İphone 7 Batarya

Sırala
Toplam 1 ürün bulundu.
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

​​İphone 7 Batarya Fiyatları?

İphone pil veya batarya fiyatları ürünün kalitesine ve satın alma şekline bağlı olarak değişiklik gösterir. İphone 7 batarya fiyatı ise en çok üretici firmaya göre değişiklik gösterir. Batarya fiyatlarını belirleyen bir diğer faktör ise pilin mAh değeridir. Bu değer yüksek oldukça bataryanın fiyatı da artar. Orijinal iphone 7 batarya fiyatı replika bataryalarla kıyaslandığında daha yüksek olacaktır. Fakat telefonun sağlıklı bir şekilde çalışması ve ömrünü koruması açısından orijinal bir batarya seçilmesi oldukça önemlidir. Buna rağmen bazı iphone 7 bataryaları orijinaline çok yakın benzerlikte ve daha düşük bir fiyata sahip olduğu için tercih edilebilir. Bu durumda iphone 7 kaç mAh değerinde bataryaya sahipse aynı değere sahip bir batarya seçilmelidir. 

İphone 7 batarya fiyatlarını etkileyen ikinci unsur ise bataryanın satın alınacağı yerdir. Günümüzde oldukça sık kullanılan internet aracılığıyla alışveriş sayesinde birçok farklı üreticiden kullanıcıların bütçesine uygun bir seçenek bulmak mümkündür. Ürün çeşitliliğinin yanı sıra internet mağazalarından ürün aramak fiziksel mağazalara kıyasla zamandan da tasarruf sağlar. İnternet alışverişinin tek dezavantajı güvenilirlik ve doğru ürünün müşteriye ulaşmaması olabilir. Bu durumda da ürünler tedarikçi firmalara geri gönderildiği takdirde sorun çözülmüş olur. Fiziksel mağazalar aracılığıyla alınan ürünleri kontrol etmek daha kolaydır ve bu sebeple daha güvenilir bir alışveriş gerçekleştirilir. Aynı zamanda bu tür ek parçaların satıldığı yerlerde bu parçaların monte edilmesi de sağlanabilir. Bu sebeple birçok kullanıcı bu seçeneği değerlendirir. 

İphone 7 Batarya Modelleri Nelerdir?

İphone 7 batarya modelleri farklı mAh değerine ve üretici firmalara göre çeşitlilik gösterir. İphone 7 orijinal batarya mAh değeri 1960 iken Iphone 7 batarya değişimi gerektiği takdirde daha yüksek mAh değerine sahip bir batarya ile değiştirilebilir. Bu bataryanın telefon ile uyumlu olması oldukça önemlidir ve önceden kontrol edilmelidir. Piyasada mevcut olan iphone batarya modelleri arasında en çok tercih edilen li-on adı verilen bir pildir. Bu pil Apple firmasının kullandığı ve tekrardan doldurulabilir bir pil türüdür. 

Bu batarya türü dışında uygun fiyatlı bir batarya almak isteyen kullanıcılar ise bu özelliğe sahip olmayan iPhone 7 batarya modellerine başvurabilirler. Bu modeller arasında bulunanlar ise farklı firmaların iPhone 7 ile uyumlu 1960, 2319 ve 2300 mAh değerindeki bataryalarıdır. Phone 7 Plus modeli için ise bu batarya değerleri daha yüksektir ve genellikle 3500 mAh üzeri olabilir. Kullancılar bütçelerine uygun tüm iphone 7 batarya modellerine internet aracılığıyla rahatça ulaşılabilir ve fiyat araştırması yapılabilir. 

İphone 7 Batarya Özellikleri Nelerdir?

İphone 7 batarya özellikleri önceki nesil iphone modellerine oranla daha da gelişmiştir. İphone 7 modeli önceki nesil olan 6 ve 6s modelleri ile karşılaştırıldığında telefonun pil ömrünün daha uzadığı görülmüştür. Orijinal iphone 7 batarya kapasitesi 1960 mAh değerindedir. Batarya tamamen doldurulduğu takdirde telefon bekleme süresi 10 güne kadar çıkabilir. Batarya şarj edilebilir yerleşik lityum iyon pile sahiptir. Lisanslı ve orijinal iphone 7 batarya özelliklerinin tümü aşağıda maddelendirilmiştir. 

  • Kablosuz bağlantı ile konuşma süresi 3G ile 14 saat
  • Bekleme süresi 10 gün
  • İnternet kullanım süresi 3G ile 12 saat, 4G LTE ile 12 saat, Wi-Fi ile 14 saat
  • Kablosuz bağlantı aracılığıyla video oynatma 13 saat
  • Kablosuz bağlantı aracılığıyla ses ve müzik çalma 40 saat
  • Şarj edilebilen yerleşik lityum iyon pil
  • Güç adaptörü ile veya USB aracılığıyla bilgisayara bağlayarak şarj etme

İphone 7 Batarya Kaç mAh?

