Iphone 11 Batarya

Sırala
Toplam 1 ürün bulundu.
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

iPhone 11 Batarya Fiyatları?

Cep telefonları ile ilgili en yaygın sorunlardan biri şüphesiz pildir. Akıllı cep telefonlarının farklı amaçlarla yaygın olarak kullanıldığı günümüzde pil, kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu ve en sık karşılaştığı sorunlardan biridir. İnternette gezinmek, sosyal paylaşım platformlarını takip etmek, video izlemek, şarkı dinlemek gibi nedenlerle uzun süre günlük olarak kullanılan cep telefonu pilleri bir süre sonra sorun yaşamaya başlıyor. Piyasaya sürülmesinin üzerinden çok zaman geçmese de iPhone 11 cep telefonlarında bu tür sorunlar gündeme geliyor. iPhone batarya değişimi fiyat seçenekleri orijinal olarak ve yan sanayi olmak üzere farklılık göstermektedir.

Kullanıcıların performansları düşen pilleri değiştirmeleri gerekiyor ve şarj eskisi kadar uzun dayanmayabiliyor. iPhone 11 cep telefonu kullanıcıları bazen üretimden, bazen de yanlış kullanımdan kaynaklı pil sorunu yaşıyor. Günümüzde tüm akıllı telefonlar belirli bir ömre sahip piller kullanıyor. Belli bir süre sonra ise iPhone 11 batarya için performans düşüşü görülebiliyor. Bu aşamanın süresi genellikle kullanıcıya bağlı çünkü kullanıcının kullanım süresi ve kullanım alışkanlıkları genellikle pilin performansını doğrudan etkiler. 

Ayrıca orijinal şarj cihazı ve kablo kullanmamak da Apple’ın cihazlarında pil değişimi gerekliliğine yol açabilecek etkenlerden biridir. Çok yaygın olmasa da iPhone 11 pili bazen şişebilir. Bu durumda pil değişimi gerekli hâle gelir. Bu süre zarfında, pilin onarım şansı çok düşüktür. Hasar görmüş, şişmiş ve ciddi şekilde bozulmuş piller değiştirilmelidir. iPhone 11 pilinin değiştirilmesine neden olan diğer faktörler; pilin düşme, çarpma, sıvıya maruz kalma ve daha fazlası gibi durumlarda bozulmasıdır. iPhone batarya fiyatları orijinal bataryaları, yan sanayi bataryalara göre biraz daha yüksek oranlardadır.

iPhone 11 Batarya Modelleri Nelerdir?

Yaşamda geniş ölçüde yer bulan cep telefonları, iletişimi sağlamakla kalmayıp birçok işi hızlı bir şekilde yapabilen özelliğiyle her yaştan insanın vazgeçilmez cihazlarından biridir. Akıllı telefonların genellikle kullanım koşullarıyla birlikte zamanla deforme olacak pilleri, bu detaylar düşünülerek tasarlanmaktadır. Yoğun kullanımdan kaynaklanan pil aşınması ve yıpranması, cihaz çalışırken çok fazla rahatsızlığa neden olabilir. iPhone 11 batarya değişimi için orijinal batarya tercih edilmesi önemlidir.

Değiştirilebilir piller, cihazların belirli bir süre daha sağlıklı bir şekilde kullanılmasına olanak tanır ve bu sayede kullanıcılara büyük faydalar sağlar. Birçok telefon markası kalitesini kanıtlamış, yeni nesil cep telefonlarını tasarlarken, değiştirilebilir aksesuarları özenle hazırlayarak satışa sunuyor. Bu değiştirilebilir aksesuarlardan en önemlisi pildir. Dünya çapında geniş bir kitlenin ilgisini çeken iPhone cep telefonu, kullanım koşullarına bağlı olarak belirli bir özerkliğe sahip. 

Birçok cep telefonu modelinde olduğu gibi iPhone serisinin de çoğu için orijinal piller üretilir. Piyasada bulunan ve kolay değiştirilebilen piller sayesinde cep telefonları tekrar kullanıma hazır ve eski performansına yakın bir performans sergiler. 

Orijinal ürünlerin yanı sıra uzman markalar tarafından orijinaline en yakın şekilde üretilen pil takımları, cihazın tekrar kullanılmasına olanak tanır. Ancak bir profesyonele ihtiyaç duymadan pilin değiştirilmesini sağlayan tamir takımları pil ile birlikte satılmaktadır. 

iPhone 11 Batarya Özellikleri Nelerdir?

iPhone 11 pil değişimi için bataryanın özelliklerini de önceden bilmek faydalı olabilir. iPhone 11'in yüksek kapasiteli bir pili var. 3110 mAh pil deşarj süresi normal kullanım koşullarında gerçekten uzun sayılır. Ancak internet kullanımı, müzik ve video izleme, fotoğraf çekme gibi durumlarda pil ömrü kısalabiliyor. 

