Samsung Yedek Parça

Sırala
Toplam 5467 ürün bulundu.
Toplam 5467 ürün görüntüleniyor.

Samsung Yedek Parça Fiyatları?

Samsung telefon yedek parça, bozulan telefon aksanları için üretilir. Samsung, günümüzde milyonlarca kişinin kullandığı pek çok cihazı üreten bir markadır. Günlük hayatta kullanılan bu cihazlar kullanıma bağlı olarak bozulabilir. Bu gibi durumlarda kullanmak üzere Samsung markası, telefon yedek parçası üretir. Ekran, kasa, batarya bu yedek parçalara örnektir. Fiyat olarak ise Samsung yedek parça, üreten firmaya ve ürünün orijinalliğine göre farklılık gösterir.  

Telefon parçası teknik servisler ve üretici firmalar tarafından satılır. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu parçalar online siteler aracılığı ile kullanıcılara ulaşabilmektedir. Cep telefonu yedek parça arasında, ihtiyaç duyulan tüm malzemeler kolaylıkla bulunur. Bu parçaların her birinin işlevi ve malzeme kalitesi farklıdır. Bu özellikleri dikkate alınarak telefon parçası fiyatları belirlenir. Ayrıca cep telefonu parçalarının orijinal olup olmaması da fiyat aralığını değiştirir.

Samsung yedek parça servisi, Samsung markasına ait tüm modellerin orijinal parçasını kullanır. Uzun süreli kullanım isteyenler bozulan parçaların, orijinal yedek parçalar ile değiştirmeye dikkat etmelidir. Bu da güvenilir firmalar aracılığı ile gerçekleşir. Samsung telefon yedek parça orijinal olması kullanıcılara garanti güvencesi verir. Bu da herhangi bir aksaklık yaşandığında ücretsiz bakım ve onarım işleminin gerçekleştirilmesini sağlar. Ek olarak orijinal telefon parçası, telefonun özelliklerine uyumlu üretildiği için güvenilirdir.

Samsung Yedek Parça Modelleri Nelerdir?

Samsung yedek parça çeşitleri, telefon özelliklerine ve modeline göre geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonları, günlük hayatın vazgeçilmez eşyalarından biri haline gelmiştir. Hemen hemen herkesin elinde olan bu akıllı cihazlar bazı sebeplerden dolayı bozulabilmektedir. Bu gibi durumlara çözüm için, firmalar telefon yedek parça üretir. Her markanın ürün kalitesi ve özellikleri farklılık gösterir. Hatta telefonun modeli de parça üretiminde belirleyici hususlardan biridir. Samsung E250 yedek parça, samsung E250 modeline uygun, cihazın orijinalliğini bozmayacak şekilde üretilmiş yedek parçalardan biridir. 

Telefon parçası, her zaman ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alır. Çeşitli sıkıntılarla karşılaşıldığı zaman, telefonun genel yapısına zarar vermeyecek şekilde değiştirilir. Bu yüzden üretilmiş başlıca Samsung yedek parça modelleri şu şekilde sıralanır:

  • Ekran camı
  • Ekran kartı
  • Dokunmatik çıtalı
  • Batarya/pil
  • Anakart
  • Telefon kasası
  • Telefon arka kapak
  • Tuş takımı (tuşlu modeller için geçerli)
  • Telefon arka ve ön kamera 

Yukarıda yer alan parçalar ve diğer telefon aksanları için üretilmiş telefon parçası bulunur.  Bu parçaların değişmesi gereken durumlarda samsung yedek parça servisi ve anlaşmalı firmalar, değişim işlemini kolayca yapabilir. Değişim işlemlerinin titizlikle yapılması son derece önemlidir. Cep telefonu kullanıcıları mobil yedek parçası alırken cihazın model özelliklerini iyi bilmesi gerekir. Aksi takdirde yapılan değişim sonucunda telefon düzgün çalışmayacaktır. 

Samsung Yedek Parçanın Garantisi Var Mı?

Samsung yedek parça alırken kullanıcılar garanti durumuna dikkat ederler. Garanti, satılan bir ürünün olası sıkıntılarda yenisi ile ücretsiz değiştirilmesi ya da para iadesi gibi güvencelerin verildiği bir belgedir. Bu belgeyi üretici firmalar verir. Bu sayede kullanıcı aldığı ürünün güvenli olduğunu anlar.  Samsung telefon yedek parça satıcıları, sattıkları her orijinal parça için belirli garanti koşulları sunar. Kullanıcılar bu koşullar doğrultusunda cep telefonu yedek parça çeşitlerini ücretsiz bir şekilde değiştirme talebinde bulunur.

