Iphone 6 Batarya

Sırala
Toplam 2 ürün bulundu.
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

iPhone 6 Batarya Fiyatları?

iPhone, Apple tarafından tasarlanmış ve ilk modeli Steve Jobs tarafından 29 Haziran 2007’de tanıtılmış bir akıllı telefondur. Yıllardır çok fazla kişi tarafından kullanılan ve günümüzün en çok satış yapan telefon modellerini üreten Apple’ın tutkunları her geçen gün artmaktadır. iPhone'un şu anda bilinen, 2022 itibari ile 13 farklı modeli bulunmaktadır. Dünya genelinde bu telefonların üretimini bekleyen ve gelişmeleri büyük bir titizlikle takip eden birçok insan bulunmaktadır. 

Genel olarak değerlendirildiğinde ise diğer telefonlara kıyasla sunduğu özelliklerden dolayı, iPhone daha yüksek fiyatlı satışlar gerçekleştirmektedir. iPhone’u bu kadar tercih edilebilir kılan unsurlardan biri ise yıllardır oluşturduğu marka imajı ve güvenlik duvarı en yüksek olan telefonlardan biri olmasıdır. iPhone 6’da bu telefonlardan biridir. Bu telefon ilk olarak 9 Eylül 2014’de satışa sunulmuştur. 

iPhone modelleri genellikle zarif ve el hakimiyeti yüksek tasarımları ile ön plana çıkmıştır. iPhone 6 da bu öne çıkan ve çok fazla kişi tarafından sevilen modeller arasındandır. Fakat genel iPhone marka telefonlarında olduğu gibi iPhone 6 için de batarya problemi devam etmiştir. Profesyonel teknisyenler tarafından değişimin yapılması gereken iPhone 6 batarya fiyatı kur farkından dolayı ise sürekli olarak değişkenlik göstermektedir. 

Yetkili servis olmayan telefon tamircileri batarya değişimini daha uygun fiyata yapmaktadır fakat çoğu zaman beraberinde farklı sıkıntılar da ortaya çıkmaktadır. Bunların yaşanmaması için iPhone 6 batarya değişimi için Apple yetkili servislerinden destek alınması gereklidir. iPhone ise iPhone 6 batarya değişimi fiyatı konusunda belli zamanlarda kullanıcılarına indirim uygulayabilmektedir. Bu gelişmeleri takip etmekte de fayda vardır. Orijinal iPhone 6 pil fiyatı biraz yüksek maliyetli olabilmektedir fakat telefonun ömrünü uzatmakta da etkili bir rol oynamaktadır. iPhone 6 pil değişimi sırasında orijinal batarya kullanımı bu sebeple önemlidir. 

iPhone 6 Batarya Modelleri Nelerdir?

iPhone cihazların en büyük problemi şarjın hızlı bir şekilde bitiyor olmasıdır. Bu yüzden iPhone 6 pil değişimini bir buçuk sene kadar bir süre sonra yapmak gerekmektedir. Bu değişim yapılırken de dikkat edilmelidir. En çok önerilen iPhone 6 batarya modelleri ise şu şekildedir;

 • Yüksek Kapasiteli Lityum İyon Batarya

iPhone 6 bataryasını değiştirirken yüksek kapasitesi olan bir batarya tercih etmek telefonun kullanım süresini artıracaktır. Bu özelliklere sahip bir batarya için ise yüksek kapasiteli lityum iyon batarya seçmek doğru bir tercih olacaktır. 

 • Ttec Yüksek Kapasiteli Lityum İyon Pro Batarya 

Bu pil serilerinin önemli iki özelliği bulunmaktadır. Bunlardan biri uzun pil ömrü iken diğeri hızlı şarj edilebilir özelliğe sahip olmasıdır. Ayrıca orjinal Apple bataryasından daha uygun fiyatlıdır. Bu da Ttec bataryasını avantajlı kılan bir diğer noktadır. 

 • Yüksek Kapasiteli Deji Mucize Batarya

Deji bataryalarının akıllı telefonu birçok olumsuzluktan koruma özelliği vardır. Bunlar; aşırı ısınma, aşırı şarj, aşırı deşarj ve kısa devreye karşı korumadır. Orijinal bataryaya göre daha yüksek kapasitelidir. 

iPhone 6 pil değiştirme işlemi sırasında dikkat edilmesi gerekli ilk nokta, uzman bir teknisyenden destek alınmasıdır. Bunun için en uygun yer Apple yetkili servisleridir fakat diğer seçenekler tercih edilecekse de bataryayı değiştirecek kişinin yetkinliğinden emin olmak gereklidir. iPhone 6 batarya orijinal değilse veya pil değiştirilirken  farklı bir zarar verilirse daha fazla maliyete sebep olacaktır. iPhone 6 batarya fiyatı orijinal batarya kullanıldığında daha yüksek olmaktadır fakat kötü pil kullanımı sonucunda yaşanacak problemlerin giderilmesi daha maliyetli olacaktır. Bu sebeple iPhone 6 pil fiyatından önce pil kalitesini önemsemek daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

iPhone 6 Batarya Özellikleri Nelerdir?

