Iphone X Batarya

Sırala
Toplam 2 ürün bulundu.
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Iphone X Batarya Fiyatları?

Akıllı çağın ihtiyaçlarından biri olan telefonlar, tüketiciye uygun özellikler ile satışa sunulmaktadır. Iphone kullanıcılarına; performans, bilgi gizliliği, güvenlik, dayanıklılık ve kullanım kolaylığı gibi imkanlar sunmaktadır. Kişisel bilgilerin izni dahilinde paylaşılması, takip olanağını en aza indirgemektedir. Apple, Ceramic Shield özelliği ve sıvıya karşı korunaklı yapısı ile uzun süreli dayanıklı telefon üretimi gerçekleştirmektedir. Cihazlar güncellemeler ile içerik bakımından daima güncel kalmaktadır. Diğer markalara oranlar Iphone ürünleri değer kaybetmemektedir. 

Telefon pazar dağılımında, Iphone marka ürünler diğer markalara göre daha fazla bütçe istemektedir. Ancak, sunduğu kalite ile uzun süre kullanım ömrü vaat etmektedir. İnsanların gereksinimlerini karşılayan akıllı telefonların fiyatları, ülke bazında kur ve vergi oranına göre değişim sağlamaktadır. Temin edilirken yüksek bütçe kullanılan Iphone marka ürünler, kırılma, düşme ve hasar durumuna göre işlem görmektedir. Yetkili servis acenteleri, bu tür bakımları gerçekleştiren birimdir. Iphone marka ürünlerde en çok ekran kırılması ve düşük şarj problemleri yaşanırken hatalı veya bozuk parçaların değişimi yedek parça ürünler ile gerçekleştirilmektedir.

Türkiye'de iphone x batarya değişimi sonrası yetkili servisler, parçaya özel 6 ay veya 1 yıl arasında değişen garanti hizmeti sunmaktadır. Yetkili veya özel servislerde iphone x orjinal batarya değişimi gerçekleştirilirken, cihaza orijinal ürünlerin yerleştirildiğinden emin olmak gerekmektedir. Ek batarya veya diğer parçaların fiyatları, cihazın modeline bağlı olarak değişmektedir. Bataryalar genel anlamda orta segment fiyat grubundadır. Toplumda rahatlıkla temin edilebilir ücretler ile tamir edilmektedir. Telefon onarımı gerçekleştiğinde ise cihaz yeni alınmış kadar sağlam görünmektedir. İphone x pil değişimi fiyat 2022 aralığı kur ile birlikte farklılaşmaktadır. Yıllık bazda üretimler, üretim maliyetine göre farklılık gösterebilmektedir. 

Iphone x Batarya Modelleri Nelerdir?

Cihaz kalitesi, güvenli dolaşım, çekim kalitesi, donanımlı işletim sistemi ve garanti kapsamı gibi etmenlerden ötürü tercih edilen Iphone telefonlarının, geniş bir alım gücü bulunmaktadır. İkinci el satışında, değer kaybetmemesinden ötürü tüketici tarafından yüksek temin gücü bulunmaktadır. Iphone, akıllı telefon pazarında dört güçlü rakibinin arasında liderliği elinde tutmaktadır. Tüketici odaklı çalışma prensibi vardır. 

Piyasada sahte parçaları çok nadir bir şekilde bulunmaktadır. Ancak kullanıcılarını garanti kapsamlı yetkili servislere yönlendirerek sahte ürün kullanımından uzaklaştırmaktadır. Sezonluk olarak telefon üretimi gerçekleştiren Iphone, çıkardığı yeni serilerde gelişim esaslı çalışmaktadır. İphone x batarya modelleri, kendi serisi içerisinde üretilmektedir. 10. yılına özel çıkardığı X model telefonları, yüksek performansa sahip A11 Bionic işlemci ve OLED ekran teknolojisi gibi özellikler ile kullanıcılarına sunulmuştur. Her cihazın kendi boyutu ve işlemcisine uygun bataryası bulunmaktadır. Iphone x serisine ait bataryalar şu şekildedir;

 • Iphone X Batarya
 • Iphone XS Batarya
 • Iphone XS Max Batarya

Iphone x Batarya Özellikleri Nelerdir?

Iphone X, 5,8 inç boyutunda, 13 saate kadar video oynatma ve 30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlikte suya dayanıklı tasarımı ile özel üretim bir telefon modelidir. 64 ve 256 GB kapasiteye sahip iki modeli vardır. Kullanım boyutuna göre alıcısına iki boyut fırsatı sunulmaktadır. Geniş ve ultra geniş kamera özellikleri vardır. 2 kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital zoom yapabilmektedir. İphone x batarya özellikleri ise;

 • İphone x batarya çeşitleri şarj edilebilir yerleşik lityum iyon pile sahiptir.
 • Qi ile kablosuz şarj edilebilmektedir.
 • USB üzerinden bilgisayara veya güç adaptörüne bağlayarak şarj edilebilmektedir.
 • 60 saate kadar ses çalabilme özelliğine sahiptir.
 • 20 W veya daha güçlü adaptör ile yaklaşık 30 dakikada %50’ye kadar şarja dayanıklı bataryaya sahiptir.
 • 2.716 mAh gücünde olan iphone x yüksek kapasiteli batarya ömrüne sahiptir.

Iphone x Batarya Kaç Mah?

Batarya, cep telefonu veya farklı aletlere takılan şarjlı pillere denmektedir. Elektriği daha uzun ömürlü kullanmak için depolama yapan aygıtlardır. Pil olarak da ifade edilmektedir.  Kullanım alanına göre farklı özelliklerde bataryalar bulunmaktadır.