Telefon parçası satma işlemi kadar satılan parçaların kaliteli olması son derece önemlidir.  Çünkü kullanıcılar aldığı ürünün kalitesine dikkat eder. Aynı şekilde cep telefon yedek parça alırken garanti belgesinin olmasını isterler. Hem kendilerini hem de aldığı parçanın güvenliğini bu şekilde sağlamış olurlar. Günümüzde cep telefonları sürekli kullanım gerektiren cihazların başında geldiği için, bozulma oranı yüksektir. Bu da kullanıcıların bilgisi dâhilinde olan bir durum olduğu için telefon yedek parça garantisi bu yüzden önemli koşullar arasındadır.

Samsung yedek parça, orijinal ürünleri garanti kapsamındadır. Ancak garanti koşullarının iyi bilinmesi gerekir. Kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlar garanti kapsamında değerlendirilmez. Ayrıca dokunmatik telefonların garanti koşulları tuşlu cihazlara göre farklıdır. Ekrana fazla baskı yapılması, düşürülerek ekranın kırılması gibi durumlar garanti içerisinde değerlendirilmez. Garanti süresi yapılacak iş ve işleme göre de farklılık gösterebilir. Anakart değişimi için verilen süre ile ekran için verilen süre aynı olmayabilir. Bu gibi durumlar telefon parçacısı tarafından belirlenir

Samsung Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Telefon yedek parça alırken dikkat edilecek belli başlı koşullar vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi parçanın orijinal olmasıdır. Cep telefonunun düzgün bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için model ile uyumlu orijinal mobil parçası ile değiştirilmesi gerekir. Yedek parça alırken dikkat edilmesi gereken diğer önemli koşul ise parçaların güvenilir firmalardan alınmasıdır. Üretilen telefon parçası anlaşmalı teknik servisler ve yetkili acenteler tarafından temin edilirse çok daha güvenli olur.

Samsung markası çıkarmış olduğu cep telefonu modeline uygun telefon yedek parça üretir. Bu parçalar ürünler ile uyumlu olduğu için cihazların orijinalliğini bozmaz. Bu parçaların seçiminde önemli bir diğer unsur ise arıza ile uyumlu mobil yedek parçası kullanılmasıdır. Aksi durumlarda telefon aksanları uyumlu çalışmaz veya kısa süre sonra aynı arıza tekrarlayabilir. Bu ve buna benzer sorunlar ile karşılaşmamak için yapılan seçimlerin özenli olması gerekir. 

Samsung yedek parça servisi, Samsung markasına ait yedek parçaları kullanıcılara sunar. Her türlü güvenceyi sağlayan bu servislerin sattığı ürünlerin garantisi mevcuttur. Telefon parçacısı olarak kullanıcılara sunulan ürünlerin kaliteli olması, sağlam olması ve garantili olması her daim gerekli satış koşullarının başında gelir. Hem markanın hem de firmanın kullanıcı memnuniyeti sağlayabilmesi için bu koşulları karşılaması gerekir. Kullanıcılarda bu koşulları göz önünde alarak tercih ederse her bakımdan güvenli alışveriş yapmış olurlar. 

Samsung Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Cep telefonu yedek parça değişimi sonrasında uzun ömürlü olması istenir. Bu da samsung markasının orijinal üretmiş olduğu yedek parçaları ile gerçekleşir. Yan sanayi denilen orijinal olmayan ürünlerin kullanılması telefona pek çok açıdan zarar verir. Samsung yedek parça olarak tercih edilen bu ürünler telefon kalitesini bozar, görüntü çözünürlüğünü düşürür, renk bozukluklarına neden olur, pil ömrünü kısaltır, cihazla uyumlu çalışmaz vb. sorunlara neden olur. Bu yüzden seçilen Samsung telefon yedek parça orijinal olmalıdır. 

Telefon parçası marka ve modele uyumlu olmalıdır. Aynı şekilde uyumun yanı sıra orijinal tercih edilmesi telefonun performansını yükseltir. Yapılan işlemlerin hızını artırır. Bunların yanı sıra orijinal yedek parça kullanımı sağlık açısından da kullanıcılara yarar sağlar. Orijinal Samsung yedek parça ekranları, göz hassasiyetine sahiptir. Kullanıcıların uzun süreli telefona bakmaları sonucunda gözlerde yaşarma, bulanık görme gibi sorunlar oluşur. Orijinal olmayan ekranlarda mavi ışık fazla olduğu için bu sorunlara daha sık rastlanır. Aynı şekilde orijinal olmayan ekranlarda renkli dalgalar meydana geleceği için göze zarar verir.

Samsung yedek parça servisi ve anlaşmalı firmalar orijinal ürün satar. Orijinal ürün kullanıcılara garanti imkânı sunduğu için tercih edilmelidir. Kullanıcı kaynaklı tüm hataların dışında oluşabilecek tüm sorunlarda ücretsiz değişim ve para iadesi imkânı vardır. Bütün bu durumlar göz önünde tutularak bozulan telefon parçalarının orijinal telefon yedek parça ile değişmesi kullanıcılara avantaj sağlar. Aksi takdirde cihazın tekrar bozulması durumunda kullanıcı maddi anlamda zarar yaşayabilmektedir.