Günümüz iPhone modellerinde ve diğer akıllı telefonlarda bir klasik hâline gelen Lithium-Ion (Li-Ion) pil teknolojisi, iPhone 11'de de yer alıyor. Maksimum hızlı şarj gibi 18W gücündeki iPhone 11'in pili de diğer iPhone modelleri gibi harici bir pil değildir. Yani iPhone 11 pil değiştirme özelliğine sahip değildir. Bu nedenle pil değişimi deneyimli servis teknisyenleri tarafından yapılmalıdır.

iPhone 11 Batarya Kaç mAh?

iPhone 11 batarya kaç mAh sorusu Apple kullanıcılarının merak ettiği sorulardan biridir. Apple, belirli stratejileri yakından takip eden bir şirket olarak biliniyor. Bu stratejilerden kullanıcılar için en sıkıntılı olanı ise duyuru sırasında Apple’ın RAM ve pil kapasitesini resmî olarak açıklanmamasıdır. Elbette Apple'ın bu bilgileri açıklamaması bilmediği anlamına gelmiyor. 

Çeşitli uygulamalar ve hatta telefonun sökülmesi yoluyla toplanan bu bilgiler internette paylaşılıyor. Geçen yıl Apple'ın en çok satan iPhone'u olan iPhone XR'nin halefi iPhone 11, bu yıl daha uygun bir fiyata piyasaya çıktı. iPhone 11'de batarya gücü 3.110 mAh'a yükseltildi. iPhone 11 pil kaç mAh, sorusunun yanıtı da bu bilgilerle aydınlatılmaktadır.

iPhone 11'de önemli bir gelişme görülmese de Apple, iPhone Pro konusunda oldukça cömert davrandı. iPhone XS 2658 mAh pil bulunuyor. Apple bu yıl farklı ama kârlı bir yöntem izleyerek bataryaya daha fazla yer açtı. Bu nedenle kullanıcı şikayetlerini bir nebze de olsa azaltmayı hedeflediler. 

Firmanın iOS yazılımını pil ömrü açısından iyi tasarladığını düşünülürse bu yeni miktarların ciddi anlamda yardımcı olacağına inanılıyor. iPhone 11 pil gücü son çıkan Apple iPhone modelleri arasında öne çıkan bir güce sahiptir.

iPhone 11 Pil Ömrü Ne Kadardır?

Apple batarya ömrü kullanım şartlarına göre farklılık göstermektedir. Normal koşullarda çalışan bataryanın kapasitesi, 700 şarj döngüsüne ulaştıklarında önemli ölçüde azalacaktır.

Ekran ayarları nedeniyle iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max'te pil daha hızlı bitebilir. iPhone'un ışık sensörünü kullanarak aydınlatma koşullarına otomatik olarak uyum sağlaması için gün ışığında telefonun ekran aydınlığı seviyesi ayarlanabilir. Bu nedenle iPhone her gün şarj edilirse bir yıl sonra pil sağlığı önemli ölçüde azalır. Ortalama olarak bakıldığında ise 700 şarjdan sonra iPhone’un pil ömrü önemli ölçüde azalacaktır.

iPhone 11 Bataryanın Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

iPhone 11 pil değişimlerinde orijinal ürün olup olmadığı merak edilen önemli konulardan biridir. Öncelikle Apple tarafından servis verilmeyen yerlere takılan iOS cihazlarının pillerinin kesinlikle orijinal pil olmadığını belirtmek gerekli. 

Orijinal iPhone pilleri için cihazın Apple’ın kendi servisine götürülmesi gerekmektedir. Pilin orijinal olduğunu anlamak için ise bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Satış sonrası pil ile orijinal pil arasındaki farkı anlamak için üzerinde yazan yazılara dikkat edilmeli. 

Bazı satış pillerin üretim yeri üzerinde belirtilmez ve ayrıca NFC anteni olmayan piller de vardır. Orijinal pil ile yedek pil arasındaki farklardan biri kullanım süresidir. Orijinal piller, yan sanayi üretilmiş pillere göre daha uzun ömürlüdür. 

iPhone 11 orijinal batarya şarj süresi, yedek pilden daha uzundur. Orijinal pili kullanırken şarj yüzdesinde ani bir düşüş yaşanmaz. Ayrıca genellikle pilin üzerindeki hologramdan pilin orijinal mi yoksa yan sanayii mi olduğunu anlamak mümkündür. iPhone pil değişimi fiyatlarını öğrenmek için Apple yetkili servislerinden bilgi edinilebilir. 

Apple batarya değişimlerinde güvenilir yerleri tercih etmek orijinal batarya kullanımı için önemli olabilmektedir. Bunun yanı sıra Apple donanımlarında uzman kişilere de danışılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.