Sony X Serisi Parça

Sırala
Toplam 183 ürün bulundu.
Toplam 183 ürün görüntüleniyor.

Sony Xperia X Serisi Yedek Parça Fiyatları?

Sony yedek parça fiyatları, üretici firmanın sunmuş olduğu avantajlara göre farklılık göstermektedir. Bu avantajların içerisinde yedek parçanın orijinal olması ve garanti süresi başta gelmektedir. Sony markası, cep telefonu üretimi yapan markalardan biridir. Son yıllarda üretmiş olduğu Xperia X serisi cep telefonlarının kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Bu yüzden marka cep telefonlarının arızalanması durumuna karşı çeşitli yedek parça üretimi yapmaktadır. Sony orijinal yedek parça olarak satılan bu ürünler anlaşmalı firmalar ve teknik servisler aracılığı ile kullanıcılara sunulmaktadır.

Sony Xperia ekran fiyatı her satıcı da aynı değildir. Aynı şekilde Sony Xperia batarya fiyatı anlaşmalı teknik servisler ile yan sanayi yedek parça satan iş yerlerinde farklı fiyat aralıklarında bulunabilir. Bu yüzden kullanıcıların yedek parça alırken aldığı yerin özelliklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Telefonların en fazla değişen parçaları ekranlarıdır. Telefonun ekranına dokunarak yapılan bütün iş ve işlemler ekrana zarar verebilmektedir. Hassas yapısından dolayı ekran kolayca çizilebilir, çatlayabilir ya da kırılabilmektedir. Sony xperia x serisinin modellerinden biri olan Sony Xperia X ekran fiyatı gibi konular kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Çünkü yedek parça değişim fiyatı cihaz değişimine göre çok daha ekonomiktir. 

Sony Xperia X Serisi Yedek Parça Modelleri Nelerdir?

Sony yedek parça, Sony markasının modellerine uygun üretmiş olduğu yedek donanımlardır. Telefon kullanımının yaygınlaşması ile birlikte ortaya bazı sorunlar çıkmaktadır. Özellikle sosyal medyanın etkisi telefonların daha sık kullanılmasına neden olmuştur. Bu ve benzeri durumlardan dolayı telefonların belirli parçaları işlevini yitirmektedir. İşlevi kaybolan bu parçanın yenisi ile değiştirilmesi sonucunda telefonun daha uzun süre kullanım imkânı sağlanacaktır. Hem maliyet hem de kullanım açısından yedek parçalar tüketiciler için oldukça avantajlı ürünlerdir. 

Sony markasının üretmiş olduğu, Sony orijinal yedek parça ve işlevleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kamera: Kamera; video, fotoğraf çekme, görüntü iletme gibi işlevlere sahip bir parçadır. Sony kamera yedek parça eskimiş, kalitesi ve çözünürlüğü düşmüş cihaz kamerasının yerine takılır. Değişim işlemi sonrası fotoğraf kalitesi ilk günkü performansına kavuşacaktır.
  • Batarya: Telefonun pili olarak bilinen batarya çeşitli sebeplerden dolayı bozulabilir. Telefonun sürekli açık tutulması, hasarlı şarj kablosu kullanımı, orijinal olmayan şarj aletleri gibi faktörler bataryaları bozmaktadır. Sony Xperia batarya bozulduğu zaman orijinal yedek bataryalar ile kısa sürede değiştirilebilir. 
  • Ekran: Sony Xperia ekran hassas yapılı bir telefon parçasıdır. Cep telefonlarında en fazla değişim işlemi yapılan ekranlar, telefonun sağlıklı bir şekilde kullanılması için önemlidir. Bu yüzden çizilen, çatlayan, kırılan ekranlar yedek parçalar ile değiştirilmektedir. Ayrıca Sony Xperia Xa dokunmatik ekran gibi yedek parça modellerinin cihaza uyumlu seçilmesi gerekmektedir. Cihaz ile yedek parçanın farklı modellerde olması ileriki zamanlarda tekrar sorun yaşanmasına neden olacaktır. 
  • Şarj Soketi: Cep telefonunun kullanılabilmesi için şarja ihtiyacı vardır. Şarj ile ilgisi olan herhangi bir parçanın bozulması telefonun kullanılamaz hale gelmesine neden olmaktadır. Şarj soketi bu parçalar arasında yer alan, şarj giriş bölümü içindeki küçük bir parçadır. Yanlış kullanım sonucu kolayca bozulabildiği için Sony markasının üretmiş olduğu yedek parçalar arasında yer almaktadır. 
  • Telefon Kasası: Sony orijinal yedek parça modellerinden biri olan kasa, cep telefonunun dış çerçevesi olarak bilinmektedir. Cihazın estetik görüntüsünü sağlayan kasalar aynı zamanda iç donanım parçaları, darbelere karşı korumaktadır. Telefonun düşmesi kasaya zarar veren bir problemdir. Bu problem onarılmadığı zaman cihazın iç parçaları kullanılamaz hale gelecektir. Bu yüzden kırılan kasanın Sony Xperia yedek parçalar ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Sony Xperia X Serisi Yedek Parçaların Garantisi Var Mı?