 • Nikel kadmiyum piller
 • Nikel metal hidrit piller
 • Li-ion piller

Elektrik enerjisinin kullanım noktasında değişmesinden ötürü bu türler oluşmuştur. Çoğunlukla telefonlarda li-lion piller tercih edilmektedir. Enerjiyi içine en az bir gün depolayabilen bu piller, sosyal hayatta avantaj sağlamaktadır. Telefonların, cep telefonu olması bu piller sayesindedir. Dünya genelinde pillerin kapasitesini göstermek için mAh sembolü kullanılmaktadır.

Apple’ın üretmiş olduğu X serisi 2.4GHz saat hızına sahip bir A11 Bionic çip, 3GB RAM ve 2715 mAh iphone x pil gücü sahibidir. Elektronik dosyalama işlemine ise 2715 mAh pil kullanılmaktadır. iphone x batarya kaç mah sorularının, fazla güç kapasitesinin kafa karıştırmasından kaynaklıdır. Bu fazla kapasite güç dağılımı, Face ID ve TrueDepth derinlik algılama kamerasının gereksinimlerini karşılamak amacıyla üretilmiştir. Telefonun yorulma ve ısınma yaşamadan çalışmasını sağlamaktadır. 

Iphone x Pil Ömrü Ne Kadardır?

Pil ömrü, bir aygıtın şarj edilmesi gereken zamana kadar çalışmaya devam ettiği süredir. Pil kullanım ömrü ise bir pilin değiştirilmesi gereken zamana kadar geçen süreyi ifade etmektedir. Apple üretimli iphone x batarya süresi normal bir pilin, normal koşullar altında çalışıp 500 tam şarj döngüsüne ulaştığında başlangıçtaki kapasitesini %80'e kadar koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Iphone x orjinal batarya kullanımı bu süreyi etkilemektedir. Merdiven altı sahte ürün kullanımı pil ömrünü kısaltmak ile birlikte cihaza zarar vermektedir. 

Sahte ürün kullanımında, ürün orijinalliği bozulurken, teknik servisler tarafından garanti kapsamı da bitirilmektedir. Cihazı gün içerisinde sık sık kullanan bireyler, günlük 2 veya 3 kere şarj dolumu yapmak durumunda kalabilmektedir. Yeni alınmış veya orijinal parça değişimi yapılmış ürünlerde pil sağlığını korumak için birkaç yöntem kullanılmaktadır. Bunlar;

 • Otomatik parlaklığı açmak,
 • Ekran parlaklığını düşürmek,
 • Duvar kâğıdı hareketlerini kapatmak, 
 • Dinamik duvar kağıtlarını kullanmamak,
 • Bluetooth’u kapatmak,
 • 3G / 4G’yi kapatmak,
 • Wi-Fi kapatmak,
 • Konum servislerini kullanmamak,
 • Arka planda uygulama yenile özelliğini kapatmak,
 • Uygulamaları otomatik güncellemeyi iptal etmek,
 • Yeni verileri al özelliğini kapatmak,
 • E-mailleri daha az sıklıkla almak,
 • Otomatik kilit süresini en aza indirmek,
 • Ekolayzer kapatmak,
 • Kullanılan uygulamaları iyi tanımak,

Iphone x Bataryanın Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Akıllı telefonlarda gün içinde sık sık pil bitiyorsa, sürekli adaptör ile dolaşım yapılıyorsa bu durum batarya ömrünün bitmiş olması anlamına gelebilmektedir. Şarj seviyesinin, telefon kullanılmadığı durumlarda dahi, şarj bitme söz konusu olabilmektedir. Şarja takıldığında, içerisinde bulunan şarjın düşmesi, telefonda fazla ısınma ve bataryada şişlik gibi gözlemler bataryanın değiştirilme vaktinin geldiğini göstermektedir. Orijinal telefonlarda, sahte ve yan sanayi ürünlerin kullanılması, olumsuz sonuçlar oluşturabilmektedir. Değişim sırasında batarya orijinalliğinden emin olmak için yetkili servislerden alım gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. 

İphone'a ait tüm şarj edilebilir piller sarf malzemeden üretilmiştir. Ve sınırlı bir kullanım ömrüne sahiptir. Bir süre sonra kapasiteleriyle birlikte performansları düşerek ve değiştirilmeleri gerekmektedir. İphone’da yerleşik ve yüksek kaliteli lityum iyon piller kullanılmaktadır. Bu piller, Apple'ın kalite ve performans standartlarını karşılayacak şekilde titizlikle tasarlanıp, test edilmektedir. Orijinal Apple pillerin güvenlik sertifikası bulunmaktadır.

Batarya değişiminin, yetkili personeller tarafından iphone x batarya testi yapılarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Lityum iyon piller hassas bileşenlerdir ve bu pillerin üretim ve servisinin özenle yapılması gerekmektedir. Orijinal olmayan bataryalar,

 • Kötü tasarlanmış veya üretilmiştir.
 • Önceden kullanılmış gibi gözükmektedir.
 • Hasarlıdır.
 • iPhone modelinizle uyumlu değildir.

Bu tür piller, pil kapasitesinin yetersiz olmasına, pilin yerine tam oturmamasına veya performans sorunlarına neden olabilmektedir. Orijinal olmayan pillerin kullanılması, yükleme işleminden ve aygıt yazılım güncellemelerinden sonra veya şarj sırasında beklenmeyen davranışlara yol açabilmektedir. Orijinal piller iOS ile çalışacak ve şarj düzeyi ile pil sağlığını bildirecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanılan piller veya yapılan onarım orijinal değilse pil sağlığı bilgileri alınamayacaktır. İphone x batarya kaç amper şeklinde yöneticilerin bilgi dağarcığı kontrol edilerek, orijinal ürün satıp-satmadığı da kontrol edilebilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.