Redmi Serisi Yedek

Sırala
Toplam 1225 ürün bulundu.
Toplam 1225 ürün görüntüleniyor.

Redmi Serisi Yedek Parça Fiyatları?

Redmi serisi Xiaomi markasına aittir. Xiaomi firması kendi altında redmi serilerinin üretimini gerçekleştirir. Üretilen parçalar Xiaomi firmasına aittir.

Redmi telefonlara yedek parça değişimi yapılırken parçanın orijinal olmasına özen göstermek gerekir. Orijinal olmayan parçalar hem telefonun işlevine zarar verir hem de kullanıcı açısından daha kısa ömürlü olur. Redmi yedek parçaları geniş bir yelpazeye sahiptir. Telefonların birçok bölümü vardır ve bu bölümlerde herhangi bir arıza durumunda yedek parçaya ihtiyaç duyulabilir.

Yedek parçanın özelliğine göre fiyatları da değişir. Bazı yedek parçalar orijinale çok yakındır ve bu parçaların fiyatları orjinal olanlara göre uygundur. Redmi serisi yedek parça fiyatları ihtiyaç olan malzemeye göre değişiklik gösterir. Fakat fiyatlar genel olarak çok yüksek değildir. Parçanın kullanım ömrü veya dayanıklılığı da fiyatını etkileyen faktörlerden biridir.

Redmi Serisi Yedek Parça Çeşitleri Nelerdir?

Redmi serisi geniş bir aralığa sahiptir. Uzun yıllardır farklı farklı özelliklerde telefon çıkarır. Bu telefonlar sayılarla isimlendirilir ve hemen hepsinin pro modeli mevcuttur. Redmi serisi yedek parça çeşitleri şöyledir:

  • Xiaomi Mi 6 yedek parça,
  • Redmi Note 8 Pro yedek parça,
  • Xiaomi Redmi Note 4 yedek parça,
  • Redmi Note 8 yedek parça,
  • Xiaomi Redmi 5 Plus yedek parça,
  • Xiaomi Redmi Note 6 Pro yedek parça,
  • Xiaomi Redmi Note 8 Pro yedek parça,
  • Xiaomi Redmi Note 8 yedek parça,
  • Xiaomi Redmi Note 7 yedek parça.

Verilen yedek parça modelleri genellikle daha çok aranan ve tercih edilen modellerdir. Telefonun özelliğine göre yedek parça tercihi yapılır. Her çıkan modelin kendine özgü özellikleri vardır.

Bu nedenle yedek parça tercihi yaparken telefonun modeli göz önüne alınmalı ve doğru tercih yapılmalıdır. Bütün teknolojik aletler gibi telefonlarda zamanla eskiyebilir veya içerisindeki parçalar hasar görebilir.
Fakat parça değişimi kaliteli bir yerde ve orijinal parçalarla yapılırsa telefon değişim yapılmamış gibi olur ve uzun yıllar kullanım ömrü sunar.

Redmi telefonlara parça değişimi yapılırken bu değişimi yapan kişi de çok önemlidir. Tecrübeli ve usta kişilerin yaptığı yedek parça değişimleri daha sağlıklı olur.

Bu nedenle parça değişimi yaptırılacak olan firma iyi analiz edilmelidir. İyi analiz edilmemesi sonucunda ek maliyetlere ve telefon da hasara sebep olabilir.

Redmi Serisi Yedek Parçaların Garantisi Var mı?

Bir telefon için yedek parça önemli bir konudur. Satın alınan telefonlar her zaman ilk günkü gibi sağlam durmaz.

Bundan kaynaklı arıza yapan parçaların değiştirilmesi gerekir. Burada ise gerekli olan şey yedek parçadır. Yedek parçalar birebir orijinaliyle aynı olmalıdır aksi hâlde telefona uyum sağlamaz ve daha başka arızaların çıkmasına sebep olabilir.

Satın alınan bütün teknolojik ürünlerin garanti süresi olduğu gibi yedek parçalarında garanti süresi vardır. Fakat yedek parçaların garanti süresi biraz farklıdır.

Parçayı taktıktan sonra 20 iş günü olarak belirlenmiştir. Parça takıldıktan sonra 20 gün içerisinde herhangi bir arıza gerçekleşmesi durumunda yedek parça garanti kapsamına girer. 20 iş gününden sonra ise garanti bitmiş olur ve yeni yedek parça için ücret ödemek gerekir.

Aynı zamanda firmaların yedek parça bulundurma zorunluluğu vardır. Çünkü Xiaomi orijinal yedek parça telefonun kullanım ömrü için önemli bir konudur.

Bu garanti süresi tüm Redmi serisi yedek parçaları için geçerli sayılır. Xiaomi yedek parça temini yaparken alım yapılan firmaya da dikkat etmek gerekir.

