Lenovo Batarya Fiyatları

Sırala
Toplam 11 ürün bulundu.
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Lenovo Batarya Fiyatları?

Lenovo pro batarya ya da daha farklı Lenovo batarya çeşitlerine sahip olmak isteyen kişiler bu konuda detaylı bir araştırma içerisine girebilmektedir. Bilindiği üzere Lenovo, son derece başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdüren profesyonel bir bilgisayar firmasıdır. Lenovo batarya fiyatları ve Lenovo orjinal batarya fiyatları da Lenovo kullanıcılarının en çok merak ettiği konudur. Ancak bu fiyatlar ile ilgili net bir rakam belirtmek pek mümkün değildir. 

Lenovo Batarya Çeşitleri Nelerdir?

Levono batarya çeşitlerini bilgisayarların modellerine göre çeşitlendirmektedir. Bu doğrultuda her bilgisayarın bataryasının kendine has özelliklerinin olduğundan bahsedebiliriz. Özellikle Lenovo S1, Lenovo P70 Batarya, Lenovo K5 Batarya, Lenovo A5000 Batarya, Lenovo K6 Batarya, Lenovo K6 Note Batarya son zamanlarda sık sık tercih edilen batarya çeşitleri olarak bilinmektedir. Lenovo bilgisayara sahip olan bireyler söz konusu bataryalara sahip olarak batarya değişimi yapabilirler. Lenovo batarya fiyatları ve Lenovo orjinal batarya fiyatları ile ilgili detaylı bir araştırma yapılarak bu konuda bilgi sahibi olunabilir. 

Lenovo Batarya Resetleme Nasıl Yapılır?

Pil takılması gerekiyorsa, güç düğmesine 30 saniye basılı tutulur. Pil tekrar bağlanmalı, ardından dizüstü bilgisayarın açılmadan bir saat şarj olmasına izin verilmelidir. Daha sonra pil sıfırlanmalıdır ve dizüstü bilgisayar yeniden başlatıldığında pilin durumunu daha doğru bir şekilde okumak mümkündür.

Dahili pili (çıkarılamaz) olan bir dizüstü bilgisayarda pim deliğini sıfırlamak mümkündür. Dahili bir dizüstü bilgisayar pilinin alt kapağında bir acil durum iğne deliği sıfırlama düğmesi olabilir (bunun hakkında daha fazla bilgi için Kullanım Kılavuzundaki acil sıfırlama deliğine bakın). Dizüstü bilgisayar, düzleştirilmiş bir ataş kullanılarak sıfırlanabilir.

E220'lerde sıfırlamanın 3-4 saat sürmesi muhtemeldir. Ancak bunun başarılı bir işlem olduğundan emin olmak için önce güç ayarlarının işlem sırasında hiçbir şey uyku veya hazırda bekletme moduna geçmeyecek şekilde manuel olarak değiştirmek gerekir.

Pil sıfırlandığında, pildeki akıllı sensör dizüstü bilgisayarın kendisine yeniden bağlanarak pil ömrünün daha doğru bir şekilde okunmasını sağlar. Ayrıca sistemin pil ile tam olarak etkileşime girmesini sağlayarak kullanımı daha verimli hale getirir.

Pilin 15 saniyeliğine basit bir şekilde çıkarılması biosu sıfırlanacaktır. BIOS sıfırlama düğmesi olmayan anakartlarda bir BIOS sıfırlama anahtarı da bulunabilir. Diğer pimde bulunurlar ve taşınırlarsa BIOS'u da sıfırlarlar.

Pili çıkarmak, bilgisayarın sıfırlamanın en basit yollarından biridir. Ancak her zaman en iyi seçenek değildir. Bağlantısı kesilmiş bir araç aküsü bilgisayarın belleğini kaybetmesine neden olur. Bu nedenle bu sorunu çözmek için pili yeniden bağlamak gerekir. Bu nedenle, önceden ayarlanmış radyo istasyonları, vites değiştirme noktaları ve aracın için ideal yakıt/hava karışımı gibi şeyler kaybolur.

Lenovo Batarya Nasıl Çıkarılır?

Pil, herhangi bir dizüstü bilgisayarın hayati bir özelliğidir. Pil olmadan dizüstü bilgisayarınız taşınabilir bir makine olarak çalışmayacaktır.  Lenovo S1, Lenovo P70 Batarya, Lenovo K5 Batarya, Lenovo A5000 Batarya, Lenovo K6 Batarya, Lenovo K6 Note Batarya modellerinin nasıl çıkarılabileceği konusu birçok Lenovo kullanıcısının merak ettiği bir konudur. Lenovo k6 note batarya nasil cikarilir sorusuna aşağıdaki gibi cevap verilebilir. Lenovo pil değişimi ile ilgili tüm adımlar aşağıdaki gibidir. 

