Sony Yedek Parça

Sırala
Toplam 709 ürün bulundu.
Toplam 709 ürün görüntüleniyor.

Sony Telefon Yedek Parça Fiyatları?

Sony yedek parça fiyatları, üretici firmaya ve parçanın orijinalitesine göre değişir. Yaşamın vazgeçilmez ürünlerinden biri olan telefonlar için yedek parça almak durumunda kalınabilir. Sony telefon kullananlar için ise sony telefon yedek parça çeşitlerini kolayca bulmaları mümkün. Teknik servisler, sanal mağazalar teknik malzeme bakımından geniş seçeneklere sahip yerlerdir. Bozulan telefon parçasına uyumlu yedek parça bu alanlardan alınıp kolayca değiştirilir.

Sony Xperia Z3 anakart fiyatları merak edilir. Çünkü işlemci, RAM gibi parçalar anakart üzerinde yer alır. Anakartın işlevini yitirmesi, telefonun çalışmamasına neden olur. Bu gibi sorunlarla karşılaşıldığı zaman değişim yapılması zorunlu hâle gelir.  Sony’nin yedek parçalarını, İstanbul’da bulmak kolaydır. Şehir dışından talep edildiğinde kargo aracılığı ile yedek parça, kolaylıkla alınabilir. 

Sony telefon yedek parça, telefonun bozulan ve işlevini kaybeden orijinal parçalarının yerine takılır. Ekran, anakart, batarya, kasa gibi parçalar çeşitli sebeplerle değişim gerektirir. Alanında uzman olan teknisyenler değişim işlemini kısa sürede gerçekleştirir. Değişim işleminde Sony orijinal yedek parça kullanılması, telefon kullanım ömrünü uzatacağı için önemlidir. Yedek parça değişim fiyatları ise değişen parçanın türüne göre farklı fiyat aralıklarında yapılır.

Sony Telefon Yedek Parça Çeşitleri Nelerdir?

Sony’nin telefonlarının yedek parçaşaro; kasa, ekran, batarya gibi donanımları kapsamaktadır.  Telefonlar, insanların günlük hayatta sürekli kullandığı cihazlardır. Bu cihazlar, çeşitli sebeplerden dolayı arızalanabilir. Bu arızalar, telefonun markasına ve modeline göre farklı teknik destek isteyen sorunlardan kaynaklanabilir. Sony markasının üretmiş olduğu modeller için imal edilmiş başlıca yedek parçalar:

  • Ekran: Sony Z2 yedek parça çeşitleri arasında en fazla kullanılan ekranlardır. Telefon ekranı en fazla değişen parçalardan biridir. Ekranlar, hassas yapılı olduğu için aldığı darbe sonucunda çatlayabilir veya tamamen kırılabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşıldığı zaman, ekran değişimi yapılması zorunludur.
  • Batarya: Sony orijinal yedek parça çeşitleri içerisinde olan bir diğer önemli öge, bataryalardır. Telefonları gün içinde uzun süre kullanabilmek için şarj süresinin maksimum seviyede olması gerekir. Bu da sağlam batarya sayesinde gerçekleşir. Ayrıca bataryadan kaynaklı oluşan arızalar, kısa süre sonra telefonun diğer parçalarını da etkiler, bunların bozulmasına neden olur.
  • Kasa: Kasa, bir telefonun malzemelerini içine alan çerçevedir. Telefonun içini dışarıdan gelebilecek darbelere karşı korur. Her zarar gören kasanın değişmesi gerekmez. Küçük çizik ve ezikler, bu zararlara örnektir. Kasada meydana gelen yamulmalar, derin çizikler zamanla ekrana baskı yapabilir. Bu gibi durumlarda kasa değişimi zorunludur. Kasa değişimi sırasında tercihe göre telefonun rengi de değiştirilmiş olur.
  • Kamera: Sony Xperia C5 ultra yedek parça çeşitlerinden birisi de kameralardır.  Kameraların bozulma sebeplerinin başında, darbeler gelmektedir. Düşme, baskı gibi durumlar, kameranın bozulmasına yol açabilmektedir. Sony orijinal yedek parça içerisinden seçilen kamera ile telefon orijinalliği bozulmadan kaliteli fotoğraf çekmeye devam edecektir. 

Sony Telefon Parçaların Garantisi Var Mı?