Tanınmayan bilinmeyen her firmadan alım yapılmamalıdır. Orijinal olduğu söylenen sahte yedek parçalar yüksek maliyetlerle satılabilir. Bu nedenle bilindik satıcıları tercih etmekte fayda vardır.

Redmi Serisi Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Redmi serisi yedek parça alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edildiğinde verimli bir alışveriş gerçekleştirilmiş olur. Yedek parçalar ve bu noktalar şu şekildedir:
Ekran Panelleri: Ekran panelleri bir telefon için en önemli yedek parçalardan biridir. Aynı zamanda ekran paneli değişimi en sık yaptırılan değişimlerdendir. Bunun nedeni hassas olan telefonları darbeler karşısında ilk önce ekranlarının hasar görmesidir. Ekran panelinin orijinal ve kaliteli olması gerekir. Başta görüntü gibi birçok fonksiyon ekran paneline bağlıdır. Ekran panelinin orijinal olmaması telefonun dokunmatiğinin gerektiği gibi çalışmamasına sebep olabilir.


Kasa ve Kapaklar: Cep telefonları kasaları telefonu dış dünyaya karşı koruyan en önemli bölümdür. Kapak değişimi basit ve rahatlıkla yapılabilen bir değişimdir. Fakat bazen kasalar zarar görür ve kasa değişimi kapak değişimi kadar basit bir işlem değildir. Değişim yapılacak olan kasa orijinal yedek parça ile değiştirilmelidir. Aksi hâlde telefon zarar görebilir.

Hoparlör: Bir telefon için en önemli kısımlardan biri de hoparlördür. Gerek müzik dinleme veya video izleme gerekse insanlarla iletişim kurmak için olmazsa olmazdır. Hoparlör arıza verdiğinde orijinal yedek parçayla değiştirilmesi gerekir. Orijinal olmayan ürünlerde ses gelip gitmesinde sıkıntı yaşandığı gibi cızırtı problemleriyle de karşılaşılır.

Kamera: Ön kamera ve arka kamera gibi bölümlerin lens kapakları en çok hasar gören ve değişim talep edilen kısımlarıdır. Günümüz çağında telefonların en dikkat edilen kısımları kameralardır. Bu nedenle kamera lens değişimi yapılırken parçanın orijinal olması ve değişim yapan kişinin usta olması gerekir.

Bataryalar: Bataryalar bir telefonun çalışması için en önemli parçalardır. Uzun süreli kullanımlar ve yanlış şarj edilmesi gibi durumlardan kaynaklı zamanla bataryalar bozulabiliyor.

Batarya değişimi yaparken orijinal olmayan bir bataryayla değişim yapmak telefona zarar verir ve telefonun daha geç şarj olmasına buna rağmen şarjının daha hemen boşalmasına sebep olur.

Fakat orijinal batarya kullanımı telefonu ilk alınan zamandaki performansına getirir.

Bağlantı Soketleri: Bağlantı soketleri denilince akla şarj bağlantısı veya kulaklık bağlantısı gelir. Şarj bağlantısı telefonun açık kalabilmesi ve kullanılabilir olması için önemlidir. Orijinal olmayan bağlantı soketi kullanımı kısa süre için tekrar arıza verir.

Redmi Serisi Yedek Parçanın Orijinal Olması Neden Önemlidir?

Tüm cihazların ve içerisindeki parçaların bir kullanım ömrü vardır. Yanlış kullanımlar bu ömrün kısalmasına sebep olabilir. Ya da bazen herhangi bir darbe sonucu cihaza zarar gelebilir.

Bu gibi durumlarda zarar gören veya hasar alan kısmın değiştirilmesi gerekir. Değiştirilen kısmın birebir orijinali ile değiştirilmesi telefonun diğer aksamları için önemli bir konudur.

Orijinal olmayan yedek parça kullanımı sonucu Redmi serisi bir cihazın diğer işlevlerini de doğru yapmamasına sebep olur. Örnek olarak orijinal olmayan bir batarya takıldığında bu batarya zamanla fazla ısınma yapacaktır. Bu ısınma sonucu telefonun diğer kısımları da zarar görecektir.

Aynı şekilde orijinal olmayan bir ekran değişimi yapıldığında telefonun dokunmatiği olması gerektiği gibi çalışmaz. Daha sonra orijinal olan ekran takılsa bile diğer ekran yüzünden telefonun dokunmatiği zarar görmüş olur. Orijinal olmayan yedek parça takıldığında bazı maliyetlerden kaçılmış olduğu düşünülebilir. Fakat tam tersi olarak küçük maliyetlerden kaçıp daha büyük maliyetlere imkân tanınmış olur.

Bu nedenle telefonun daha uzun ömürlü olması ve sağlıklı bir kullanım için orijinal yedek parça değişimi yapılması gerekir.