Garanti belgesi, bir malın satıldığında, belirli bir zaman içinde bozulması gibi durumlarda ücretsiz değişim imkânı sağlayan belgedir. Sony markası da diğer pek çok marka da olduğu gibi hem cihazlarının hem de ürettikleri Sony yedek parça çeşitlerinin garanti kapsamlı olduğu güvencesini vermektedir. Ürettiği yedek parçalardan olan ve oldukça sık kullanılan Sony Xperia Xz orijinal ekran değişim işleminde yedek parça garantisi vardır. Aynı durum Xperia Xz batarya içinde geçerlidir. Bakım ve onarım işlemlerinin garanti kapsamlı olabilmesi için ise markaların anlaşmalı olduğu teknik servislerden yapılması gerekmektedir.

Günümüzde cep telefonları uzun süre kullanım gerektiren araçlardan biri haline gelmiştir. Yoğun kullanım sonucunda cep telefonuna ait belirli parçalar bozulabilmektedir. Sony markasının üretmiş olduğu Xperia Xa1 ultra batarya bu yedek parçalara örnek oluşturmaktadır. Bu parçaların değişim işlemlerinde marka ile anlaşmalı firmalar, tüketicilere garanti imkânı sunmaktadır. Böylece kullanıcı hatası dışında herhangi bir sebepten dolayı bozulan parça, garanti sayesinde ücretsiz bir şekilde tekrar değiştirilebilmektedir. Aynı şekilde Sony F5121 ekran, değişim gerektirdiği durumlarda, parçanın garanti süresi dolmadığı sürece anlaşmalı firmalar değişim işlemini yapmaktadır.

Sony Xperia X Serisi Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gelişen ve değişen dünyada elektronik cihaz kullanımı gittikçe artmaktadır. Özellikle cep telefonları bu cihazların başında gelmektedir. Piyasaya pek çok marka farklı model ve özelliğe sahip birçok cep telefonu sunmaktadır. Bunlardan biri olan Sony markasının, üretmiş olduğu Xperia X serisi cihazların geniş kullanıcı kitlesine sahip olduğu bilinmektedir. Cihazların yanı sıra ürettiği Sony Xperia ekran, Sony Xperia Xa ekran, Sony Xperia batarya gibi pek çok yedek parça üretimi de sony markası tarafından gerçekleştirmektedir. Amaç tüketicilere telefonlarını daha sağlıklı kullanma imkânı sağlamaktır. 

Sony Xperia Xa dokunmatik ekran, Sony Xperia batarya gibi yedek parça alımında dikkat edilmesi gereken ilk durum, parçanın orijinal olmasıdır. Orijinal yedek parça telefon performansını olumlu etkileyecek ve telefonun orijinalliğini bozmayacaktır. Aynı şekilde orijinal yedek parça kullanıcılara garanti imkânı sunduğu için son derece önemlidir. Bu yüzden yedek parça alımında Sony markası ile anlaşmalı firmaların ve teknik servislerin tercih edilmesi önerilmektedir. Aksi takdirde telefon parçaları uyumlu çalışmayarak, telefon performansını olumsuz etkileyecektir.

Sony Xperia X Serisi Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Sony orijinal yedek parça kullanımı tüketicilere birçok açıdan fayda sağlamaktadır. Öncelikle telefonun marka ve modeline uygun alınan orijinal yedek parçalar telefonun ilk gün ki kullanım durumuna dönmesini sağlayacaktır. Sony orijinal batarya cep telefonu ile birebir uyumlu olduğu için şarj süresi maksimum düzeyde olacaktır. Aynı durum diğer parçalar içinde geçerlidir. Sony Xperia Xz orijinal ekran, markanın üretmiş olduğu modelde kullanıldığı zaman telefon performansını yükseltecek ve kullanıcıların memnun kalmasını sağlayacaktır. 

Orijinal yedek parça kullanmanın bir diğer avantajı ise garanti belgesi ile birlikte satılmasıdır. Garanti kapsamlı Sony kamera yedek parça modelleri, belirtilen süre içerisinde ücretsiz bir şekilde değiştirilecek ya da para iadesi talep edilebilecektir. Bu yüzden tüketicilerin almış olduğu ürünlerin kalitesine, modeline ve orijinalliğine dikkat etmesi son derece önemli görülmektedir. Orijinal ürünün sağladığı avantajlardan biri de kullanıcılara uzun süre kullanım imkânı sunmasıdır. Yan sanayi adı altında üretilen çakma yedek parçalar kısa süre içinde bozulacağı için tekrar değişim gerektirecektir. Bu durumda kullanıcı hem telefonun orjinalliğini bozacak hem de değişim için tekrar ücret ödeyecektir.