Bataryalar için belirleyici olan mAh değerinin açılımı ‘miliamper-saat’ tir. MAh değeri pilin tek seferde ne kadar miktar enerji depoladığını gösteren bir ölçüm sistemidir. Orijinal iphone 7 bataryasının mAh değeri 1960 iken replika ve taklit ürünlerin mAh değerlerinin bunun üzerine çıkabildiği görülebilir. Bu değer iphone 7 batarya modelleri için 2300 mAh değerini bulabilir. Kullanıcılar her zaman telefonlarına en uygun ve telefonun sağlıklı bir şekilde çalışacağı değere sahip bataryayı seçmesi gerekir. Bütçesi kısıtlı olan kullanıcılar ise orijinal bataryalar yerine muadilini seçebilirler. İphone 7 batarya kaç mAh değerine sahip olursa olsun önemli olan bataryanın orjinaline yakın olması ve cihazla uyumlu bir şekilde çalışmasıdır.

İphone 7 Pil Ömrü Ne Kadardır?

Pil ömrü ölçümünde önemli olan unsurlardan birisi şarj süresi ve toplamda kaç kez şarj edildiğine bağlı olarak şarj kapasitesinin ne durumda olduğudur. 500 kez tam şarj edilen bir pilin başlangıç kapasitesinin yüzde seksene kadar düşebilmesi söz konusudur. Bunun yanı sıra düzensiz şarj edilen veya çok uzun süre şarjda kalan telefonların pillerinde şarj kapasitesi düşmesi görülebilir. İphone 7 pil ömrü ise düzgün şarj edildiği takdirde 4 ila 5 yıl arasında değişmektedir. Bu süre sonrasında genellikle pillerin şarj olma kapasiteleri yüzde seksenin de altına düşer ve bu durumda kullanıma devam etmek istendiği takdirde yerine yenisinin takılması gerekir. 

Yeni takılan bataryanın ömrü ise belirlenmiş şekilde kullanıldığı takdirde orijinali ile aynı kapasitede olacaktır. Batarya ömrünü uzatmak için dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır. Bunlardan ilki pilin yüzde otuzun altına düşmesine izin verilmeden şarja takılması ve yüzde seksene ulaşmadan şarjdan alınmaması gerekmektedir. Bu iki değer arasında şarj edildiği takdirde telefon pil ömrü verilen değerleri sağlayacaktır. Telefon şarj edilmesi konusunda en çok yapılan hata telefonu gece şarj etmektir. Uzun süre güce maruz kalan pillerin depolama kapasitelerinde düşme olduğu görülmüştür. Bu sebeple pilin en fazla yüzde yüzü görmesi ve bu sayıyı gördükten sonra şarjdan alınması tavsiye edilir. 

İphone 7 Bataryanın Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Apple telefonları orijinal olmayan bataryaları tanıyacak bir sisteme sahiptir. Muadil veya taklit bir ürün kullanıldığı takdirde telefonun ayarlar bölümünde bir uyarı sistemi aktive olur. Ayarlar menüsünden pil bölmesine girildiğinde ‘Bilinmeyen Parça’ uyarısı bataryanın orijinal olmadığını gösterir. Bazı durumlarda bu uyarı yanlış veya hatalı monte edilmeden kaynaklı olabilir fakat genellikle Apple yetkili servislerinde bu hataya rastlanılmaz.

İphone 7 bataryasının orijinal olduğunu batarya değişimi olmadan önce anlamak için bataryanın lisanslı olup olmadığına ve seri numarasına bakılmalıdır. Birçok üretici bu numaraları da kopyalayıp orijinal iphone bataryalarını taklit edebilir. Bu sebeple batarya telefona yerleştirildikten ve telefon çalıştırıldıktan sonra parçanın orijinal olup olmadığından emin olunur. Batarya orijinal ise telefon ayarlarından pil bölümüne girdiğinde ‘Orijinal Apple Parçası’ ibaresi görülecektir.

İphone 7 batarya orijinal olduğu takdirde telefon sorunsuz çalışır ve hiçbir ek uyarı vermez. Orijinal olmayan batarya kullanımı seçildiği durumlarda ise telefon istenilen performansı sergilenemeyecek ve güncellemeler konusunda da sorun yaşayacaktır. Bunun yanı sıra fazla ısınmaya bağlı telefonun çalışma prensibini de aksatıp pil ömrünün normalden daha hızlı bir şekilde kısalmasına yol açabilir. Bu tür riskler olması sebebiyle orijinal iphone 7 bataryası almak ve bu parçanın orijinal olduğuna dair belge talep etmek doğru olacaktır. Herhangi bir riske girmek istemeyen kullanıcıların ise Apple firmasına ve yetkili servislere başvurması en uygun seçenek olur.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.