Apple Yedek Parça

Sırala
Toplam 1895 ürün bulundu.
Toplam 1895 ürün görüntüleniyor.

Apple Yedek Parça Fiyatları? 

Apple onaylı onarımlar, orijinal Apple parçalarını kullanan güvenilir uzmanlarca yapılır. Yalnızca Apple onaylı onarımlar Apple ve güvencesi altındadır. Apple onarım fiyatları döviz kuru ve firmalara göre değişiklik gösterebilir.  iPhone’ların servis ücretleri de yine benzer sebepler ile artış göstermektedir. 2022 yılında ABD’de Apple yedek parça satışları başlamıştır. Bu şekilde kullanıcılar Apple’ın orijinal yedek parçalarına daha kolay bir şekilde erişim sağlamaya başlamıştır. Bu vasıta ile kullanıcılar evde kendileri Mac’lerini tamir edebilme fırsatı elde etmişlerdir. Genel olarak değerlendirildiğinde ise orijinal Apple ve iPhone yedek parçaları bulmak zor. Bu sebeple kullanıcılar birinci derece yan sanayi ürünlerini de tercih edebilmektedirler. 

iPhone ekran değişimi ise akıllı telefon kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı durumlardan biridir. Ekran çatlaması veya kırılması durumunda ekranın ya da ön camın tamamen değiştirilmesi gerekir. Küçük bir çatlak olduğunda ekranın tamiri için en kesin çözüm yedek parça tedariği ile iPhone ekran değişimi ya da ön cam değişimi sağlamaktır. Çünkü zaman içerisinde telefonun kullanımı ile bu çatlaklar daha fazla artış gösterebilmektedir. Yeni modellerin yedek parçaları güncel olarak bulunabildiği gibi iPhone 7, iPhone SE ,iPhone 6 Plus gibi daha eski modellerin parçaları kolay bulunamayabilir.

2020 yılında yapılan bir araştırmaya göre iPhone 7  en çok kullanılan iphone modellerinden biridir. Batarya değişim talebi de yoğun olmuştur. Sıklıkla değişim ihtiyacı yaşanan yedek parçalar ise genellikle ekran ve batarya olmaktadır. Ekran telefonu düşürme sırasında eğer koruyucu cam yok ise kolaylıkla kırılan ya da çatlayan bir parçadır. Batarya ise iPhone telefon modellerini kullanan kullanıcılar tarafından sıklıkla sitem edilen bir parçadır. Bu durumda da iPhone 7 batarya değişimi alanında uzman ve tecrübeli Apple servis teknisyenleri tarafından, telefon sağlığı için gerekli olan tüm koşulların sağlandığı ortamlarda, özel üretim uzman teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmalıdır. 

iPhone 7’nin bir üst modeli olan iPhone 7 Plus batarya kapasitesinin ise son derece şaşırtıcı olduğu söylenebilir. İPhone 7’nin 1960 mAh’lık bir kapasitesi söz konusuyken, iPhone 7 plus 2900 mAh gibi bir kapasiteye sahiptir. iPhone 6s ekran ise 4.7 inç IPS LCD ekran çözünürlüğüne sahiptir. Ayrıca çizilmelere karşı direnç gösteren cam özelliği mevcuttur. Bu model de 2020 yılında yapılan araştırmaya göre kullanım oranı açısından ikinci sırada gelen bir modeldir. 

iPhone 6 ekran gibi ekran değişimleri alanında uzman ve tecrübeli Apple teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Ekran onarım süresi ortalama olarak 90 gün sürmektedir. “iPhone 6 ekran değişimi” yapılırken telefon sıfırlanmaz. Telefon içerisinde yer alan bilgiler silinmez. Telefonunun ekran performansında yani dokunmatik hızı, hassasiyeti ve ekran parlaklığı çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanmaz.

iPhone 6s batarya değişimi 45 dakika içinde profesyonel kişiler tarafından yapılır. iPhone 6s pili değişimi yapılırken orijinal 1716 mAh batarya kullanılır. Batarya değişim süreçlerinde telefon sıfırlanmaz. Telefon içerisinde yer alan bilgiler silinmez çünkü işlem telefon hafızası ile ilgili değildir. Genel olarak bakıldığında iPhone bataryası şu durumlarda değiştirilme ihtiyacı duyulur;

 • Cihazın pili kısa sürede bitiyorsa, 
 • Cihazın pili kullanım anında ya da görüşme esnasında birden bire bitiyorsa,
 • Cihazın bataryası bitmiş gibi görünürken şarja takıldığında batarya göstergesi %40 %50 seviyesinde açılıyorsa,
 • Cihazın pili şişmiş ve ekran dışa doğru çıkıntılı görünüyorsa,/ 
 • Batarya kısmı aşırı ısınıyorsa, 
 • Bataryadan koku geliyorsa,
 • Cihaz şarja takılmasına rağmen şarj edilemiyorsa bataryanın değişmesi gerekmektedir. 

Apple  Yedek Parça Modelleri Nelerdir? 

Apple’ın da hem iPhone markası hem de Mac bilgisayarları için birçok yedek parçası bulunmaktadır. Bunların içerisinde en çok değişimi gerçekleştirilen parçalar şunlardır;

 • Anakart 
 • Ekran 
 • Arka kapak 
 • Cam Kasa 
 • Batarya 
 • Arka kamera 
 • Ön kamera 
 • Ana ekran (home) tuşu, 
 • Apple fan 
 • Apple alt kasası 
 • Apple üst kasa 
 • Klavye 
 • Adaptör 

Apple Yedek Parçaların Garantisi Var mı?

