsamından çıkmasından ötürü, yetkili ve özel servislerde yedek parça temini sağlanmaktadır. 

Samsung note 10 arka kapak, Note 10 kamera lensi, Galaxy note 10 şarj soketi ve Samsung note 10 ekran filmi telefonun darbe kaynaklı zarar gördüğü ilk alanları oluşturmaktadır. Su ve tozdan kaynaklı değiştirilen yedek parçalar, note 10 hoparlör ve note 10 iç kulaklık olarak bilinmektedir. Cihazın sıvı ile temasından kaynaklı olarak gelişen mikrofon kısmının bozulması, iletişim zincirinde kopukluk yaratmaktadır. Yazılımsal veya ağır tahribattan ötürü galaxy note 10 sim kart tepsisi arızaları da görülmektedir. 

 • Batarya
 • Ekran
 • Kasa
 • Tuş Takımı
 • Hoparlör
 • Soket
 • Kamera
 • Modem
 • Sensörler

Samsung Note 10 Plus Yedek Parçaların Garantisi Var mı?

Yüksek bütçeler ile temin edilen elektronik ürünler, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu ile Garanti Belgesi ve Satış Sonrası Hizmetler ile tüketicinin haklarını koruma altına almaktadır. Elektronik ürünlerde, yasal olarak 2 yıl garanti kapsamı sunulmaktadır. Bu garanti kapsamı sayesinde tüketicinin aldığı ürün bozulursa, bu süre içerisinde ücretsiz onarım hakkı kullanabilmektedir. 

Ücretsiz onarım hakkı kullanılırken, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka bir ücret talebi yapılmamaktadır. Tüketicinin garanti kapsamında sahip olduğu bu haklar, kullanıcı hatası sebebi ile belirlenen kusurlar için geçerlilik sağlamamaktadır. Bu tür durumlarda yine servisler belirli tutarlar ile onarım sağlayabilmektedir. Aynı zamanda özel servisler ile de tadilat işlemi gerçekleştirilebilmektedir. 

Yetkili teknik servisler, teslim alınan ürünün tamirini azami tamir süresinde tamamlamak zorundadır. Bu süre kanunda 20 iş günü olarak geçmektedir. Tamir konusunda üretici ve ithalatçıların, ürünün kullanım ömrü boyunca yedek parça bulundurma zorunluluğu da bulunmaktadır. Bu süre cep telefonları ve bilgisayarlar için 5 yıl olarak belirtilmektedir. Değiştirilen parçanın garanti durumu, satın alınan malın kalan garanti süresi ile aynı olmaktadır. Ancak bozulma durumunda onarımı sağlanan cihazların garanti süresi bir yıldan az olduğu durumlarda, değiştirilen parçaya ek olarak bir yıl daha garanti süresi tanımlanmaktadır.

Samsung Note 10 Plus Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dünya markaları ve diğer telefon markaları dahil olmak üzere üretilen tüm cihazlar için piyasada muadil ürün satışları gerçekleştirilmektedir. Ürünün orijinalliğinden, çalışma durumuna kadar etkileyen bu seçimler garanti süresini de olumsuz etkilemektedir. Sistem üzerinden alımı gerçekleştirilen çakma veya benzeri yedek parçalar, kırılma veya çatlama durumunda uygun maliyetinden ötürü talep edilmektedir. Samsung note 10 kasa kapak değişimleri estetik sebepleri ile cihaz renginden sıkılanlar için tercih edilmektedir. 

Orijinal yedek parça, yetkili firma veya yetki verilen firma tarafından üretilmektedir. Bunlar dışında üretim yapan firmalar kaçak, hatalı, çakma ve ucuz mal üretimi gerçekleştirmektedir. Bu parçalar dayanıksız olmalarından ötürü, telefonlara uyum sağlayamamaktadır. Orijinal olmayan yedek parça temini yapan tüketiciler cihazlarında, onarımdan sonrada bozulma durumuna maruz kalmaktadırlar. Yedek parça temini yapılırken yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

 • Yedek parça temin edilen servisin, güvenilir olması gerekmektedir.
 • Temin edilen yedek parçanın, orjinali ile görsel açıdan karşılaştırılması yapılmalıdır.
 • Parçada yer alan CE Sertifikası ve kodlar kontrol edilmelidir. 

Yan sanayi ürünler, orjinal ürünlere göre parça bazlı değişimler göstermektedir. Bu değişimleri görmek için detaylı kontrol sağlanmalıdır. Örneğin; çakma ekranlar, ekran kapalı iken füme renge yakın bir durumdadır. Orijinal ekranların ise siyah olarak üretimi sağlanmaktadır. 

Samsung Note 10 Plus Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Telefonlar, teknolojinin gelişmesi ile insanoğlunun hayatında önemli bir yere ulaşmıştır. İletişim, eğlence ve sosyalleşme imkanı sağlayan telefonlar, işlev bakımından dönemin getirilerine uygun olarak tasarlanmaktadır. Telefon üretiminde markaya bağlı olarak kalite farklılıkları ortaya çıkabilmektedir. Bu farklılıklar, telefonların kullanım ömrü ile doğrudan alakalıdır. Kalite ve kullanım farklılıklarından ötürü gerçekleşen aşınmalar doğrultusunda, cihazlarda bozulmalar meydana gelebilmektedir. Bu bozulmalardan korunmak ve kullanım ömrünü uzatmak için telefona uygun yedek parça üretimi yapılmaktadır. Bu onarım süreçleri, yetkili servisler aracılığı ile alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Yedek parçaların temini, cihaza ait marka tarafından orijinal üretim olarak piyasaya sunulmaktadır. Maliyet bakımından uygun olan yan sanayi ürünlerin tercih edilmesi, yaşanılan problemlerde süreklilik oluşturulmasına sebep olmaktadır.

Ekran arızası/ekran kırılmaları ve batarya arızası gibi sürekli karşılaşılan telefon problemlerinde tercih edilen yedek parçalar çok önemlidir. Orijinal yedek parçalar, cihazın ilk alındığı günkü performansına en yakın performansı sunmakla görevlidir. Cihazın kullanım ömrünü uzatmaktadır. Maliyeti uygun olan ürünler sürekli hata verme ihtimaline sahiptir. Cihazın ısınıp geri dönülmeyecek arızalara yol açmasını sebep olabilmektedir. Gsamsung note 10 lite ekran fiyatı, modeline ve türüne göre belirlenmektedir. Sahte ekranlar, gözü yoran mavi ışık ağırlıklıdır ve oldukça parlaktır. Göz hassasiyeti bulunan orijinal ürünler, telefon ve tüketici sağlığı açısından da önemlilik arz etmektedir.