Yöntem 1: Dahili Lenovo Dizüstü Bilgisayar Pilini Çıkarma Adımları

Modern dizüstü bilgisayarların çoğunda, kullanıcının kendi kendine çıkaramayacağı dahili bir pil bulunur. Sonuç olarak, basit pil değişimi için kaçınılmaz paralar harcanır.Fakat teknolojinin gelişmesi ise beraber bu adımlar değişti ve gelişti. Bu nedenle, dahili bir dizüstü bilgisayar pilini çıkarmak veya değiştirmek gerekirse, işlem çok daha basittir.

Bazı Lenovo dizüstü bilgisayarlar pillerini arka kapağın arkasında saklar. Bu sebeple, pili dizüstü bilgisayardan çıkarmak için önce dış kasayı çıkarmak gerekir. Bunu takip eden  prosedür aşamaları ise aşağıdaki gibidir:

Adım-1: İlk olarak, dizüstü bilgisayarı tüm çevre birimlerinden ayırmak gerekir. Bunun için dizüstü bilgisayarın arkası çevrilir.

Adım-2: Bundan sonra, bir tornavida kullanarak (neredeyse tüm modeller için büyük olasılıkla düz uçlu), dizüstü bilgisayar kasasının arkasındaki tüm vidalar çıkarılır. 

Adım-3: Burada, dizüstü bilgisayarınızın dahili pilini üst veya alt panelde bulunur. 

Adım-4: Bazen pili çevreleyen bir kablo fark edilir. Pilin yanı sıra kabloyu da dikkatlice çıkarılır.

Bu işlemlerin profesyonel bir uzman tarafından yapılması tavsiye edilir. İşlemleri yaparken diğer parçalara zarar verme olasılığı yüksek olduğu için bilir kişi tarafından yapılması en uygun olandır.

Yöntem 2: Harici Lenovo Dizüstü Bilgisayar Pilini Çıkarma Adımları 

Harici Lenovo pil çıkarma yöntemi, dahili olandan çok daha kolay ve basittir. Bazı Lenovo dizüstü bilgisayar pilleri, makinenin arkasında bulunur. Ayrıca, bazı Lenovo serileri pili çıkarmayı çok kolaylaştırır

Aşağıdaki adımlar şunlardır:

Adım-1: Elektrik çarpmasını önlemek için tüm güç kablolarını ve tüm çevre birimlerini çıkarmak gerekir. Dizüstü bilgisayarın alt kısmı çevrilir.

Adım-2: Dizüstü bilgisayarın arkasındaki pilin mandalı bulunur. Orada en yaygın dizüstü bilgisayar kilitlerinden bazılarını bulunabilir.

Adım-3: Pili çıkarmak için diğer taraftaki mandallı anahtarı kaydırılır ve mandal kilitlerini serbest bırakmadan önce pili serbest bırakmak için basılı tutulur. Pili kolayca çıkarmak için parmak uçlarınızla yavaşça dışarı çekilir.

Bu, Lenovo dizüstü bilgisayar pilini çıkarmanın başka bir işlemidir. Ancak, Lenovo dizüstü bilgisayar pilinin nasıl değiştirileceğine ilişkin yöntemler aranıyorsa çıkardıktan hemen sonra yeni pil yerleştirilir ve her şeyi yeniden monte edilir.

Lenovo Ideapad serisi, başlangıçta pil için harici bir çıkarma yöntemine sahipti. Lenovo, 2019 model yılı için dizüstü bilgisayarlarında harici, çalışırken değiştirilebilir pillerin kullanımını durdurdu. Genellikle bir dizüstü bilgisayarın dahili piline arka paneli çıkararak erişebilirsiniz. Ardından, onu yerinde tutan vidayı sökülebilir. Sonuç olarak, Lenovo IdeaPad çıkarılabilir bir pile sahiptir. Bu doğrultuda lenovo batarya değişimi mümkündür.

Lenovo Batarya Kaç Amper?

Lenovo batarya kç mah sorusu Lenovo yedek batarya arayan kişiler için önemli bir sorudur. Ancak Lenovo bataryaların kaç amper olduğu sorusuna net bir cevap pek mümkün değildir. Bu noktada bireylerin tercih edecekleri Lenovo batarya modeline göre öğrenmeleri gerekir. Çünkü söz konusu rakamlar modellere göre değişkenlik gösterir. Bu konu ile ilgili olan bilir kişi olan uzmana danışmak yol gösterici olacaktır. 

Lenovo Batarya Pil Ömrü Nasıl Öğrenilir?

Lenovo batarya ayarları ile ilgili en önemli sorulardan bir tanesi Lenovo batarya pil ömrüdür ve Lenovo batarya garanti süresidir. Bilgisayarın başlat kısmına cmd yazılır. Komut istemi seçeneklerinden Yönetici Olarak Çalıştır seçilir ve gelen ekrana evet cevabı verilir. Daha sonra Powercfg energy komutu girilir ve enter tuşuna basılır. Bu komut bilgisayarın güç kaynaklarının çalışma durumu ile ilgili bir rapor hazırlar. Bu raporun hazırlanma süresi 60 saniye kadar sürebilir. Ekranı kapatmadan beklemek gerekir. Daha sonra bir rapor sunulur ve rapor da Lenovo batarya sağlığı görülür.