Bir telefon alırken batarya özellikleri de rahat kullanım için önemlidir. Hiç batarya değişimi yapılmamış bir iPhone 6 telefonun batarya özellikleri şöyledir;

 • Batarya Kapasitesi: 1800 MAh
 • İnternet Wifi Kullanım Süresi: 11 Saat
 • İnternet 4G Kullanım Süresi: 10 Saat
 • İnternet 3G Kullanım Süresi: 10 Saat
 • Konuşma Süresi (3G): 14 Saat
 • Bekleme Süresi (3G): 250 Saat
 • Video Oynatma: 11 Saat
 • Müzik Oynatma: 50 Saat
 • Batarya Teknolojisi: Li-on
 • Şarj: USB Kablosu

iPhone 6 Batarya Kaç Mah?

Mah değeri batarya hakkında bilinmesi gereken birtakım bilgileri aktarmaktadır. Bunlar pil kapasitesi ve şarj olma süresi gibi bilgilerdir. mAh kısaltmasının açılımı ise miliamper saat - miliamper hour manasına gelmektedir. Bu değerin yüksek olması pilin enerji sağlama süresinin daha uzun olduğu anlamına gelir. iPhone 6 almayı düşünen kullanıcılar tarafından ise ‘’iPhone 6 batarya kaç mAh?’’ sorusu sıklıkla sorulmaktadır. iPhone 6 bataryası ise 1800 mAh’dır. mAh değeri artıkça aynı zamanda pilin şarj edilme süresi de artmaktadır. iPhone 6 bataryasının şarj olma süresi ortalama olarak iki saattir. Aynı zamanda mAh değeri arttıkça bataryaların hacim ağırlığı da artmaktadır. iPhone bataryalarının pil ömrü problemi yaşama sebeplerinden biri de budur. iPhone cihazlar diğer akıllı cihazlara göre daha hafiftir. 

iPhone 6 Pil Ömrü Ne Kadardır?

iPhone 6 modelinin pil ömrü ortalama olarak 18 ay yani bir buçuk senedir. Bu süre telefonun nasıl kullanıldığına göre de değişiklik göstermektedir. Bu maddeler şu şekildedir;

 • Akıllı cihazın ideal ortam sıcaklığında olması gereklidir. Çok soğuk ya da çok sıcak ortamlarda kullanılması pil ömrünü etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. 
 • Telefonun şarj edilirken kılıfından çıkarılması gereklidir. Kılıf ile beraber şarj edilmesi telefonun fazla ısınmasına sebep olacağı için pil ömrünü de etkileyecektir. 
 • Eğer telefon uzun süre kullanılmayacaksa ve öylece bekletilecekse telefonun tam olarak şarj edilmemiş ya da tamamen boşalmamış olması gerekmektedir. Telefonun yüzde elli oranlarında saklamaya bırakılması doğru olandır. Aynı zamanda bu durumda telefonu kapatmak doğru olacaktır. 
 • iPhone kullanırken otomatik parlaklığın açılması pil ömrünü olumlu etkileyecek noktalardan bir diğeridir. 
 • Eğer görüş kalitesi bozulmayacak bir ortamda iPhone kullanılıyorsa ekran parlaklığını kısmakta fayda vardır. 
 • Hareketli ve dinamik duvar kağıtları kullanmak da pil ömrünü olumsuz etkilemektedir. 
 • Eğer ihtiyaç yoksa 3G, 4G, bluetooth, wi-fi ve konum servislerini kapatmak pil ömrünün uzun olmasına yardımcı olacaktır. 
 • Mail gibi ortamlardan yeni verilerin alınma süreleri sık ise bu da pil ömrünü kısaltacaktır. Bu süre ayarlar kısmından değiştirilebilmektedir. 
 • Otomatik kilit süresini uzun süreli seçmek pil ömrünün hızlı bitmesine sebep olacaktır. 
 • Uygulamaları otomatik değil de manuel olarak güncellemek de pil ömrünü uzatacaktır.

iPhone 6 Bataryanın Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Her ne kadar bazı başarılı alternatifleri bulunuyor olsada bataryası değişecek bir iPhone’a, iPhone orijinal batarya takılması en doğru ve uzun ömürlü seçenek olacaktır. iPhone 6 orijinal batarya  olup olmadığını anlamak ise oldukça basittir. iPhone 6 cihazının ayarlar > genel > hakkında bölümüne girildiğinde ‘’Orjinal Apple Parçası’’ ifadesi görünüyorsa pilin orijinal olduğundan emin olunabilir. Aşağıdaki durumlarda ise burada ‘’Bilinmeyen Parça’’ ifadesi görülmektedir;

 • Beklenildiği gibi çalışmadığında
 • Orijinal olmayan bir batarya kullanıldığında
 • Daha önce başka bir telefonda kullanılmış iPhone bataryası yer aldığında

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.