Sony orijinal yedek parça, telefonun uzun süreli kullanılmaya devam edilmesi için gereklidir. Yenilenen teknoloji ile birlikte bozulan telefon aksanlarının yenisi ile değiştirilmesi çok kolay bir işlemdir. Sony markasının telefonlar için ürettiği birçok yedek parça bulunur. Bu parçalar telefonun modeline göre çeşitlenir. Sony Xperia Z2 orijinal yedek parça, bu modellerden biridir. 

Sony yedek parça modellerinin garantili olması çok önemlidir. Günlük hayatın vazgeçilmez parçalarından olan telefonların ve yedek parçalarının garanti kapsamında olması kullanıcılara güven verir. Alınan ürünün sıkıntılı olması sonucunda değişmesi, para iadesi gibi taleplerde bulunmak için garanti gerekir. Sony Xperia Z1 yedek parça garanti süresi satın alınan mağazaya göre değişir. Sony markasının diğer modelleri içinde aynı durum söz konusudur.

Sony xperia Z2 yedek parçanın garanti kapsamlı olmasında bazı kurallar vardır. Kullanıcı hatasından kaynaklanan problemler, garanti kapsamına girmez. Kullanıcıların hangi durumlarda garantinin etkili olduğunu iyi bilmesi gerekir. Sony Xperia C5 Ultra yedek parça garanti süresi ürünün değişiminden itibaren en az iki yıl olması gerekir. Bu süre, mağazanın ve üretici firmanın sunmuş olduğu avantajlara göre değişir.

Sony Telefon Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sony ve diğer telefon markası üretmiş olduğu modellere uygun yedek parçalar üretir. Sony yedek parça alırken kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Bunlardan ilki alınan yedek parçaların alındığı yer, Sony markasının anlaşmalı olduğu servislerdir. Anlaşmalı mağazalar, Sony orijinal yedek parça kullandıkları için daha kullanışlı olur.  Kaçak yollarla elde edilen yedek parçaların kullanılması önerilmez.

Sony’nin orijinal yedek parçası alırken dikkat edilecek diğer bir ayrıntı, garantili yedek parça olmasıdır. Garanti parçalar, olası arızalarda ücretsiz bir şekilde tekrar değiştirilebilir. Bu da kullanıcıların bütçesine katkı sağlar. Aynı şekilde garantili yedek parça tercih edilirse kullanıcı hatası dışında gerçekleşen tüm durumlarda para iadesi talep edilebilir. Sony Xperia Z2 yedek parça alırken modele uygun olan parçaların olmasına özen gösterilmelidir. Böylece telefonun orijinalliği bozulmaz ve kullanım ömrü daha uzun olur. 

Sony Telefon Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Cep telefonu tamiri ve parça değişimi uzmanlık isteyen bir işlemdir. Bu yüzden, Sony telefon tamiri ve Sony yedek parça değişim işlemlerinde alanında uzman teknisyenlerin olması çok önemlidir. Bu yüzden, cep telefonunu tamire götürmeden önce teknik servis iyi bir şekilde araştırılması gerekir.

Sony orijinal yedek parça, Sony markasının anlaşmalı olduğu yerlerde satılır. Sony Xperia Z2 orijinal yedek parça seçenekleri, bu yerlerden rahatlıkla alınabilir. Alınan orijinal yedek parça sayesinde telefon, değiştirilen alanda, ilk günkü performansını gösterir. Ayrıca parçanın orijinal olması telefonun diğer aksamları ile uyumlu çalışır. Bu yüzden, değişim işlemlerinde orijinal parçaların kullanılması son derece önemlidir.

Sosyal medyanın insan hayatına girmesi ile cep telefonları gün içinde sıklıkla kullanılır. Sony cep telefonları içerisinde yer alan uygulamalar da kişilerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlar. Sony orijinal yedek parça, uzun süreli kullanılan telefonların değişmesi gereken parçaları için farklı çeşitlere ayrılır. Her parçanın telefona kattığı işlev farklıdır. Bu yüzden parçaların uygun telefon modeli için üretildiğinden emin olmak gerekir. Aksi durumlarda cihaz tamamen bozulabilir.

Anlaşmalı mağazalar aracılığı ile alınan yedek parçalar telefonun performansını yükseltir. Yan sanayi adı verilen yedek parçalar, istenilen performansı göstermeyebilir. Uyumsuz parçalar, telefonun düzgün çalışmasına engel olur ve parçalar arası uyumu da engeller. Böyle durumlarda cihazın tekrar açılıp yedek parça değişimi yaptırılır. Bu da kullanıcıların değişim için tekrar yedek parça almasına ve ücret ödemesine neden olur.