Apple Sınırlı Garantisi, iPhone'un ve Mac kutusundan çıkan Apple markalı aksesuarları, satın alınan tarihten itibaren iki yıl boyunca üretimden kaynaklanan sorunlara karşı garanti kapsamına alır. Ayrı olarak satın alınan  Apple markalı aksesuarlar da Apple’ın Sınırlı Garanti kapsamındadır. Buna adaptörler, yedek kablolar, kablosuz şarj aygıtları veya kılıflar da dahildir.

Yaşanan arıza garanti kapsamında değilse ücret ödenir. İPhone’daki sorun servis için uygun değilse değiştirme bedelinin tamamını ödemek gerekebilir. Değiştirme parçaları da dahil olmak üzere 90 gün veya Apple garantisinin kalan süresi boyunca (hangisi daha uzunsa) garanti kapsamındadır.  Bu garanti, tüketiciyi koruma yasaları kapsamındaki hakları ek olarak sağlar.

Garanti kapsamı dışında servis, altı aylık sınırlı donanım garantisi içerir.

 • Ülkemizde iPhone modelleri, diğer elektronik ürünler ile benzer şekilde 2 yıl garanti ile satılıyor. Garanti süresi boyunca herhangi bir fabrikasyon probleminden, arızadan dolayı yapılan Apple Batarya değişimlerinden ücret alınmıyor. Ancak telefonu Apple’a göndererek doğrudan doğruya değiştirilemiyor.

 • Apple’ın ücretsiz İPhone batarya değişimi için belirlediği şartlar bulunuyor. Pilin belirli bir sayıdan fazla şarj edilmemiş olması yani pil döngüsü limitinin aşılmaması ve pil sağlığının belirli bir oranın altına düşmemesi gerekiyor. 2020 yılında iPhone batarya ve ekran değişim ücretlerine zam yapıldı.

 • Apple, garanti şartları ile de öne çıkan bir firmadır. Apple Türkiye garantili ürünler de sıklıkla duyulan tabirler arkasındadır. Apple Türkiye yaptığı ürünler için verdiği garantiyi ifade eder

Apple Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Apple parçaları kullanan, sertifikalı teknisyenlere sahip profesyonel bir onarım sağlayıcısını ziyaret etmek, Apple onarım servis almanın en güvenilir yoludur. 

Bu sağlayıcılar arasında ‘’Apple’’ ve ‘’Apple Yetkili Servis’’ sağlayıcıları ile orijinal Apple parçalarına erişimi olan ‘’Bağımsız Onarım Sağlayıcıları’’ yer almaktadır. Eğitimsiz kişilerin orijinal olmayan parçalar kullanarak gerçekleştirdiği onarımlar, aygıtın güvenliğini ve işlevselliğini bozar. Bu hizmet şu yollar ile kontrol edilebilir;

 • Barkod numarası kontrolü yapılabilir.
 • Orijinal parça almak istenmiyorsa eğer A kalite Markası olan yedek parçalar almaya gayret gösterilebilir.
 • Yedek parça montajını profesyonel ekipler tarafından yapılmasına dikkat edilmeli.
 • Parça montajından sonra tüm testleri yaparak sağlıklı çalıştığına emin olunmalı.

Orijinal Apple yedek parçaları, Apple kalite ve performans standartları karşılanacak şekilde tasarlanır, test edilir, üretilir. İOS 15.2 ve sonraki sürümlerde Ayarlar>Genel>Hakkında bölümüne giderek iPhone’un parça ve servis geçmişi görülebilir.

 • iPhone SE (2.nesil) de dahil olmak üzere iPhone XR, XS, XS Max ve sonraki modellerde pilin değiştirilip değiştirilmediğini görmek mümkündür.
 • İPhone 12 ve iPhone 13 modellerinde ise pilin, ekranın veya kameranın değiştirilip değiştirilmediğini görülebilir.
 • Servis işlemleri orijinal “Apple Yedek Parçaları” kullanılarak ve süreçleri uygulanarak yapılmışsa “Orijinal Apple Parçası” ifadesi yer alır.
 • Parça değişimi yaparken doğru parça seçimine dikkat etmek gerekiyor. Birbirine benzeyen birden fazla marka modele ait yada aynı marka farklı model ürünler birbirine çok benzeyebiliyor.
 • Orijinal parçalarda ekranın soluk renk olup olmadığına bakılır, yan sanayi ürünlerde ekran soluk renklidir.
 • Orijinal olmayan ekranlar daha çabuk kırılır yada çatlar.

Apple Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

iPhone ekranları, Apple’ın kalite ve performans standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır, test edilmiş ve üretilmiştir. Sezgisel ve hassas Multi Touch, yüksek parlaklık, yüksek oranda renk doğruluğu beyaz dengesi ve True Tone, Night Shift ve Hopic Touch gibi özelliklerin performansı da buna dahildir.

Orijinal Apple parçaları, aygıta tam olarak oturacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, vidaların ve tutucuların düzgün bir şekilde değiştirilmediği Apple onarım işlemlerinde gevşek parçalar kalabilir.  Bu parçalar pile hasar verebilir, aşırı ısınmaya neden olabilir veya yaralanmalara yol açabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.